×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Anšlavs, Junora
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
26. jūlijs, 2013
Drukāt

Spānijā notikusi asiņainākā dzelzceļa avārija Eiropas vēsturē

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Aptuveni četrus kilometrus no Santjago de Kompostelas stacijas Spānijas ziemeļrietumos, no sliedēm noskrienot ātrvilcienam, dzīvību zaudējuši vismaz 78 cilvēki, bet vairāk nekā 140 ievainoti. Katastrofa kļuvusi par asiņaināko dzelzceļa avāriju Eiropā pēdējos 40 gados.

 

Lielā ātrumā iznākot no tuneļa, vilciens nespēja izbraukt nākamo līkumu, un visi 13 vilciena vagoni noskrēja no sliedēm – 
četri no tiem apmeta vairākus kūleņus un vēl viens aizdegās. Pēc Spānijas dzelzceļa kompānijas “Renfe” sniegtajām ziņām, ātrvilcienā atradās 247 pasažieri un vairāki apkalpes locekļi. Spāņu izmeklētāji apstiprinājuši, ka šobrīd tiek izskatīti visi iespējamie katastrofas iemesli. Sākotnējie vērtējumi neliecina, ka notikušais būtu terorakts. Visticamākais iemesls, kas šobrīd izskan spāņu presē, ir ātruma pārsniegšana. Vilciens jau atradies pilsētas teritorijā, un tas drīkstējis pārvietoties ar 80 kilometriem stundā, taču tas, iespējams, traucies ar vismaz divreiz lielāku ātrumu, atsaucoties uz spāņu izmeklētājiem, raksta Spānijas laikraksts “El Pais”. Arī vilciena mašīnists glābšanas dienesta darbiniekiem atzinis, ka braucis divreiz ātrāk par atļauto ātrumu, nepaskaidrojot, kāpēc tā darījis. “Tas brauca tik ātri. Šķiet, ka līkumā vilciens sāka līgoties, un vagoni sakrita viens uz otra. Daudzi cilvēki tika saspiesti. Mēs mēģinājām viņus izvilkt,” laikrakstam stāstījis vilciena pasažieris Rikardo Monteso.

Pēc ārvalstu ziņu aģentūru sniegtās informācijas, pirmā palīdzība katastrofas vietā ieradās pēc piecām minūtēm, kad ievainotos no vilciena atlūzām jau bija sākuši glābt izdzīvojušie pasažieri un tuvējās apkaimes iedzīvotāji. Laikrakstam “Voz de Galicia” vietējie iedzīvotāji stāstīja, ka dzirdējuši briesmīgu sprādzienu un uz negadījuma vietu steigušies, līdzi ņemot segas un ūdens pudeles. “Vilciens bija salūzis uz pusēm. Vagoni bija sakrituši cits citam virsū. Skats bija šokējošs. Neko tādu iepriekš nebiju redzējusi,” laikrakstam sacīja netālu dzīvojošā Ivete Rubjera. Vakar Santjago de Kompostelas slimnīcās pieteicās daudzi cilvēki, lai nodotu asinis, bet pilsētas viesnīcas avārijā cietušo ģimenēm piedāvāja bezmaksas istabiņas.

Traģiskā avārija notika laikā, kad tūristu iecienīto Santjago de Kompostelas pilsētu Galicijas apgabalā pārplūdina katoļu svētceļnieki no visas Eiropas. Ik gadu 25. jūlijā tur tiek atzīmēti Svētā Jēkaba svētki. Svētais Jēkabs bija viens no Jēzus Kristus divpadsmit mācekļiem, bet viņa pīšļi atrodas pilsētas Svētā Jēkaba katedrālē. Pēc traģēdijas visi ar šiem svētkiem saistītie pasākumi ir atcelti. Vakar Santjago de Kompostelu apmeklēja arī Spānijas premjerministrs Mariano Rahojs, kuram šī pilsēta ir dzimtā vietā.

Fakti

Traģiskākās vilcienu avārijas Eiropā

1972. gadā Spānijas dienvidos Andalūzijas apgabalā, no sliedēm noskrienot vilcienam, dzīvību zaudēja 77 cilvēki.

1988. gada decembrī Britānijas galvaspilsētā Londonā, saskrienoties trīs vilcieniem, dzīvību zaudēja 35 cilvēki. Izmeklētāji par avārijas iemeslu atzina nepietiekamus drošības pasākumus.

1999. gada oktobrī Londonā Padingtonas stacijā, saskrienoties diviem vilcieniem, bojā gāja 31 cilvēks. Viens no vilcieniem bija sācis kustību pie sarkanās gaismas.

2000. gada novembrī Austrijā slēpotāju pārpildītā vilcienā izcēlās ugunsgrēks, traģēdijā dzīvību zaudēja 155 cilvēki.

2003. gada maijā 34 cilvēki gāja bojā, kad vilciens Budapešta–Naģkaniža uz dzelzceļa pārbrauktuves saskrējās ar autobusu, kurā atradās ekskursanti no Vācijas.

2006. gada janvārī Melnkalnē no sliedēm noskrēja un aizā netālu no galvaspilsētas Podgoricas iegāzās pārpildīts pasažieru vilciens, katastrofā dzīvību zaudēja 46 cilvēki un 198 tika ievainoti.

2006. gada jūlijā Spānijas apgabalā Valensijā netālu no stacijas pazemes vilciens noskrēja no sliedēm un apgāzās uz sāniem, laupot 41 cilvēka dzīvību.

2006. gada septembrī Vācijā vilciens, kas pārvietojas uz magnētiskajiem spilveniem, sadūrās ar ceļa uzturētāju automašīnu, negadījumā mira 23 cilvēki.

2009. gada jūnijā Itālijas piejūras pilsētā Viaredžo aizdegās kravas vilciens, no kura liesmas pārmetās uz tuvējiem namiem, ugunsgrēkos gāja bojā 22 cilvēki.

2010. gada februārī Beļģijā, saskrienoties diviem vilcieniem, dzīvību zaudēja 18 cilvēki; avārijā tika vainoti sliktie laika apstākļi.

2012. gada martā Polijas pilsētā Ščekocinā, saduroties diviem pasažieru vilcieniem, dzīvību zaudēja 16 cilvēki, bet 58 tika ievainoti.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+