×
Mobilā versija
+8°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
21. marts, 2014
Drukāt

“Ukrainu izmanto sabiedrības šķelšanai”. Saruna ar SC deputātu Ivaru Zariņu (56)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

“Ko domā “Saskaņas centra” latvieši?” tādu jautājumu bieži nācies dzirdēt, it īpaši pēdējā laikā par Ukrainas notikumiem. Ar “Saskaņas” Saeimas deputātu Ivaru Zariņu sarunājas Voldemārs Krustiņš un Māris Antonevičs.

M. Antonevičs: – Bijušais Tautas saskaņas partijas priekšsēdētājs Jānis Jurkāns intervijā avīzei “Diena” izteicies, ka “Saskaņa” šobrīd “staigā pa ļoti plānu ledu un ļoti rūpīgi izvēlas, kā formulēt visu to, kas notiek Krimā”. Vai arī jums kā “Saskaņas” biedram ir sajūta, ka esat nokļuvis uz plāna ledus?


I. Zariņš: – Vēl vairāk – mēs ne tikai staigājam pa plānu ledu, bet esam “špagatā” uz tā, jo tik sašķelta ir mūsu sabiedrība. Diemžēl notikumus Ukrainā Latvijas politiķi izmanto savām pirmsvēlēšanu aktivitātēm, lai atkal piekoptu taktiku “skaldi un valdi”. Ukraina tiek izmantota sabiedrības šķelšanai – ir “pareizie” un ir “nepieskaitāmie”, par kādiem mēģina pataisīt arī “SC”. Mums pārmet, ka atbalstām Krievijas agresiju, jo neesam balsojuši par Saeimas paziņojumu. Patiesībā mēs piedāvājām savu redakciju, kas bija daudz izsvērtāka un nozīmīgāka. Mēs aicinājām atbalstīt Ukrainas teritoriālo suverenitāti un vienotību, nosodīt jebkuru vardarbību neatkarīgi no tā, no kuras puses tā nāk. Valdošiem tas nederēja: “Nē, nosodīsim tikai Krieviju.” Un citas vardarbības izpausmes ir likumīgas un nav nosodāmas, ja vien tās neveic Krievija? Vai Saeimas deputāti tās atbalsta? Ceru, ka diez vai… Acīmredzot iemesls bija cits – vajadzēja panākt, lai paziņojums būtu tāds, kuru pieņemtu bez “SC”, un tad uz mums varētu rādīt ar pirkstu – nu redziet, viņi ir Krievijas piektā kolonna!

M. Antonevičs: – Kādā veidā Saeimas lēmums par Krievijas agresijas nosodīšanu, jūsuprāt, šķeļ sabiedrību? Vai šī nebija īstā reize, kad “SC” vajadzēja nevis strīdēties par redakcionālām niansēm, bet pievienoties parlamenta vairākumam un arī aicināt savus atbalstītājus darīt to pašu? 


– Mēs piedāvājām risinājumu. Tas nevienu neinteresēja – bija vajadzīgs radīt kārtējo instrumentu, ar ko šķelt sabiedrību. Neilgi pēc Saeimas paziņojuma parādījās aptauja, ka trešdaļa Latvijas iedzīvotāju uzskata Krievijas karaspēka ievešanu par pamatotu. Bet tās jau ir sekas. Politiķi atrada iespēju satracināt sabiedrību.

– Vai jūs apšaubāt faktu, ka Krievijas armija ir Ukrainā? To taču neizdomāja ne nacionālisti, ne Saeima. Ja šis fakts šķeļ Latvijas sabiedrību, tad jāvaino Krievija.


– Liela daļa Latvijas iedzīvotāju diemžēl atsvešinās no valsts varas piekoptās politikas dēļ. Nav brīnums, ka krievvalodīgie sāk justies piederīgi savai etniskajai dzimtenei Krievijai un atbalsta tās lēmumus. Šādi Saeimas paziņojumi tikai saasina situāciju, bet neko neatrisina. Tās nav rūpes par Ukrainu, jo tādā gadījumā būtu pieņemts “Saskaņas” piedāvātais paziņojuma variants.

– Tās ir rūpes arī par Latviju, kura jūtas Krievijas apdraudēta. 


