×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.6°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Trešdiena, 23. maijs, 2018
29. marts, 2012
Drukāt

Spānijā notiek ģenerālstreiks

streiks

Spānijā šodien notiek ģenerālstreiks, lai protestētu pret valdības iecerētajām darba tirgus reformām un taupības pasākumiem.

Ģenerālstreiku organizē Spānijas lielākās arodbiedrības UGT un CCOO, ieplānojot to dienu pirms valdība prezentēs 2012. gada budžetu, kas, kā sagaidāms, paredzēs ievērojamus valsts izdevuma samazinājumus, lai iegrožotu budžeta iztrūkumu. “Tā ir pamatota atbilde mūsu darba attiecību sistēmas brutālajām reformām,” norādīja CCOO līderis Ignasio Tokso. Šīs reformas valdība izstrādājusi cerībā atdzīvināt Spānijas ekonomiku, taču arodbiedrības uzskata, ka tās palielinās bezdarbu, kas jau šobrīd sasniedzis 22,85 procentus un ir augstākais attīstīto valstu vidū. Streika dēļ lidsabiedrības “Iberia”, “Air Nostrum” un “Vueling” katra ir atcēlušas aptuveni 200 reisus no Spānijas lidostām.

Tomēr arodbiedrības un valdība ir vienojušās par vismaz minimālu sabiedriskā transporta darbību streika laikā. Paredzēts, ka kursēs trešdaļa vietējo vilcienu un autobusu, kā arī katrs desmitais iekšzemes avioreiss un katrs piektais Eiropas mēroga reiss. Minimālā līmenī darbosies arī slimnīcas un atvērtas tiks arī skolas un bērnistabas. Par streika dalībnieku skaitu valdība un arodbiedrība ziņos dienas gaitā, bet to varētu ietekmēt strādājošo nevēlēšanās zaudēt dienas algu šajos ekonomiski grūtajos laikos.

Iepriekšējais ģenerālstreiks Spānijā notika 2010. gada septembrī, bet tā ietekme bija ierobežota. Šodien Spānijā plānotas arī ielu demonstrācijas, kas, domājams, notiks vakarpusē pēc darba dienas beigām. Demonstrācijām solījuši pievienoties arī studenti.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+