×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
30. aprīlis, 2012
Drukāt

Spānijā protestē pret taupības pasākumiem

spanija

Desmitiem tūkstoši cilvēku svētdien, 29.aprīlī, bija izgājuši Spānijas pilsētu ielās, protestējot pret jaunajiem taupības pasākumiem, kuru mērķis ir samazināt budžeta izdevumus izglītībai un veselības aprūpei.

“Samazinājums veselības aprūpei un izglītībai – mums, strādājošajiem, tas ir pēdējais salmiņš,” atzina kāds 60 gadus vecs civildienesta ierēdnis no Madrides. “Kas gan bez tā atliek?”

Demonstrantiem rokās bija plakāti ar tādiem uzrakstiem kā “Eiropas ļaudis, sacelieties!” un “Samazināt finansējumu veselības aprūpei ir noziegums”.

Spānijas valdība 20.aprīlī apstiprināja reformas, kas liedz pensionāriem medicīnisko aprūpi saņemt bez maksas, bet studentiem nosaka augstāku maksu par šiem pakalpojumiem. Tādējādi valdība cer gadā ietaupīt desmit miljardus eiro (7,02 miljardus latu).

Pēc Spānijas divu lielāko arodbiedrību sniegtās informācijas, svētdien demonstrācijas aizvadītas 55 pilsētās.

Saskaņā ar arodbiedrību apkopotajām ziņām Madridē protesti pulcēja 40 000 cilvēku, bet Valensijā demonstrantu skaits bija mērāms robežās no 15 000 līdz 40 000. Tikmēr Barselonā, pēc policijas datiem, bija pulcējušies 700 demonstranti, bet arodbiedrības ziņo, ka to skaits bija ap 4000.

Arī otrdien arodbiedrības rīkos demonstrācijas.

Spānijas valdība apņēmusies budžeta deficītu šogad samazināt līdz 5,3% no iekšzemes kopprodukta (IKP) un 3% nākamgad, salīdzinot ar 8,5% pērn. Šā gada pirmajā ceturksnī bezdarba līmenis Spānijā sasniedza 24%, kas ir augstākais rādītājs kopš 1996.gada.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+