×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
23. augusts, 2012
Drukāt

Šovasar Latvijā apgredzenots lielākais ziemeļu gulbju skaits Eiropā

Foto - LETAFoto - LETA

Šovasar ziemeļu gulbju gredzenošanas ekspedīcija noslēgusies ar pārsteidzoši veiksmīgiem rezultātiem, jo apgredzenots lielākais šīs sugas īpatņu skaits Eiropā, aģentūru LETA informēja Latvijas Dabas muzeja ornitologs un Latvijas Gulbju izpētes biedrības priekšsēdētājs Dmitrijs Boiko.

Neskatoties uz to, ka ziemeļu gulbju ligzdošanas sekmes šogad bijušas ļoti vājas un mazuļu skaits perējumos lielākoties bija viens līdz četri mazuļi, Latvijas Dabas muzeja ornitologs ar entuziastiem apgredzenojis iespaidīgu šīs sugas īpatņu skaitu – 140.

Desmit gadu laikā kopējais apgredzenoto ziemeļu gulbju skaits pārsniedzis 1000 īpatņu. Līdz ar to Boiko veiktais pētījums šobrīd kļuvis par vērienīgāko Eiropā.

Gredzenu nolasīšanā ir iesaistījušies simtiem cilvēku, kur vidū ir gan profesionāļi un amatieri ornitologi, gan vienkārši interesenti. Latvijā apgredzenotie ziemeļu gulbji manīti 12 Eiropas valstīs un datubāzē kopumā uzkrāti vairāk nekā 30 000 nolasījumu. Pētījuma vērienīgumu apliecina arī tas, ka gredzenošanas ekspedīcijās Latvijā nereti piedalās daudzi ārzemju pārstāvji, piemēram, Dānijas, Vācijas, Nīderlandes, Polijas un citām valstīm.

Šis pētījums Eiropas un pasaules mērogā ir ļoti plašs un nozīmīgs ziemeļu gulbju ekoloģisko jautājumu izpētē, tāpēc Boiko meklē finansējumu, lai darbu pie tā turpinātu arī 2013.gadā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+