Mobilā versija
Brīdinājums +4.8°C
Vilnis, Raimonds, Laine
Sestdiena, 29. aprīlis, 2017
11. aprīlis, 2017
Drukāt

Spānijā aiztur Krievijas programmētāju

Foto-FotoliaFoto-Fotolia

Ilustratīvs foto

Spānijas pilsētā Barselonā aizturēts Krievijas datorprogrammētājs, kurš varētu būt bijis iesaistīts Krievijas centienos iejaukties ASV prezidenta vēlēšanu procesā.

Programmētāja Pjotra Ļevašova aizturēšanu nedēļas nogalē apstiprināja Krievijas vēstniecība Spānijā. Vīrieti Barselonas lidostā aizturēja tehnoloģiskās izmeklēšanas vienības policisti pēc starptautiskas sūdzības saņemšanas, teica Spānijas policijas pārstāvis. Ļevašova sieva pavēstīja Krievijas telekanālam RT, ka viņas vīrs aizturēts “pēc amerikāņu varas iestāžu pieprasījuma saistībā ar kibernoziegumu”. Spānijas policija Ļevašova sievai esot paziņojusi, ka viņas vīra radīts datorvīruss varētu būt izmantots, lai ietekmētu ASV prezidenta vēlēšanas pērnā gada novembrī. Ne Spānijas varas iestādes, ne arī Krievijas vēstniecība nekomentēja Ļevašova aizturēšanas iemeslu. Janvāra vidū Barselonas lidostā pēc ASV pieprasījuma tika aizturēts Krievijas datorzinātnieks Staņislavs Ļisovs. ASV valdība ir oficiāli apsūdzējusi Krieviju par ASV Demokrātu partijas e-pastu uzlaušanu, un šobrīd ASV notiek izmeklēšana par Trampa vēlēšanu kampaņas iespējamajām saitēm ar Maskavu.

Pievienot komentāru

Dienas klāt pie atvaļinājuma, ja ir bērns vai jākopj slimnieks. Ierosinājums EiropāEiropas Komisija ierosina noteikt labākus vecāku atvaļinājuma standartus
Draugiem Facebook Twitter Google+