Mobilā versija
-1.6°C
Antonija, Anta, Dzirkstīte
Trešdiena, 7. decembris, 2016
22. jūlijs, 2015
Drukāt

S&P paaugstina Grieķijas kredītreitingu

Foto - AFPFoto - AFP

Starptautiskā kredītreitingu aģentūra “Standard and Poor’s” (S&P) otrdien paaugstināja Grieķijas kredītreitingu par divām pakāpēm no “CCC-” līdz “CCC+” pēc tam, kad Grieķija sāka atmaksāt parādus kreditoriem un tika atkal atvērtas šīs valsts bankas.

S&P 29.jūnijā bija pazeminājusi Grieķijas kredītreitingu par vienu pakāpi līdz jaunam spekulatīvam līmenim “CCC-“. Spekulatīvs ir arī līmenis “CCC+”, līdz kuram kredītreitings tika paaugstināts otrdien.

S&P paziņoja, ka Grieķijas komerciālā parāda defolts tuvāko sešu līdz 12 mēnešu laikā vairs nav neizbēgams, tādējādi Grieķijas aiziešanas no eiro zonas iespējamība ir samazinājusies, lai gan vēl arvien ir “augsta”.

S&P paziņoja par kredītreitinga paaugstināšanu pēc tam, kad Starptautiskais valūtas fonds (SVF) pirmdien apstiprināja, ka Grieķija ir tam samaksājusi apmēram divus miljardus eiro un līdz ar to Grieķijai vairs nav nokavētu parādsaistību pret SVF.

Grieķija 13.jūlijā panāca vienošanos ar ES aizdevējiem un piektdien ES tai piešķīra 7,16 miljardu eiro pārejas aizdevumu, tāpēc Grieķija pirmdien varēja nokārtot maksājumus SVF, kā arī 4,2 miljardu eiro maksājumu Eiropas Centrālajai bankai (ECB).

S&P arī paziņoja, ka Grieķijas kredītreitinga jaunā prognoze ir “stabila”.

Pievienot komentāru

Tomātaudzētāji "Mežvidi" pārstrādās ogas un kaņepes (3)SIA "Latgales dārzeņu loģistika" plāno paplašināt siltumnīcas un attīstīt ogu un pat kaņepju pārstrādi
Gatis Strads. Mežā neatkarīgāks nekā teātrīSkatoties uz kokiem, redz ainavu, nevis eiro
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Kuras izmaiņas likumos būtiski ietekmēs tavu ikdienu 2017. gadā? (3)ALGAS, PABALSTI, PENSIJAS NODOKĻI Saeima pieņēmusi vairākas būtiskas izmaiņas likumos, kas no nākamā gada ietekmēs Latvijas iedzīvotāju ikdienu.
Draugiem Facebook Twitter Google+