×
Mobilā versija
+12.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
4. oktobris, 2012
Drukāt

Spānijā aizturēts vīrietis, kurš plānojis sarīkot masu slaktiņu universitātē

Foto - AFPFoto - AFP

Spānijā arestēts 21 gadu vecs vīrietis, kurš plānojis sarīkot masu slaktiņu Baleāru Salu Universitātē (attēlā), līdzīgu tam, kāds 1999. gadā notika ASV Kolorado štata Kolumbainas vidusskolā.

Aizdomās turamais arestēts trešdien Palmā, Maljorkā, uzreiz pēc tam, kad saņēmis 140 kilogramus sprāgstvielu, ko pirms tam bija iegādājies internetā. Jaunā vīrieša dienasgrāmata un citi dokumenti atklāja, ka viņš plānojis uzbrukt Baleāru Salu Universitātei, informēja policija. “Personiskajā dienasgrāmatā un citos viņa mājās konfiscētajos dokumentos aizturētais atklājis savu naidu pret sabiedrību, sevišķi universitātes studentiem, un lēmumu stratēģiski izvietot ar šrapneļiem pildītas cauruļbumbas universitātes pamatos,” norādīja policija, piebilstot, ka aizdomās turamais pieļāvis domu par pašnāvību, īstenojot iecerēto slaktiņu.

Policija sāka izmeklēšanu pirms pieciem mēnešiem, kad aizdomās turamā blogā parādījās simpātiju apliecinājumi Ērikam Harisam un Dilanam Kleboldam, kas 1999. gada 20. aprīlī sarīkoja masu slaktiņu ASV Kolorado štata Kolumbainas vidusskolā, nogalinot 12 skolēnus un skolotāju. “Savā blogā viņš ietvēra sekciju, kurā runāja par to, ka viņam ir identiska gaume mūzikā, patika uz ieročiem, ģērbšanos un pat sociālo izolāciju, kā dēļ viņš skolā tika nobīdīts perifērijā,” norādīja policija.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+