×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
12. jūlijs, 2012
Drukāt

Spānija grib ietaupīt 65 miljardus eiro

Foto - LETAFoto - LETA

Spānijas premjerministrs Marjano Rahojs izziņojis 65 miljardu eiro (45,6 miljardu latu) vērtu taupības pasākumu programmu, kuras mērķis ir novērst valsts finansiālu sabrukumu.


 

Rahojs, kura runu parlamentā pavadīja opozīcijas politiķu neapmierinātības izsaucieni, paziņoja par valdības plāniem palielināt pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmi no 18 līdz 21%, lai arī priekšvēlēšanu kampaņā bija solījis to nedarīt. Samazinātā likme tādiem produktiem, kā, piemēram, pārtikai tiks palielināta no 8 līdz 10%. Īpašā 4% likme tiks saglabāta nemainīga maizei.

Tāpat Spānija iecerējusi reformēt valsts pārvaldi, lai ietaupītu 3,5 miljardus eiro (2,4 miljardus latu), tostarp ievērojami samazinot valsts īpašumā esošo uzņēmumu skaitu un par 30% samazinot padomnieku skaitu.

Eirozonas finanšu ministri sanāksmē Briselē vienojušies grūtībās nonākušajām Spānijas bankām piešķirt pirmo aizdevuma maksājumu 30 miljardu eiro apmērā, kopumā paredzot līdz pat 100 miljardiem eiro. Ministri vienojās pagarināt par vienu gadu līdz 2014. gadam termiņu, kura laikā Spānijai nepieciešams budžeta iztrūkumu samazināt līdz 3% no iekšzemes kopprodukta. Spānijai nāksies piespiest investorus uzņemties zaudējumus un ļaut Eiropas Savienības revidentiem apmeklēt palīdzību saņēmušās bankas. Valdībai arī jānosaka ierobežojumi vadītāju prēmijām. Madridei arī būs jākonsultējas ar Eiropas Komisiju un Eiropas Centrālo banku pirms jaunu likumu pieņemšanas finanšu jomā.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+