×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
31. maijs, 2014
Drukāt

Spānijā arestēts bijušais ETA līderis

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Piektdien, 30.maijā, aizturēts viens no bijušajiem basku separātistu grupējuma ETA līderiem Harrjets Agirre Garsia, ziņo Spānijas policija.

35 gadus vecais Garsija tika aizturēts jau 2005.gadā Francijā, pamatojoties uz starptautisko aresta orderi, kas tika izdots saistībā ar 2001.gada martā notikušo kādas Spānijas pilsētas mēra vietnieka slepkavību.

Tika uzskatīts, ka Garsija tobrīd pēc ranga bija otrā persona ETA bruņotajā spārnā.

Šobrīd nav skaidrs, kad Garsija ticis atbrīvots un kāpēc viņš atkārtoti arestēts.

Organizācija ETA (“Euskadi Ta Askatasuna”) jeb “Basku dzimtene un brīvība” tika dibināta 1959.gadā ģenerāļa Fransisko Franko diktatūras laikā. 1968.gadā ETA veica pirmo plānoto slepkavību un kopš tā laika nogalinājusi vairāk nekā 800 cilvēku.

ETA mērķis ir nodibināt neatkarīgu basku valsti Spānijas ziemeļos un Francijas dienvidrietumos.

Pēdējo gadu laikā ETA vadība cietusi lielus zaudējumus, jo daudzi tās aktīvākie līderi ir arestēti. Turklāt grupējums zaudējis atbalstu basku apdzīvotajos reģionos, vairumam basku pievēršoties nevardarbīgām politiskām kustībām.

2012.gada oktobrī ETA paziņoja par bruņotās cīņas pārtraukšanu, tomēr ieročus grupējums nav nolicis, nedz arī paziņojis par padošanos. Arī Spānijas valdība atteikusies iesaistīties sarunās ar ETA līderiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+