– Tās nav rūpes par Latviju, tās ir rūpes par sev vajadzīgās politiskās konjunktūras veidošanu. Kur ir analīze – kāpēc kaut kas tāds bija iespējams Ukrainā? Ir acīmredzami divi galvenie iemesli – varas korumpētība, tās atsvešinātība no tautas un sašķēlusies sabiedrība. Tāpēc, ja kādam tik tiešām rūp, lai šeit nepieļautu Ukrainas notikumu atkārtošanos, ir jāpaskatās spogulī un jānovērš šie cēloņi.

– Vai šis nav īstais brīdis, kad “Saskaņas centram” vajadzētu uzrunāt savus vēlētājus, sakot, ka nav pareizi atbalstīt Krievijas rīcību?


– Man jāatzīst, ka nesekoju līdzi Krievijas rīcībai, pašlaik esmu ļoti aizņemts ar Latvijai aktuālajiem tautsaimniecības un enerģētikas jautājumiem. Tas fiziski prasa ļoti daudz laika. Es godīgi atzīstu, ka nesekoju līdzi visam, kas notiek Ukrainā, jo man jau no pirmajiem soļiem bija acīmredzami, ka notiek spēle, kur lielie onkuļi kārto savas lietas, – jo kāpēc Krievija atļaujas tik izaicinoši rīkoties, kāpēc to pieļauj Rietumi, kāpēc Eiropas rīcība ir tik neizlēmīga un nogaidoša? Vajadzētu par to padomāt, bet mēs steidzam lēkt pa vidu, kur mūs tāpat neviens neklausās. Un ko no tā mēs rezultātā iegūsim, kāds vispār par to aizdomājas? Visvairāk man negribas, lai šie notikumi kalpotu par pamatu kārtējam Latvijas sabiedrības šķelšanas mēģinājumam, tāpēc mums jābūt ļoti uzmanīgiem ar vārdiem un darbiem. Latvijas sabiedrība ir pārāk polarizēta, un jāstrādā pie tā, lai to samazinātu.

– Ko jūs piedāvājat darīt? 


– Personīgi man tuva ir ideja par nacionālo izlīgumu. Visiem politiskajiem spēkiem ir jāapzinās, ka valsts ir uz izzušanas robežas. Diemžēl. Lai gan valdošie politiķi stāsta, cik labi mums ir fiskālie un makroekonomiskie rādītāji, patiesībā tie ir īslaicīgi, jo panākti, upurējot ilgtspējīgas attīstības faktorus – investīcijas cilvēkos, infrastruktūrā, zinātnē. Tūlīt sāks brukt visi pamati. Ja starp cilvēkiem ir saskaņa un sapratne, tad var paveikt varenas lietas un arī daudzi strīdi tad zaudē augsni.

V. Krustiņš: – Bet kuram būtu jāizlīgst? Partijām? Ja jums ir jāizlīgst ar “Vienotību”, dodieties pie Āboltiņas un runājiet! Taču jūs teicāt “nacionālais izlīgums”, ko tas nozīmē?


– Es lietoju šo terminu ar domu, ka visai nācijai vajag atrast kopīgu pamatu.

– Bet tas nav izlīgums. Izlīgums ir tad, ja viens otram kaut ko ir nodarījis, un tagad ir jāizlīgst.


– Tieši tā, tiek uzturēta pāridarījuma sajūta – latvieši kaut ko nodarījuši krieviem un krievi nodarījuši latviešiem. Un pat, ja nekas tāds vairāk nenotiek, ir kā tajā stāstā par sudraba karotīti, kad saimnieki domāja, ka viesi to nozaguši, vēlāk izrādījās, ka tā tomēr nav – karotīte atradās, bet rūgtums palika. Arī mums ir palicis šāds rūgtums, kas tur pagātnē un neļauj iet uz priekšu. Diemžēl politiķi šo “rūgtumu” izmanto kā manipulāciju instrumentu.

– Ja jūs runājat par sabiedrības sašķeltību, tad vajadzētu atcerēties, ar ko tas sākās. Tā nav “sudraba karotīte”, tā ir 1940. gada okupācija. Jautājums par okupācijas sekām nav tikai tukša skaņa un neizskaidrojams rūgtums. Latvijā joprojām dzīvo idejiskie okupanti, kuri neieredz šo valsti un valodu.


