×
Mobilā versija
+8.5°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
20. augusts, 2015
Drukāt

Šovasar apgredzenoti 108 ziemeļu gulbji (1)

Dmitrija Boiko fotoDmitrija Boiko foto

Arī šogad Latvijas Dabas muzeja ornitologs, ziemeļu gulbju pētnieks Dmitrijs Boiko organizēja ziemeļu gulbju gredzenošanas ekspedīciju, kuras laikā apmeklētas vairāk nekā 35 ligzdošanas vietas, portālam LA.lv pastāstīja pats Boiko.

Jūlija beigās Dmitrijs Boiko kopā ar vairāk nekā 20 palīgiem, to vidū diviem kolēģiem no Austrijas un Vācijas, organizēja ziemeļu gulbju gredzenošanas ekspedīciju Kurzemē, kuras laikā tika apgredzenoti 106 ziemeļu gulbji.

Ziemeļu gulbju gredzenošana Latvijā notiek jau trīspadsmit gadus. Agrā pavasara ietekmē, šogad gulbju mazuļi pārsteidza ar savu izmēru un vecumu – gulbēni bija izšķīlušies par divām nedēļām agrāk nekā citus gadus –, tomēr mazuļu skaits perējumos bija ievērojami samazinājies aukstā maija un jūnija ietekmē.

Boiko norāda, ka šogad gredzenošanas ekspedīcijā gulbji tika gredzenoti vairāk nekā 35 ligzdošanas vietās, kamēr citus gadus apmeklēti tika vidēji 20 perējumi. “Neskatoties uz finansējuma samazinājumu pēdējos gados, kopā ar brīvprātīgajiem palīgiem arī šogad turpinām ziemeļu gulbju izpēti, un, pateicoties tam, Latvija vēl joprojām nav zaudējusi līdera pozīcijas Eiropā apgredzenoto ziemeļu gulbju skaita ziņā,” piebilst ornitologs.

Gulbju gredzenošana pētniekiem palīdz izdarīt secinājumus par dažādu faktoru, galvenokārt, mainīgo laika apstākļu ietekmi uz gulbju paradumiem un izdzīvošanu. Piemēram, iepriekšējo gadu dati ļāvuši secināt, ka pirmajā dzīves gadā bojā aiziet līdz pat 40% no ziemeļu gulbju mazuļiem un ka lielākā daļa Latvijas ziemeļu gulbju ziemo Vācijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Kāpēc nevienam no tiem putnu dīdītājiem nav tāds plastmasas gredzens ap kaklu? Lai tie labdari arī pastaigā ar tādiem. Sadisti, un vēl medniekus lamā!

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +8.5
Alūksne +9.7
Daugavpils +9
Saldus +7
Liepāja +6.6
Jelgava +9
Ventspils +6.0
Limbaži +9
Madona +9
Rēzekne +10
Draugiem Facebook Twitter Google+