Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto – REUTERS/LETA

Spānija noraida aicinājumus risināt Katalonijas krīzi sarunu ceļā 0

Spānijas valdība noraidījusi aicinājumus krīzi Katalonijā risināt sarunu ceļā ar starpnieku iesaistīšanu.

Reklāma
Reklāma
Viedoklis
Krista Draveniece: Puikam norauj bikses, meitai neļauj pačurāt. Kādi briesmoņi strādā mūsu bērnudārzos? 115
“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa.” Vai varētu aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri? 400
TV24
Uzņēmējs nosauc visbirokrātiskākās valsts iestādes, kuras būtu likvidējamas: Šādi es, protams, varu sev audzēt ienaidniekus 88
Lasīt citas ziņas

Eiropas Savienība aicinājusi uz dialogu, lai mazinātu spriedzi attiecībās starp Madridi un Kataloniju, bet katalāņu līderi paziņojuši, ka jau pirmdien varētu vienpusējā kārtā pasludināt neatkarību.

“Valdība nerisinās sarunas par kaut ko nelegālu un nepieņems šantāžu,” teikts Spānijas premjerministra Marjano Rahoja biroja paziņojumā. “Sarunām demokrātijā ir tikai viens ceļš – likuma ceļš.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Valdība paziņojumā trešdienas vakarā noraidīja iespēju risināt krīzi ar starpnieku iesaistīšanu, ja Katalonijas premjerministrs Karless Pudždemons neatkāpjas no savām pozīcijām.

Katalonija neatkarību varētu pasludināt pirmdien, ziņu aģentūrai AFP trešdien apliecināja avots reģiona valdībā.

Reģiona līderi pirmdien sasaukuši parlamenta sēdi, lai analizētu neatkarības referenduma rezultātus, un “atkarībā no sēdes gaitas var tikt pasludināta neatkarība”, sacīja avots.

Sēdes darba kārtības galvenais punkts būs Pudždemona uzstāšanās. Premjers šonedēļ jau solīja, ka Katalonijas neatkarība tiks pasludināta “dažu dienu laikā”.

Svētdien notikušajā Katalonijas neatkarības referendumā 90% tā dalībnieku nobalsojuši par reģiona neatkarību, jau iepriekš apliecinājusi Katalonijas valdība.

Ja neatkarība tiks pasludināta vienpusējā kārtā, Spānijas valsts nonāks bezprecedenta konstitucionālās krīzes situācija, turklāt satricinājuma viļņi izplatīsies pa visu Eiropu. Līdz šim gan neviena Eiropas valsts nav apliecinājusi gatavību atzīt neatkarīgu Katalonijas valsti.

Arī Spānijas valdībai būs jāizlemj par tālāko rīcību. Tā varētu iejaukties un atcelt Katalonijas autonomijas statusu, kas Spānijas 40 demokrātijas gados būtu bezprecedenta solis.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.