– Šādi cilvēki ir, un valdošajām partijām tie ir izdevīgi. Jo tad var pateikt – redziet, tie krievi ir tādi, tāpēc “Saskaņas centru” nedrīkst ņemt valdībā. Un atkal varas monopols ir nosargāts un var rullēt tālāk uz nebēdu – “Parex”, Krāj­banka, “Liepājas metalurgs”, bezatbildīgā elektrības tirgus virināšana…

M. Antonevičs: – Bet vai jūs neuzskatāt, ka “Saskaņas centram”, mazākais, kaut ko vajadzētu mainīt savā politikā?


– Faktiski šobrīd veidojas jauns politisks spēks. Apvienība “Saskaņas centrs” – tā ir pagātne, nākotne pieder sociāldemokrātiskajai partijai “Saskaņa”. Un manā skatījumā tās pamatideja ir ļoti pareiza – ja mēs Latvijā nevarēsim rast saskaņu savā starpā, tad nākotnes mums nebūs nevienam. Protams, viedokļi bieži atšķiras, bet tāpēc ir diskusijas.

VISU INTERVIJU LASIET ŠEIT

 

 

Pievienot komentāru

Komentāri (56)

 1. Saputrojies Zariņa kungs savos spriedumos, pašam sev vajadzētu atzīt, ka kaut kas nav kārtībā ar viņa partiju. Ne jau sociāldemekrāti glābs partiju no tā , ka SC atbalsta Krievijas vājprātīgo [politiku. Smieklīgi, ja nebūtu tik skumji.

 2. KUR DZĪVO ZARIŅA KUNGS!?? VAI ATBRAUCIS NO ĀRZEMĒM, JA ATĻAUJAS RUNĀT PAR SABIEDRĪBAS SAŠĶELŠANAS JAUTĀJUMU UKRAINAS KONTEKSTĀ!?? UKRAINA DZĪVOJA SAVU DZĪVI, KAD LATVIJAS SABIEDRĪBA JAU BIJA SAŠĶELTA UN ŠIS IZCĪTĪGAIS SĶELŠANAS DARBS TIEK SEKMĪGI TURPINĀTS!!! Zariņš atgādina ezīti miglā… NEVAJAG BLEFOT!!!

 3. Krievijas komunistiski noskaņotie spēki ir atraduši jaunu „veco ienaidnieku” ASV un NATO, kuri atbalstot visa veida nacistus visā pasaulē. Bet pārsteidzošākais ir, ka Krievijas komunistiski nacionālistiskās kustība „Laika būtība” mērķis „globālais katehons ir globālā Krievijas lielvara”. Šis mērķis ir šovinistisks, pat galēji šovinistisks jeb fašistisks, proti, Lielkrievijas varas izplatīšana, līdzīgi kā Hitlera Lielvācija uz citu neatkarīgo valstu rēķina. Pārsteidzoši, ka šāda organizācija var darboties mūsdienu „demokrātiskajā” Krievijā, kura tik krasi iestājas pret opozīciju darbību. Tātad „Putina režīma” mērķi sakrīt ar komunistiskajiem nacionālistiem? Vai Krimas družīnām līdzīgu formējumu veidošanās Latvijā, ka raksta prese, nav Lielkrievijas impērisko spēku injicēts pasākums? Kāda loma visā ir Ždanokas kundzei? Cik ilgi mānīsim sevi, ka lozungi „krievi nāk” un „fašizm ne projdjot” tur mūs pagātnē, bet „krievi nepadodas” un „krievu valodu no Sevastopoles līdz Rīgai” ir pavisam kas cits? Kāpēc par visu klusē valsts varas pārstāvji un politisko partiju vadītāji?

 4. Krievijas nākotne.. un ekonomikas dinamika Krievijai==..

 5. liekas, tāds sakarīgs čalīc bija tas Zariņš. Bet lai tur vai kā, bet nonācis Latvijai naidīgā kompānijā. paskat tik kādas tur viņiem divas plintnieces – viena tāda jaunāka liekas ka Jeļizaveta sauc, tā tāda naivāka, nav tik satrakojusies uz latviešiem , pat sakās latvju mēli mīl, bet nu otrā tā Cvetkova, tā ir ar aknām, pēc gadiem 5 pašu Tojbu Hesinu (ždanok īstais vārds) pārspļaus.
  Puika, puika , mūc kamēr laiks no tā centra!

