×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Alberts, Madis
Svētdiena, 17. jūnijs, 2018
4. jūnijs, 2015
Drukāt

Portugālē atklāta fotoizstāde par Rīgas strādnieku rajoniem (1)

Foto: Ārlietu ministrijaFoto: Ārlietu ministrija

Trešdien, 3. jūnijā Lisabonā Espaco Santa Catarina izstāžu zālē tika atklāta fotogrāfa Egona Spura fotogrāfiju izstāde “XIX un agrīnā XX gadsimta Rīgas strādnieku rajoni no 1975. gada līdz 1988. gadam”, informē Ārlietu ministrija.

Izstādes atklāšanā vēstniece Alda Vanaga īsumā iepazīstināja viesus ar tās ideju, uzsverot, ka E. Spura fotogrāfijās redzams Rīgas strādnieku rajonu šarms un jūtama Rīgas dvēsele. Mākslinieka dzīvesbiedre fotogrāfe Inta Ruka apmeklētājiem pastāstīja par šīs fotogrāfiju kolekcijas tapšanas gaitu un Spurim raksturīgo fotografēšanas veidu.

Pasākuma atklāšanā piedalījās diplomātiskā korpusa pārstāvji, Portugāles parlamenta deputāti, valdības amatpersonas, vēstniecības sadarbības partneri, kā arī Lisabonā dzīvojošie latvieši.

Egons Spuris (1931-1990) ir viens no visizcilākajiem Latvijas fotomākslas meistariem un skolotājs daudziem mūsdienu labākajiem latviešu fotogrāfiem. Savu lielāko daļu darbu viņš ir veltījis Rīgai – pilsētai, kurā mākslinieks dzimis, audzis un dzīvojis, to apkopojot sērijās “Rīgas strādnieku rajoni.” Kolekcija aptver apmēram 7500 negatīvu un vairākus simtus drukātu fotogrāfiju, no kurām Lisabonā tiek rādītas 50 fotogrāfijas.

Izstāde ir Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē programmas pasākums, un to organizē vēstniecība Portugālē sadarbībā ar Latvijas vēstniecību Grieķijā, latviešu fotogrāfi Intu Ruku un Portugāles Fotogrāfijas institūtu.

Ekspozīcija būs apskatāma līdz 19. jūnijam.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. No kura laika Lisabona ir Spānijā?

Draugiem Facebook Twitter Google+