×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.2°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Svētdiena, 20. maijs, 2018
15. jūlijs, 2012
Drukāt

Spānijā noslēdzies slavenais vēršu skrējienu festivāls

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Sestdien, 14.jūlijā, Spānijas ziemeļu pilsētā Pamplonā noslēdzies slavenais Svētā Fermina vēršu skrējienu festivāls.

Festivāls ilga deviņas dienas un noslēdzās kā ik gadu, tūkstošiem cilvēku ar svecēm rokās sapulcējoties laukumā pie pilsētas domes, lai nodziedātu sērīgo festivāla noslēguma dziesmu “Pobre de Mi”, kas tulkojumā nozīmē “Nabaga es”.

Vēršu skrējieni Pamplonā notiek kopš 1911.gada. Katru rītu seši cīņu vērši tiek izlaisti brīvībā senās pilsētas centra ielās. Viņi skrien uz arēnu, kur vakarā tiek nogalināti vēršu cīņā un vēlāk servēti pilsētas restorānos.

Drosminieki, kuri lielākoties tērpušies baltā ar sarkaniem kaklautiem, skrien līdzās vēršiem, apbruņojušies ar sarullētām avīzēm, tomēr daudzi dalībnieki pārkāpj noteikumus un pieskaras dzīvniekiem ar rokām.

Skrienot vērši var sasniegt ātrumu līdz 24 kilometriem stundā, un sevišķi bīstami tie kļūst brīdī, kad nošķiras no bara. Bet, neskatoties uz briesmām, daudzi dalībnieki šajā festivālā atgriežas arī nākamajā gadā.

Šā gada pēdējā vēršu skrējienā sestdien traumas guva četri skrējiena dalībnieki.

Kopumā šogad festivāla laikā slimnīcā pēc skrējienos gūtajām traumām nogādāti 38 cilvēki, no kuriem četrus bija sadūruši vērši. Vēl simtiem cilvēku guvuši mazāk nopietnas traumas.

Katru gadu tiek savainoti aptuveni 200-300 skrējiena dalībnieku, kuri lielākoties gūst traumas paklūpot, taču daži, neskatoties uz pastiprinātajiem drošības pasākumiem, cieš no dzīvnieku radītiem ievainojumiem.

“Kopumā vēršu skrēji šogad pagājuši ļoti mierīgi. Četri sadurtie astoņos skrējienos nav daudz,” norādīja kāds Spānijas sabiedriskās televīzijas komentētājs.

Pēdējais nāves gadījums festivāla laikā tika reģistrēts pirms trim gadiem, kad kādu 27 gadus vecu spāni vērsis nobadīja līdz nāvei, ar ragiem caurdurot viņa kaklu, sirdi un plaušas.

Tiek uzskatīts, ka vēršu skrējieni sākušies jau 16.gadsimtā, bet pasaulē šis pasākums kļuva slavens, pateicoties Ernesta Hemingveja 1926.gada romānam “Un saule lec”. Tagad uz pilsētu, kur dzīvo aptuveni 200 000 cilvēku, ik gadu dodas simtiem tūkstošu apmeklētāju no visas pasaules.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+