AFP/LETA

Spānija bija stiprāka, sapnis par pasaules čempionātu paliek dzīvs 1

Latvijas sieviešu basketbola valstsvienība Eiropas čempionātā Prāga (Čehija) ceturtdaļfinālā ar 47:67 atzina Spānijas izlases pārākumu. 24. jūnijā mazajā pusfinālā par 5. līdz 8. vietu un ceļazīmi uz pasaules čempionātu būs jāspēlē ar Itāliju.

“Pasažieriem bez sejas maskas var tikt atteikta iekāpšana transportlīdzeklī!” Paziņojums autobusa salonā samulsina braucēju 53
Cik bieži drīkst veikt rentgenu? Noskaidrojam! 17

Spānijas izlase pirmajā ceturtdaļā trāpīja piecus pirmos izmestos tālmetienus, rada iespējas saviem ātrajiem uzbrukumiem un rotaļīgi viegli ieguva izšķirošo pārsvaru – 31:12 12. minūtē. Atlikušo spēles daļu laukumā ritēja daudz līdzvērtīgāka spēkošanās, taču spānietes droši kontrolēja spēles gaitu un laukumā bija jānotiek ziliem brīnumiem, lai uzvarētājs būtu cits. Trešās ceturtdaļas veiksmes brīdī ar četru precīzu tālmetienu sēriju izdevās pieraut līdz -10, vēlreiz tas izdevās pēdējā ceturksnī (36:46), taču iznākumā likumsakarīgs zaudējums.

Lai cerētu uz ko vairāk par pieklājīgu zaudējumu, bija jāmet vairāk kā 47 punkti. Savainojuma dēļ malā palika Elīna Babkina. Pārējām spēles organizācija tik labi nepadodas, bet šāda līmeņa pretinieces apspēlēt ar individuālo meistarību vien nav iespējams. Kā uzskatāmo piemēru var minēt Aneti Šteinbergu – centās uzņemties iniciatīvu, individuāli pūliņi bija daudz, taču precizitāte zema (3/13), emociju iespaidā sapelnītas ātras trīs piezīmes, bet visas spēlēs garumā sakrāts -32 koeficients…

Protams, ne jau viena Šteinberga meta garām. To darīja visa komanda – pirmajā puslaikā tikai 25 % (7/27) trāpījumi no spēles, visā spēlē – 30% (16/52). No vēl bēdīgākiem ierakstiem glāba tikai atzīstamā tālmetienu precizitāte. Lai nu kā, pozicionālā spēlē Latvijas izlasei uzlauzt pretinieču aizsardzību bija lielas grūtības.

Neraugoties uz zaudējumu, bija ari pozitīvas lietas. Pirmkārt, Aijas Putniņas atmošanās un labākā spēle turnīrā. Pie punktu guvējām redzams, ka spēlējot pret visaugstākā līmeņa pretinieku, rezultatīvākās bija tās, kuras šāda līmenī spēlē arī sezonas laikā.
Otrkārt, organizētā aizsardzība, kura radīja lielas problēmas Spānijas izlasei un neļāva pretiniecēm samest vairāk par ierasto normu. Tā ir laba zīme, domājot par Jāņu dienas izšķirošo spēli par pasaules čempionātu pret Itāliju.
Tā būs pavisam cita spēle un cita stila pretinieces, taču abām komandām tā būs kā fināls, kurā emocijas būs vairāk kā dažos medaļu izlutinātu komandu finālos. Sapnis nokļūt pasaules basketbola lielākajā forumā ir dzīvs un ar to šajā svētku laikā Prāgā dzīvos Latvijas izlase un tās līdzjutēji.

EIROPAS ČEMPIONĀTS PRĀGĀ
Ceturtdaļfināls
Latvija – Spānija 47:67
(12:27, 22:38, 36:50). Putniņa, Vītola pa 15, Šteinberga 11+10AB, Krastiņa, Jākobsone pa 3, Baško-Melnbārde, Brumermane, Laksa, Krēsliņa; Torensa 2, Čargaja 16, Litla, Kruza pa 8.