 6. „Daudzos gadījumos īstenotā svešzemju okupācija – vienalga, vācu, itāliešu, vai krievu – kalpoja galvenokārt tam, lai atvieglotu un leģimitētu pirmskara politisko darba kārtību un pretrunu risināšanu ar jauniem un vardarbīgiem līdzekļiem. Okupanti, protams, nebija neitrāli. Parasti viņi pievienojas bruņotām kliķēm okupētajā nācijā, lai cīnītos pret kopēju ienaidnieku. Šādi politiskā kustība vai etniskā minoritāte, kas miera laikā politikā bija neizdevīgā stāvoklī, varēja izmantot mainījušos apstākļus, lai nokārtotu vietējos rēķinus. Vāciešiem jo īpaši patika sakopot un izmantot šādu noskaņojumu, ne tikai lai šķeltu un tādejādi vieglāk iekarotu, bet arī lai samazinātu savu iekaroto teritoriju pārvaldīšanas un kārtības nodrošināšanas grūtības un izmaksas: viņi varēja paļauties uz vietējiem kolaboracionistiem, kas to izdarīja viņu vietā.” – tā Tonijs Džads grāmatā „Pēc kara – Eiropas vēsture pēc 1945.gada”.
  Lasiet un domājiet līdzi.

 7. Pēc vārda spriežot, Zariņa tēvs ir bijis latvietis.
  Vai Zariņa māte bija/ir krieviete? Vai kāds to zina?
  Kas cita var ir skaidrot šī cilvēka apsēstību?

 8. Antoņēvičs uzdodams jautājumu Zariņa domu nav sapratis. Vai tīšām?

 9. 1940 gada bija nodevēji,kas puķes svieda krievu tankiem un viens bars to darītu atkal

  • Maldies cienītais Atbildēt

   Kā tu saproti, tagad ja karos, tad tehnoloģijas – bezpilota lidaparāti. Ja par tankiem – tad Vējonis par 70 milj. nupat iepērk kāpurķēžu bruņutehniku. Tāka tie ziedi ja būs kur krist, kritīs uz Latvijas iepirktajiem Anglijā norakstītajiem, novecojušajiem bruņutransportieriem. Palasi pāris nedēļu senus rakstus. Par tām patruļlidmašīnām – visi mums dod, patrulēt, sargāt, uzraudzīt. Tik par katru lidojumu maksājam no valsts budžeta. Tas nav bezmaksas vai humānā palīdzība.

  • Kariņš, militāri manevri ir tāds pats bizness kā tūrisms. Latvija kā valsts ir tikai patērētājs/pircējs.

 10. aģitatorei Annai Atbildēt

  Ko tu te piesārņo mājas lapu ar lētu politpropagandu. Savas lamas un naidu vari paust savas dzimtās -krievu valodas lapās, bet latviešus liec mierā. Viltus advokāti viņiem nav vajadzīgi.

  • Kur tu redzi politpropogandu. Es komentēju par Ivara Zariņa rakstu. Nevienam neuzbruku. Tāpat tiesības komentēt ir arī jums. nesaukājaties, bet komentējiet. Nevis melns/balts, labs/slikts/ robežās, bet izejot no loģikas viedokļa. Ak jā, jūs nezinat kas ir loģika, jo skolā to nemācījāties. Arī fiziku nezinat. Ka likumi dabā darboja neatkarīgi no tā, vai jūs tos zināt vai nezināt.

   • Anna
    Arī fiziku nezinat. Ka likumi dabā darboja neatkarīgi no tā, vai jūs tos zināt vai nezināt.
    ———————–
    Jūs krievi, it kā paralēlā pasaulē dzīvojiet.

 11. tāpat kā kvislingi un janukoviči, arī kirhenšteini un zariņi vienmēr kaut kam noderēs…

 12. Uzdziedam!!!! Koru karos tam korim, kurš šo nodziedĀS, GARAMTĒJU TŪKSTOTI BALSU.
  Ja neatceraties, tad vismaz izlasiet un ieslēdziet savās sirdīs, lai naids tajās neiemājo.
  Saulītes loks, zilgme ap to –
  Puisēns uz lapiņas zīmē.
  Pabeidzies zēns, kā jau nu māk,
  Stūrītī pieraksta tā:

  Piedz.
  Lai vienmēr būtu saule,
  Lai vienmēr būtu debess,
  Lai ir māmiņa mīļā,
  Lai vienmēr esmu es!

