epa04935741 Spain’s Nikola Mirotic (R) in action against France’s Nando De Colo (L) during the EuroBasket 2015 semi final match between Spain and France at the Pierre Mauroy Stadium in Lille, France, 17 September 2015.  EPA/SEBASTIEN NOGIER
epa04935741 Spain’s Nikola Mirotic (R) in action against France’s Nando De Colo (L) during the EuroBasket 2015 semi final match between Spain and France at the Pierre Mauroy Stadium in Lille, France, 17 September 2015. EPA/SEBASTIEN NOGIER

Spānija dramatiskā mačā sasniedz Eiropas čempionāta finālu 1

Pateicoties 40 Po Gasola gūtajiem punktiem, ceturtdien Spānijas basketbola izlase svinēja uzvaru Eiropas čempionāta pusfināla spēlē un kvalificējās Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm.
Pusfināla mačā Spānija ar rezultātu 80:75 (17:20, 15:13, 16:23, 18:10, 14:9) pagarinājumā pārspēja izšķirošo maču mājinieci Franciju.
Vēl sešas minūtes pirms pamatlaika beigām pēc Nando de Kolo tālmetiena Francija izvirzījās vadībā ar 61:52. Tomēr nākamos desmit punktus sameta Spānijas spēlētāji Gasols un Serhio Rodrigess, jau izvirzot vadībā savu komandu. Turpmākās minūtes risinājās punkts punktā un Nikolā Batums ar tālmetienu panāca izlīdzinājumu 66:66.
Pamatlaika pēdējais uzbrukums piederēja Spānijai, bet Gasola metienu nobloķēja jaunais franču centrs Rūdijs Gobērs.
Pagarinājumā Spānija nokļuva iedzinējos ar 72:75, tomēr Gasola bumbas trieciens grozā no augšas deva jau spāņiem vadību ar 76:75. Turpinājumā Rodrigess nobloķēja franču zvaigzni Toniju Pārkeru un atbildes uzbrukumā Gasols vēlreiz trieca bumbu grozā no augšas. Francūzis Nikolā Batums netrāpīja nevienu no trim izpildītajiem soda metieniem, bet pēdējās sekundēs punktu mačam ar vēl vienu “slam-dunk” pielika Gasols, kurš noformēja savu punktu skaitu līdz 40.
Gasols nospēlēja 37 minūtes, kuru laikā realizēja 12 no 19 izpildītajiem divpunktu metieniem un 16 no 18 soda metieniem. Tāpat viņš savāca 11 atlēkušās bumbas un izprovocēja 11 noteikumu pārkāpumus.
Savukārt 15 punktus uzvarētājiem pievienoja Rodrigess.
Tikmēr Francijai pa 14 punktiem iemeta de Kolo un Batums, kura rēķinā bija arī septiņas atlēkušās bumbas.
Šajā mačā tika sasniegts jauns Eiropas basketbola apmeklētības rekords – dueli vēroja 26 922 skatītāji.
Fināls un spēle par trešo vietu tiks aizvadīti svētdien. Otrajā pusfinālā piektdien Lietuva samēros spēkus ar Serbiju.
Kā zināms, pusfināla par 5.-8.vietu spēlē ceturtdien Latvija ar 90:97 ļoti rezultatīvā cīņā zaudēja Grieķijas valstsvienībai. Līdz ar to spēlē par septīto vietu un pēdējo ceļazīmi uz Riodežaneiro olimpisko spēļu kvalifikāciju Latvija piektdien samēros spēkus ar Franciju.