×
Mobilā versija
+13.9°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
21. janvāris, 2013
Drukāt

Spānijā ar ovācijām sagaidīta LNO “Žizele”

zizele567_13

Latvijas Nacionālais balets atgriezies no Spānijas pilsētas Seviljas, kur trešajā lielākajā Spānijas opernamā “Teatro de la Maestranza” četrās izpārdotās izrādēs skatītājiem piedāvāja baleta “Žizele” izrādes, kas uzņemtas ar lielām ovācijām.

Pēc nodejotajām izrādēm Spānijas laikrakstos par redzēto lasāmas izcilas recenzijas, kur tiek slavināta Elzas Leimanes-Martinovas atveidotā Žizele, Raimonda Martinova elegance prinča Alberta lomā, dialogu veidošanas spēja Iļanas Puhovas izpildījumā, kā arī labi vārdi netiek taupīti kordebaletam, kam šajā baleta izrādē ir ļoti nozīmīga loma.

Kā informēja Latvijas Nacionālās operas sabiedrisko attiecību vadītāja Ieviņa Ancena, “Teatro de la Maestranza” opernams spēj uzņemt 1800 skatītāju un uz visām Latvijas Nacionālā baleta izrādēm zāle bija pilnībā izpārdota.

Latvijas Nacionālā baleta mākslinieciskais vadītājs Aivars Leimanis minēja, ka klasiskā “Žizele” bija īstā izvēle, ko piedāvāt svētkos nogurušajiem spāņiem. Viņš neslēpa, ka Latvijas dejotājiem ir pagodinoši uzstāties teātrī, kur regulāri viesojas Plasido Domingo, Monserata Kavaljē, Milānas “La Scala” un daudzi citi prestiži viesi.

Baleta izrāde “Žizele”, ko Leimanis veidojis izteikti klasiskās tradīcijās, viesizrādēs devusies vairākkārt, izpelnoties brīnišķīgas atsauksmes. “Tas ir balets, kuru vajadzētu saglabāt, pasargājot no dažādiem uzlabojumiem. Seviljā kārtējo reizi pārliecinājāmies, ka šis mērķis attaisnojies pilnībā, jo izpelnījāmies gan publikas, gan kritikas atzinību,” pauda Leimanis, piemetinot, ka spāņi bijuši saviļņoti līdz asarām.

“Žizeles” poētiski smeldzīgo stāstu Seviljas Karaliskā simfoniskā orķestra pavadījumā izdejoja Elza Leimane-Martinova un Raimonds Martinovs, Margarita Demjanoka un Sergejs Neikšins, Jūlija Gurviča un Aleksejs Avečkins. Pie diriģenta pults bija Farhads Stade.

Latvijas dejotāju ģenerālmēģinājumu Spānijā filmējuši veseli četri televīzijas kanāli, bet Spānijas galvenā raidstacija izveidojusi 30 minūšu sižetu ierasto divu minūšu vietā. Tāpat arī preses konferenci apmeklējuši vairāki desmiti žurnālistu, klāstīja Ancena.

Respektablajā portālā “abcSevilla.com” baleta kritiķe Marta Karasko norādījusi, ka Žizeles lomā nedrīkst kļūdīties. “Pat vismazākās šaubas ir pamanāmas, precizitātes trūkums kropļo deju. Žizeli var dejot tikai virtuozi, ar dramatiski piesātinātu tēlojumu, un to spoži un meistarīgi paveica latviešu balerīna Elza Leimane-Martinova, sniedzot mums vienu no pēdējo gadu labākajām “baltā baleta” izrādēm,” uzsvērusi Karasko.

Savukārt laikraksta “El Correro de Andalucia” autore Doloresa Gerero rakstījusi, ka Latvijas Nacionālais balets ar ģeniālo uzstāšanos darīja sev godu. “Žizeles” uzvedumam piemīt visas romantiskā baleta īpašības – krāsaina zīda baleta tērpi, krāšņa scenogrāfija, izteiksmīga gaismu partitūra un skaists kordebalets, kas pārsteidz ar savu precizitāti un tehnikas tīrību.

Latvijas baleta tuvākās viesizrādes saistītas ar Maskavu, kur jau mēneša beigās tiks izdejota laikmetīgās dejas izrāde “Otello”, bet gada izskaņā Latvijas baleta trupu gaida gara turneja Itālijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+