  Klausies, mans draugs,
  Dzirdi, mans draugs, –
  Cilvēki dzīvot grib mierā.
  Gadi kad nāk trīsdesmit jau,
  Vēlam mēs bērniem, kas aug:

  Kareivi, draugs, klusāk, mans draugs, –
  Ļaudis no sprādzieniem baidās.
  Raugies, lai tīrs debesu jums,
  Aicinot sauc līdzi mums:

  Posta lai nav, kara lai nav,
  Sargāsim puisēnus savus!
  Saule lai mirdz, cilvēka sirds
  Mūžam lai laimīga ir!

  • Ej un deklamē to krievnacistiem. Viņi mācās mums (un citām tautām) virsū, nevis mēs viņiem.

   • Tas nav deklamēt, tas ir dziedāt. Kur saskati propogandu. Kā R. Pauls teica un es atbalstu viņu, nejauksim kultūru ar politiku. Starp citu – brīnišķīga dziesma – ir ari krievu un angļu valodā. Ja dziedāšu krieviski – tu mani šausi nost? Ja dziedāšu angliski – applaudēsi? Jo latviski nesaproti, kas uzrakstīts.

    • Lūcij
     Starp citu – brīnišķīga dziesma – ir ari krievu un angļu valodā.
     ———————
     Izmantojot absolūtā ļaunuma atribūtu(krievu) nekāda brīnišķīga dziesma nesanāk.

 13. Man jāatzīst, ka nesekoju līdzi Krievijas rīcībai, pašlaik esmu ļoti aizņemts ar Latvijai aktuālajiem tautsaimniecības un enerģētikas jautājumiem. Tas fiziski prasa ļoti daudz laika. Es godīgi atzīstu, ka nesekoju līdzi visam, kas notiek Ukrainā,
  ==========
  Atradies gan t/s ģēnijs – smieklīgs bez gala. Grūti gan zariņiem un elksniņiem strādāt par latviešiem.
  Taču kolobracionistu latviešu vidū nekad nav trūcis.

 14. kas Tev kait, Zariņ ? Atbildēt

  Tu esi stulbs, jeb tikai izliecies? Sabiedrību šķeļ tikai izglītības aparteīds. Un tādi kangari kā Tu.

 15. Ļoti vērtīgi ir izlasīt Paula Stelpa sacīto mājas lapā philos. lv , rakstā ”Maidana neprāts.”

 16. SC, šoreiz Ivara Zariņa personā, atkal vēršas pret valsts varu, visā vainojot pie varas esošos „valdošos”. Viss būtu labi, ja vien kritika skartu ekonomiskās dzīves jautājumus. Uzbrūkot valsts varas pārstāvjiem, veikli tiek piesegta acīmredzamā Krievijas agresīvā politika un atbalsts lielkrievu šovinistiskajai politikai. Laikam vieglāk ir vainot „nacionālistus”, nekā uzrunāt savu vēlētāju rīkoties atbildīgi. Uz jautājumu, vai pašlaik nav īstais brīdis, kad SC „vajadzētu uzrunāt savus vēlētājus, sakot, ka nav pareizi atbalstīt Krievijas rīcību”, seko pārsteidzoša atbilde: „man jāatzīst, ka nesekoju līdzi Krievijas rīcībai…”. Nu pilnīgs blefs. Daudzi Latvijas iedzīvotāji vēl atceras piedzīvoto 1939.-1940.g. Arī Ivaram Zariņam šī vēstures lappuse nav sveša. Zariņa kungs, būsim patiesi vērtējot tos spēkus, kuri visvairāk šķeļ Latvijas sabiedrību: lielkrievu šovinistiskie spēki vai „nacionālisti”. Būsim patiesi kritiski un neblefosim.

