×
Mobilā versija
+11.7°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
12. maijs, 2016
Drukāt

Šovasar Latvijā atkal griezīsies “Sudmaliņas”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

No 2. līdz 7. jūlijam Rīgā, Jūrmalā, Jelgavā un Pilsrundālē notiks VIII Starptautiskais tautas deju festivāls – konkurss “Sudmaliņas”, LA.lv pavēstīja Latvijas Nacionālajā kultūras centrā.

Festivāls būs daudzveidīgs – koncerti brīvdabā un koncertzālēs, labdarības koncerti pansionātos un rehabilitācijas centros, dalībnieku gājiens, kā arī danču vakari. Pirmo reizi festivāla vēsturē plānots deju grupu konkurss, to vērtēs starptautiska žūrija.

Festivālā piedalīsies tautas deju ansambļi no Armēnijas, Baltkrievijas, Gruzijas, Izraēlas, Ķīnas, Latvijas, Polijas un Turcijas. Festivāla viesi – Latvijas ansambļi “Dancis”, “Gatve”, “Līgo”, “Rotaļa” un “Teiksma”.

Starptautiskais tautas deju festivāls “Sudmaliņas” ir vērienīgākais festivāls skatuviskās dejas jomā Latvijā, kura mērķis ir pulcēt kopā Latvijas un dažādu pasaules valstu dejotājus, kas radoši pēta, iepazīst un pārmanto tautas dejas tradīcijas.

Latvijas Nacionālais kultūras centrs festivālu “Sudmaliņas” organizē kopš 1992. gada. Festivāla idejas autore ir Deju svētku Goda virsvadītāja, horeogrāfe Ingrīda Edīte Saulīte. Iepriekšējos septiņos festivālos kopā piedalījušās 114 Latvijas deju grupas un 93 deju grupas no 43 pasaules valstīm.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+