Mobilā versija
+0.4°C
Austris
Svētdiena, 22. janvāris, 2017
22. jūlijs, 2015
Drukāt

S&P paaugstina Grieķijas kredītreitingu

Foto - AFPFoto - AFP

Starptautiskā kredītreitingu aģentūra “Standard and Poor’s” (S&P) otrdien paaugstināja Grieķijas kredītreitingu par divām pakāpēm no “CCC-” līdz “CCC+” pēc tam, kad Grieķija sāka atmaksāt parādus kreditoriem un tika atkal atvērtas šīs valsts bankas.

S&P 29.jūnijā bija pazeminājusi Grieķijas kredītreitingu par vienu pakāpi līdz jaunam spekulatīvam līmenim “CCC-“. Spekulatīvs ir arī līmenis “CCC+”, līdz kuram kredītreitings tika paaugstināts otrdien.

S&P paziņoja, ka Grieķijas komerciālā parāda defolts tuvāko sešu līdz 12 mēnešu laikā vairs nav neizbēgams, tādējādi Grieķijas aiziešanas no eiro zonas iespējamība ir samazinājusies, lai gan vēl arvien ir “augsta”.

S&P paziņoja par kredītreitinga paaugstināšanu pēc tam, kad Starptautiskais valūtas fonds (SVF) pirmdien apstiprināja, ka Grieķija ir tam samaksājusi apmēram divus miljardus eiro un līdz ar to Grieķijai vairs nav nokavētu parādsaistību pret SVF.

Grieķija 13.jūlijā panāca vienošanos ar ES aizdevējiem un piektdien ES tai piešķīra 7,16 miljardu eiro pārejas aizdevumu, tāpēc Grieķija pirmdien varēja nokārtot maksājumus SVF, kā arī 4,2 miljardu eiro maksājumu Eiropas Centrālajai bankai (ECB).

S&P arī paziņoja, ka Grieķijas kredītreitinga jaunā prognoze ir “stabila”.

Pievienot komentāru

Mājsaimniecības neizmanto iespējas samazināt elektrības rēķinus un maksā vairāk (18)Elektrību tērējam vairāk, mājsaimniecības aizvien neizmanto iespējas samazināt rēķinus
Pasaulē
Latvijā decembrī bijusi trešā lielākā gada inflācija ES Latvijā pagājušā gada decembrī, salīdzinot ar 2015.gada pēdējo mēnesi, bija trešais augstākais inflācijas rādītājs Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu, liecina trešdien publiskotie ES statistikas biroja "Eurostat" dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+