  • Ivaram Zariņam taisnība Atbildēt

   Jau 22 gadus Latvija ir neatkarīga, brīva valsts. Esam nato, es un vēl vairākās drošību stiprinošās organizācijās, Miera uzturētājos, u.c. Par ko nacionāļi satraukušiesw. Paēdusi, pārticīga un laimīga tauta kāda tā ir Latvijā, nekaros un no agrewsoriem tādai nav ko bīties. Aiz miera uzturētājiem paliek laimīgas plaukstošas zemes – magones afganistānā, nato un es struktūras nodrošina mieru visā pasaulē – lībija, Sīrija, Irāka… Varoņdarbus varētu uzskaitīt nebeidzami. Kāpēc Latvijas sabiedrība tiek baidīta un zombēta par agresoru Krieviju. Kāpēc Latvijas sabiedrība satraukusies par Ukrainas scenāriju. Mieru mīlošām laimīgām tautām nav ienaidnieku, bet visa pasaule ir viņu sabiedrotie. Anna.

   • biedrs Zariņš maldās Atbildēt

    Latviju apdraud krievu ekstrēmais nacionālisms, kas tagad ir pārvērties nacismā. Latviešu nacionālisms nevienu neapdraud, tas izpaužas tikai kā vēlme noturēties savā zemē pret krievu agresiju.

    • Ir sacīts – piespiedies ciešāk savai zemei, tad paliksi dzīvs. Es vdzīvoju uz zemes savas, svešu neiekāroju. Es neesmu satikusi nevienu nacistu. Neviens mani neapdraud un es neeju svešā pirtī kašķi meklēt. Pārtieku no sava roku darba. Ir sacīts – ar sviedriem vaigā jums būs savu maizi ēst. Kā arī – jūs nedzīvojat no maizes vien, bet no ikviena vārda….. Sludinot vārdos agresiju pret savu iedomāto naidinieku, jūs jau zaudējat savas pozīcijas. Ir sacīts – kas zobenu ceļ, no zobena krīt – latviešu nacionāļi šobrīd to dara. Un vēl – mīli savu ienaidnieku, tas tevi darīs labāku par viņu. Pie nosacījuma, ja spēsi valdīt pār savu muti. Par tādiem mutesbajāriem sacīts – ar mēli maskavā, ar darbiem aizkrāsnē.

     • Anna
      Ir sacīts – kas zobenu ceļ, no zobena krīt
      ———————–
      To jau nu katram krievu mēslam un tā līdzskrējējam vajadzētu ielāgot.
      Jūsu smirdīgai noziedzīgai tumsonīgai naida un baiļu pasaulītei pienāks 1941. gad 22. jūnijs, tikai bez vareniem sabiedrotiem: ASV un Britu impērijas un tad būs ātrs un nenovēršams gals. Nevienas liecības par krieviem drīz vien vairs neapgānīs mūsu mīļo planētu.

   • nu par Sīriju tās ir galīgākās muļķības- Krievijai tur ir armijas bāze un līdz ar to viņa atbalsta valdošo režīmu, tādēļ arī tur turpinās pilsoņu karš jau 3 gadus. Krievijai jau galvenie sabiedrotie vispār ir pašas “demokrātiskākās” valstis pasaulē- Z-Koreja, Sīrija, Baltkrievija un Venecuēla

 17. vai šitā ”latvieša” mammai nav kauns par to, kādā partijā viņas lolojums iestājies, zem kāda egregora palīdis. Piederība kādai partijai nav izdzēšama lieta. Paskataties , piemēram, kādi izskatās bijušo taukmūļu partijnieku mūļi. Tas ir tas egregors, tā ir tāda mentāla padarīšana.
  Vai var apskatīt arī bijušo čekistu mūļi, tiem ir kaut kāds īpašs piesitiens, kas mūžam neizzūd.

  • Par čekistu mūļiem Atbildēt

   Tev nebūs lemts viņus skatīt vaigā. Jo freiberka aizliedza atvērt čekas maisus un zatlerieši arī vēl uz 30 gadiem aizliedza saturu vētīt. An nacionāļi nabadziņi, kā jums veicas.

 18. Ļoti vērtīgi ir izlasīt Paula Stelpa sacīto mājas lapā .., rakstā ”Maidana neprāts.”

