Uncategorized

Šovasar atkal meklēs skaistāko lauku sētu0

Foto-LETA

Jau sesto gadu pēc kārtas izsludināts konkurss “Skaistākā lauku saimniecība 2017”, kurā aicinātas pieteikties zemnieku saimniecības vai viensētas, kuras lepojas ar sakārtotu saimniecību un skaistu un sakoptu sētu. Skaistāko saimniecību atlase un finālistu izvēle notiks vasaras laikā, savukārt uzvarētāja paziņošana plānota oktobrī.

“Vēlos mudināt zemniekus visos novados atmest latvisko kautrību un parādīt savu sētu. Šis konkurss ir laba platforma, kur palepoties ne tikai ar savu saimniecību, bet arī ar novadu un pagastu. Aicinu nebaidīties un pieteikties, jo vairāk Latvijā sakoptu sētu, jo mēs kļūstam stiprāki un varenāki“,” aicinājumam pieteikties pievienojas pērnā konkursa uzvarētājs, saimniecības “Amatnieki/Riekstiņi” īpašnieks Guntars Bartkevičs.

Konkursa “Skaistākā lauku saimniecība 2017” uzvarētājs no uzņēmuma “Food Union” jau ierasti saņems apmaksātu braucienu divām personām uz Berlīnes Zaļo nedēļu – pasaules lielāko starptautisko pārtikas, lauksaimniecības un dārzkopības izstādi 2018.gada 19.–28. janvārī, kā arī citas vērtīgas dāvanas.

Kā norādīja AS “Rīgas piena kombināts” padomes priekšsēdētāja vietnieks un konkursa žūrijas loceklis Harijs Panke, konkursā tiks meklētas skaistās un čaklās Latvijas saimniecības, kuras lepojas ne tikai ar skaisti nopļautu mauriņu, ainavisku dārzu un tradicionāli latviskiem elementiem lauku sētā, bet arī tādas, kuras šo skaistumu savieno ar pārdomātu, sakārtotu un veiksmīgu saimniecisko darbību. “Mēs vēlamies atrast un parādīt visai pārējai Latvijai, ka mums ir zemnieki, kuri čakli dara savu darbu un dzīvo skaistā vidē, kas nododams nākamām paaudzēm. Mēs zinām, ka tādu ir daudz – piesakieties!”” aicināja uzņēmējs.

Papildus galvenajai balvai konkursā tiks pasniegtas divas papildu nominācijas. “Food Union” piedāvā nomināciju “Ilgtspējīgākā saimniecība 2017”, lai izceltu saimniecības, kas jaundibinātas vai pārņemtas no ģimenes vecākās paaudzes pēdējo piecu gadu laikā un kuras piedzīvo jaunu izaugsmes tempu. Savukārt žurnāls “Ievas MĀJA” pasniegs balvu nominācijā “Straumēnu gara mantinieki 2017”, kur tik izcelta lauku sēta, kur saimnieko gadalaiku ritmā, kur plecu pie pleca strādā vairākas paaudzes, kur godā tiek celtas senču tradīcijas un darba tikums. Žurnāls Ievas MĀJA meklēs tieši Straumēnu garu visās sētās, un piedāvā nomināciju .

Konkursā līdz 30.jūnijam aicināts pieteikties ikviens zemnieku saimniecības īpašnieks, kurš veic lauksaimniecisko darbību un ir izveidojis skaistu, sakoptu lauku sētu. Lauku saimniecības konkursā var pieteikt arī citi – šo saimniecību īpašnieku radi, draugi, paziņas, kaimiņi vai sadarbības partneri.

Konkursu “Skaistākā lauku saimniecība 2017” organizē piena pārstrādes uzņēmums “Food Union” un žurnāls ” Ievas MĀJA”, konkursa patrons ir Latvijas valsts prezidents Raimonds Vējonis.

LA.lv