Spāņi atduras pret krievu autobusu un 11 metru sitienos zaudē PK astotdaļfinālā 2

Krievijas futbola izlase svētdien savās mājās notiekošā Pasaules kausa astotdaļfinālā pēcspēles 11 metru sitienu sērijā negaidīti pieveica Spāniju un sensacionāli iekļuva ceturtdaļfinālā.

8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 13
NATO admirālis atklāj, vai ir pazīmes, ka Krievija tuvākajā laikā plāno iebrukt kādā no NATO valstīm

Pamatlaiks šai spēlei Maskavā noslēdzās ar neizšķirtu 1:1 (1:1), bet pagarinājumā vārti netika gūti, kamēr “pendelēs” krievi guva panākumu ar 4:3.

Spānijas valstsvienība spēles ievadā izvirzījās vadībā pēc tam, kad bumbu savos vārtos raidīja pieredzējušais krievu futbolists Sergejs Ignaševičs, bet neilgi pirms lielā pārtraukuma neizšķirtu ar 11 metru soda sitienu panāca Artjoms Dzjuba

Jau spēles ievadā Spānijas valstsvienība cīņas grožus savās rokās un kontrolēja bumbu, cenšoties uzlauzt krievu aizsardzību. Krievijas izlase šajā mačā izteikti spēlēja no aizsardzības, cerot uz titulēto pretinieku kļūdām un iespējām aizskriet pretuzbrukumā. Spāņi vadībā izvirzījās jau spēles 12.minūtē, kad centrējuma laikā pēc asas cīņas soda laukumā bumbu savos vārtos neveikli raidīja Krievijas futbolists Ignaševičs.

Pēc rezultāta atklāšanas spēles gaita gan būtiski nemainījās, jo Spānija turpināja kontrolēt spēles gaitu, turklāt krieviem nekādi neizdevās izveidot vērā ņemamus pretuzbrukumus. Kopumā gan sniegums abu izlašu izpildījumā bija diezgan pieticīgs, jo vārtu gūšanas iespēju tikpat kā nebija. Pirmā puslaika pašās beigās Krievija gan izlīdzināja rezultātu, jo savā soda laukumā ar roku nospēlēja spāņu aizsargs Žerārs Pikē, tādējādi uz Spānijas valstsvienības vārtiem tika nozīmēts 11 metru sitiens, to 41.minūtē realizējot Dzjubam.

Līdz ar to pirmais puslaiks noslēdzās ar neizšķirtu 1:1.

Otrajā puslaikā spēles gaita nemainījās, jo Spānijas futbolisti dominēja bumbas kontrolē, tomēr viņiem nekādi neizdevās saasināt situāciju pie krievu vārtiem. Tikmēr Krievijas valstsvienībai vien retu reizi izdevās aizskriet pretuzbrukumā, taču nekas bīstams netika izveidots.

Pamatlaikam tuvojoties izskaņai, Spānijas futbolisti centās radīt arvien lielāku spiedienu uz Krievijas vārtiem, turklāt mājinieku spēlētāji jau sāka izskatīties krietni paguruši. Piecas minūtes līdz pamatlaika beigām krievus no vārtu zaudējuma glāba vārtsargs Igors Akinfejevs, kurš atsita Andresa Injestas un Jago Aspasa raidījumus.

Pamatlaiks noslēdzās neizšķirti 1:1, līdz ar to pirmo reizi šajā Pasaules kausā tika aizvadīts pagarinājums. Turklāt pirmo reizi turnīra vēsturē komandas varēja veikt arī ceturto spēlētāju maiņu. Papildlaikā Spānijas valstsvienība turpināja izdarīt spiedienu uz krievu vārtiem, tomēr droši krievu vārtos turpināja spēlēt vārtsargs Akinfejevs.

Pagarinājuma beigās abas komandas pēdējiem spēkiem centās iekarot vārtus, vairāk iespēju gan bija Spānijai, tomēr Krievijas valstsvienība pacietīgi spēlēja aizsardzībā. Vēl papildlaika kompensācijas laikā tālsitienu izmēģināja uz maiņu nākušais Rodrigo, tomēr viņa sitienu Akinfejevs atvairīja.

Līdz ar to arī pagarinājums noslēdzās bez gūtiem vārtiem, tāpēc uzvarētāja noskaidrošanai bija nepieciešama 11 metru sitienu sērija.

Kā pirmais “pendeli” izpildīja Injesta, kurš pārliecinoši savu iespēju arī izmantoja, bet pēc tam krieviem precīzs bija arī Fjodors Smolovs. Otrajā sērijā spānis Žerārs Pikē arī bija nekļūdīgs, tāpat kā Ignaševičs. Spānijas izlasei trešo sitienu izpildīja Koke, kura raidījumu atvairīja Akinfejevs, bet pēc tam krievus jau vadībā izvirzīja Aleksandrs Golovins.

Svarīgajā ceturtajā sērijā Spānijas izlases kapteinis Serhio Ramoss savu iespēju izmantoja, bet ar to pašu atbildēja Čeriševs. Piektajā sērijā spāņiem sitienu izpildīja Jako Aspass, kura sitiens bija nesekmīgs, tādējādi Pasaules kausa ceturtdaļfinālā sensacionāli iekļuva Krievija.

Vēlāk plkst.21 astotdaļfināla maču Ņižņijnovgorodā aizvadīs Dānija un Horvātija. Maču tiešraidē translēs Latvijas Televīzijas (LTV) 7.kanāls. Tieši ar kādu no šīm komandām ceturtdaļfinālā tiksies Krievija.

Aģentūra LETA jau informēja, ka Pasaules kausa ceturtdaļfinālā sestdien kā pirmās iekļuva Urugvaja, kas ar 2:1 apspēlēja Eiropas čempioni Portugāli, un Francija, kas ar 4:3 uzveica Argentīnu.