 19. Vai tu gribi, lai Krievija “atbrīvo tautiešus” Latvijā un tu viņus varēsi ar ziediem sveikt, ka te ālējies? Būs tevi jāsarūgtina, Putina paņēmieni te nederēs un Krimas scenārijs arī nē, bet pēc tavām lamām jau skaidri var redzēt, kas tu esi.

 20. Nu nevajag tik nepārprotami!Pēc jūsu komentāriem pat vislielākam naivulītim vairs nepaliek šaubu,ka esat 100% krievu šoviniste un latviešu tiesību kategoriska noliedzēja.Jūsuprāt tikai un vienīgi krieviem ir tiesības jebkurā vietā uz zemeslodes,lai kādā veidā arī nebūtu tur nokļuvuši,bet pienākumu nekādu.Pārējiem visiem ir jāklanās tai “vispārākajai “nācijai un jāpieņem viņas nelietības kā pašas par sevi saprotamas.

 21. to paldies Ivar Zariņ Atbildēt

  Paldies Zariņ, jūs stingri stāvat Krievijas impēriskajās pozīcijās! Nav jau daudz tādu latviešu, bet jūs esat
  tīrradnis un es domās allaž atbalstu jūs. Nekādas plānošanas pie mums arī nav – ne tā kā Krimā!

 22. Vai nu dumjš vai tēlo naivo….

 23. Paldies Ivar Zariņ Atbildēt

  Jūs esat viens no nedaudzajiem cilvēkiem Latvijā ar loģisko domāšanu. Ar interesi sekoju līdz jūsu aktivitātēm un allaž domās atbalstu Jūs. Varbūt jāļauj tiem nacionālistiem abās pusēs izkautis, pārgrauzt viens otram rīkles, tad vismaz Latvijā iestāsies miers. Un par to pussabrukšanu – Jums taisnība. Latvijas politika ir viendienīšu politika. Nekāda stratēģija, ne plānošana.

  • ar koku Zariņam Atbildēt

   Latviešu nacionālisms Latvija ir labs.
   Krievu nacionālisms Latvijā ir slikts. (Tas ir nacisms.)

 24. Ivars palkins meklē Krievijas agresoru lai paslavētu to. Kāpēc domāt par sociāldemokrātiju, uzreiz staļinisko komunismu vajag.

  • Draugs !!! Iemācies krievu valodu, pirms komentē!!! Palkins latviski būtu ” nūjainis” , ja labi grib tad var izspiest “rungainis” !!! Šitā brāļa uzvārds velk uz salēdzinājumu ar ” zaru” . Krieviski ” zars” – ” suk” , ” zariņš” – “sučonok” …….Redz kādas valodas peripetijas atkājās analizējot viena ” latvieša” famīliju…..Un vispār , mana pārleicība ir, ka viņš jau tajā partijā strādā par ” latvieti” . Ja citātāk nemāk naudu pelnīt, tad tādus atliek vienīgi nožēlot!!!

 25. Vislielākie naida kurinātāji Latvijā ir SC.Tas ir saprotams visiem normāliem cilvēkiem.Kauns par Zariņu,kurš viņiem pārdevies!

 26. Skatoties krievu TV var nonākt ne tikai pretrunā ar sabiedrību, bet arī ar veselo saprātu. Saskaņai ir vajadzīga neatliekama tereapija vai emigrācija uz savu reālo dzimteni!

  • Man nav televizors un nebūs. Tikai LV internets. Bet jūs esat nacistu zombijs. Jūs ar savu komentu šķeļat Latvijas nāciju. Jūsu mute ir jūsu ienaidnieks un tā jūs iznīcinās.

   • Anna
    Bet jūs esat nacistu zombijs. Jūs ar savu komentu šķeļat Latvijas nāciju.
    —————————–
    Nav tādas “Latvijas nācijas”, ir latviešu nācija, lojāli iebraucēji un nozombēta zvēriska naida pārņemta, smirdīgu krievvalodīgu vergu masa.

 27. Mūslaikos, ja kādam ir latvieša vārds un uzvārds, tad tas vēl nenozīmē, ka viņš ir latvietis. Tāpat arī otrādi.

 28. Sabiedrība ir sašķelta kopš 1940.gada, kad krievi okupēja Latviju un okupētajā Latvijā laikā līdz 1991.gadam iesūtīja miljonus krievu okupantu un kolonistu. Latviešu integrācija ar kara noziedzniekiem nav iespējama ne no morālā viedokļa, ne arī matemātiskā. Latviešiem ar okupantiem un kolonistiem nav jāintegrējas! Latviešu saintegrēšana ar okupantiem un kolonistiem ir noziegums.

