Mobilā versija
-0.9°C
Diāna, Dina, Dins
Piektdiena, 24. februāris, 2017
22. jūlijs, 2015
Drukāt

S&P paaugstina Grieķijas kredītreitingu

Foto - AFPFoto - AFP

Starptautiskā kredītreitingu aģentūra “Standard and Poor’s” (S&P) otrdien paaugstināja Grieķijas kredītreitingu par divām pakāpēm no “CCC-” līdz “CCC+” pēc tam, kad Grieķija sāka atmaksāt parādus kreditoriem un tika atkal atvērtas šīs valsts bankas.

S&P 29.jūnijā bija pazeminājusi Grieķijas kredītreitingu par vienu pakāpi līdz jaunam spekulatīvam līmenim “CCC-“. Spekulatīvs ir arī līmenis “CCC+”, līdz kuram kredītreitings tika paaugstināts otrdien.

S&P paziņoja, ka Grieķijas komerciālā parāda defolts tuvāko sešu līdz 12 mēnešu laikā vairs nav neizbēgams, tādējādi Grieķijas aiziešanas no eiro zonas iespējamība ir samazinājusies, lai gan vēl arvien ir “augsta”.

S&P paziņoja par kredītreitinga paaugstināšanu pēc tam, kad Starptautiskais valūtas fonds (SVF) pirmdien apstiprināja, ka Grieķija ir tam samaksājusi apmēram divus miljardus eiro un līdz ar to Grieķijai vairs nav nokavētu parādsaistību pret SVF.

Grieķija 13.jūlijā panāca vienošanos ar ES aizdevējiem un piektdien ES tai piešķīra 7,16 miljardu eiro pārejas aizdevumu, tāpēc Grieķija pirmdien varēja nokārtot maksājumus SVF, kā arī 4,2 miljardu eiro maksājumu Eiropas Centrālajai bankai (ECB).

S&P arī paziņoja, ka Grieķijas kredītreitinga jaunā prognoze ir “stabila”.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+