Pasaulē
Eiropa

Spānijā skandāls zinātnisko grādu piešķiršanas dēļ0

Publicitātes foto

Spānijas veselības ministre Karmena Montona otrdien atkāpās no amata pēc ziņām par skandālu, kas saistīts ar viņas iegūto maģistra grādu.

Viņa kļuva par sociālistu valdības otro augsta ranga amatpersonu, kas atkāpusies no amata kopš šīs valdības izveidošanas jūnijā.

“Es esmu paziņojusi valdības vadītājam par savu demisiju,” Montona paziņoja žurnālistiem.

Viņa sacīja, ka ir bijusi “atklāta un godīga”, nav izdarījusi neko sliktu, un viņas sirdsapziņa ir tīra.

42 gadus vecā Montona nonāca mediju uzmanības lokā sava maģistra grāda dēļ, kas iegūts Karaļa Huana Karlosa Universitātē, jo šaubīga zinātnisko grādu piešķiršana šajā augstskolā ir izraisījusi tā saukto “māstergeitas” skandālu.

Šis skandāls skāris arī opozīcijā esošās Tautas partijas (PP) līderi Pablo Kasado pēc viņa atzīšanās, ka viņš šajā augstskolā ieguvis maģistra grādu, neapmeklējot nevienu lekciju un nenokārtojot nevienu eksāmenu.

Spānijas Augstākā tiesa drīz izlems, vai ir jāturpina izmeklēšana par to, vai Kasado bijis līdzdalībnieks korumpētās darbībās. Viņš vairākkārt atteicies atkāpties no PP līdera amata, un partija ir viņu atbalstījusi.

PP biedre Kristina Sifuentesa tomēr bija spiesta atkāpties no Madrides reģiona administrācijas vadītāja amata, kad radās šaubas par viņas izglītību, kas iegūta šajā universitātē.

Premjers sociālists Pedro Sančess, kurš nāca pie varas pēc konservatīvā valdības vadītāja Mariano Rahoja, uzreiz izpelnījās atzinību ar izveidoto valdību, kurā pārsvarā bija sievietes.

Sančesa mazākuma valdības spozmi drīz mazināja kultūras un sporta ministra Maksima Vertas atkāpšanās, kad kļuva zināms, ka Vertam ir piespriests liels naudassods par krāpšanos ar nodokļiem.

LA.lv