 29. Zariņš lokās kā zutis nokļuvis murdā:”mēs piedāvājām savu redakciju, mūs neklausīja, mēs aicinājām
  nosodīt jebkuru vardarbību, mūs neuzklausīja, mēs, mēs, mēs…”. Citiem vārdiem, jūs SC gribējāt
  pataisīt šo deklarāciju tik VISPĀRĪGU, lai KRIEVIJAS vārda tur nebūtu. Bet runa ir par konkrētas valsts
  AGRESIJU un teritorijas sagrābšanu citā konkrētā valstī, tātad arī nosodījumam jābūt KONKRĒTAM, saucot lietas īstajos vārdos. Zariņš kā jau jurists ir labi apguvis demagoģiju, bet cilvēki jau nav tik naivi. Tieši Krievijas agresīvās darbības rezultāts arī rada sabiedrības sašķeltības padziļināšanos Latvijā, bet pie tā ir vainīgi Krievijas politiķi un viņu izdarības, nevis Latvijas partijas, Saeima vai valdība. Nevajag te melot un dzīt demagoģiju, Zariņ!

  • Uz ko tu aicini – lai Latvija kārtējo reizi lien zem lielvaru riteņiem un kalpo par spundi visiem caurumiem? Mazāk vajag virināt muti un prast paklusēt, kā savulaik freibergai ieteica Francijas prezidents, kad viņa pasteidzzās muti pavirināt, ka visam piekrīt ko jevropa saka. Vai Krievija uzbrukusi Latvijai?

 30. par šo mankurtu Atbildēt

  šeit nav vietas kaunināšanai, jo šis cilvēks un visi tie kas ir ‘saskanīgi’ iesēduši Saeimas vienā stūrī ir neglābjami saindējušies ar homosovjeticus vīrusu. kāda nekaunība! nu jau atklāti runā par impēriskas identitātes pārākumu pār nacionālas valsts identitāti. ārprāts! lūk jums, andri bērziņi un lembergi, ir tās sekas, kurām par iemeslu esat bijuši tieši jūs. Jo tad, kad jums bija dota vara mainīt Latvijā dzīvi, padarīt to beidzot labvēlīgu valstsnācijai, jūs bērziņveidīgie un lembergveidīgie domājāt tikai par savu kabatu, okupācijas armijas izdienējušiem karavīriem bija ļauts palikt mūsu Dievzemītē … ir kauns arī par mūsu latviešu inteliģenci, par mūsu smadzenēm, kuras arī ir saindējušās ar homosovjeticus nelaimi … zivs vienmēr pūst no galvas. … bet mēs vienalga uzvarēsim, nebūs šeit slimiem cilvēkiem vadīt valsti!

  • Kas tu tāds esi, ka runā kautkāda vārdā? Nosauc to savu vienīgo pareizo biedrību/organizāciju, lai varu iepazīties ar jūsu programmu, vai vismaz pamatnostādnēm, kā tad tiks deokupēta/dekolonizēta/atbrīvota/iztīrīta Latvija.

 31. Diemžēl Zariņš, Ždanoka un lielākā daļa Latvijas krievu un krievvalodīgo par Latvijas attiecībām ar Krieviju domā vienādi, visatklātākā ir Ždanoka. Viņi pārstāv tautību Padomju tauta. Viņi vienmēr būs 5.kolona.

 32. Patiesībā šķelšanās sākās ar Putina pastiprināto ideoloģisko politiku kaimiņvalstīs, kuras sekas un pieaugošo ietekmi redz 9. maijā – no dažiem veciem krieviem 90.-oss līdz mūsdienām ar Uškovu priekšgalā. Latviešu kolabracionisti no SC ir tādi paši krievvalodīgie (Zariņu ieskaitot) kā jebkuras nekrievu tautības pārstāvji – PSRS atjaunotāji.

  • 9. maija svinību patronese bija VVF kura pat aizskrēja uz Maskavu paklanīties. Tāpēc liec mieru Ušakovam.

Draugiem Facebook Twitter Google+