×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
12. marts, 2014
Drukāt

Šovasar valsts līdzfinansēs 5 600 skolēnu darba vietas

Foto - Dainis BušmanisFoto - Dainis Bušmanis

Šogad valsts budžetā skolēnu nodarbināšanai vasaras brīvlaikā paredzēti 2,04 miljoni eiro, informē Labklājības ministrijā.

Valsts iecerējusi šogad līdzfinansēt darba vietas kopumā 5 575 skolēniem, palīdzot viņiem no mācībām brīvajā laikā iegūt darba pamatprasmes, iemaņas un darba pieredzi.

Plānots, ka pasākumā iesaistīs skolēnus vecumā no 15 līdz 18 gadiem, kuri mācās vispārējās, speciālās vai profesionālās izglītības iestādēs. Jaunietis varēs strādāt no viena līdz diviem mēnešiem.

Darba devējam pasākumā iesaistītajam skolēnam būs jānodrošina darba vadītājs, kurš palīdzēs apgūt darbam nepieciešamās pamatprasmes un iemaņas, veiks darba laika uzskaiti, kontrolēs skolēna darba izpildi un nodrošinās uzraudzību darba laikā.

Paredzēts, ka Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) darba devējiem segs jauniešu darba algu 50% apmērā no valstī noteiktās minimālās mēnešalgas jeb 160 eiro. Savukārt darba devējam būs jānodrošina otra algas daļa. Tāpat NVA darba devējam segs darba vadītāja darba algas daļu atkarībā no tā, cik skolēnu darbu vadīs.

Vēl NVA apmaksās darba devēja izdevumus, kas saistīti ar skolēnu apdrošināšanu pret nelaimes gadījumiem, kā arī nepieciešamības gadījumā skolēnu veselības pārbaužu izmaksas.

Iecerētais jauniešu nodarbinātības pasākums vēl jāsaskaņo ar ministrijām, citām atbildīgajām institūcijām un jāapstiprina valdībā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+