Mobilā versija
+3.0°C
Lilita, Irita, Ita
Ceturtdiena, 27. oktobris, 2016
22. jūlijs, 2015
Drukāt

S&P paaugstina Grieķijas kredītreitingu

Foto - AFPFoto - AFP

Starptautiskā kredītreitingu aģentūra “Standard and Poor’s” (S&P) otrdien paaugstināja Grieķijas kredītreitingu par divām pakāpēm no “CCC-” līdz “CCC+” pēc tam, kad Grieķija sāka atmaksāt parādus kreditoriem un tika atkal atvērtas šīs valsts bankas.

S&P 29.jūnijā bija pazeminājusi Grieķijas kredītreitingu par vienu pakāpi līdz jaunam spekulatīvam līmenim “CCC-“. Spekulatīvs ir arī līmenis “CCC+”, līdz kuram kredītreitings tika paaugstināts otrdien.

S&P paziņoja, ka Grieķijas komerciālā parāda defolts tuvāko sešu līdz 12 mēnešu laikā vairs nav neizbēgams, tādējādi Grieķijas aiziešanas no eiro zonas iespējamība ir samazinājusies, lai gan vēl arvien ir “augsta”.

S&P paziņoja par kredītreitinga paaugstināšanu pēc tam, kad Starptautiskais valūtas fonds (SVF) pirmdien apstiprināja, ka Grieķija ir tam samaksājusi apmēram divus miljardus eiro un līdz ar to Grieķijai vairs nav nokavētu parādsaistību pret SVF.

Grieķija 13.jūlijā panāca vienošanos ar ES aizdevējiem un piektdien ES tai piešķīra 7,16 miljardu eiro pārejas aizdevumu, tāpēc Grieķija pirmdien varēja nokārtot maksājumus SVF, kā arī 4,2 miljardu eiro maksājumu Eiropas Centrālajai bankai (ECB).

S&P arī paziņoja, ka Grieķijas kredītreitinga jaunā prognoze ir “stabila”.

Pievienot komentāru

Kam tas ir izdevīgi? Lasi visu rakstu: Izīrētāji būs spiesti maksāt nodokļus (10)Ekonomikas ministrija grib panākt līgumu reģistrāciju zemesgrāmatā, namīpašnieki – Valsts ieņēmumu dienestā.
Pasaulē
Plāno stingrākas prasības bezdarba pabalsta saņemšanai (11)Saeimas Sociālo un darba lietu komisijā norisinājās plašas diskusijas par Labklājības ministrijas (LM) sagatavotajiem grozījumiem likumā “Par apdrošināšanu bezdarba gadījumam”, kas paredz
Draugiem Facebook Twitter Google+