×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
16. februāris, 2012
Drukāt

Šoziem ievērojami sarucis pieprasījums pēc malkas

malka

Siltais ziemas sākums ikvienam ļāvis ietaupīt kurināmo un šoziem ievērojami sarucis pieprasījums pēc malkas, ceturtdien raksta reģionālais laikraksts “Druva”.

Ja pirms gada šajā laikā sausā malka bija deficīts, gada sākumā pieprasījums ir minimāls. Uzņēmuma “KAU” pārstāvis Vladimirs Kļaviņš “Druvai”  atzina, ka malkas realizācija apstājusies, kopš janvāra sākuma nekas nav pārdots: “Šajā jomā darbojos jau 30 gadus, pirmo reizi ir šāda situācija, kad pusotru mēnesi neviens nav izteicis vēlmi pirkt malku,”  teica Kļaviņš.

Arī uzņēmuma “Sausa malka”  vadītājs Raitis Vilciņš norādīja, ka sauso malku pērk ļoti nelielos apjomos, tikai tā, lai pietiktu līdz sezonas beigām.

Malkas tirgotāji nelielo interesi skaidro ar vairākiem iemesliem. Pirmām kārtām ziemas sākums bija ļoti silts, kurināt vajadzēja maz, tātad malka netērējās tik daudz kā pērn. “Iespējams, ka iepriekšējā aukstā un garā ziema deva mācību, ka krājumiem jābūt lielākiem. Pagājušajā vasarā un rudenī bija jūtama lielāka aktivitāte malkas iegādē, pirka gan slapjo, gan sauso,” teica Vilciņš.

Patlaban pārdošanā ir sausa malka, bet, kā norādīja Vilciņš, izvēle ir mazāka nekā rudenī.

Kļaviņš klusumu malkas tirgū skaidroja arī ar plašo piedāvājumu, jo pēc viņa aplēsēm, tajā darbojoties vairāk nekā 30 konkurenti. Cilvēki meklējot lētāku piedāvājumu, bet tiem, kuri strādā oficiāli, maksā nodokļus, cena ir lielāka.

Cena sausajai malkai jau katru gadu nedaudz palielinās, palielinājums no apmēram 50 santīmiem līdz latam par kubikmetru, bet tas izskaidrojams ar degvielas cenu un citu izmaksu sadārdzināšanos, raksta “Druva”.

Tagad malkas piegādātāji jau domā par nākamo apkures sezonu, jo drīz sāksies malkas iegāde tai. Kā stāstīja Vilciņš, rūpīgākie malkas gādātāji sākot rosīties jau martā, kad nav rindu, ir liela izvēle, labāka cena. Arī zeme vēl sasalusi, un māju pagalmos var vieglāk iebraukt. Nākamais pircēju vilnis ir aprīlī, bet viskarstākā sezona ir maijs, jūnijs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+