×
Mobilā versija
+7.6°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
25. septembris, 2012
Drukāt

Spānijā šodien protestēs pret taupības pasākumiem

Foto - AFPFoto - AFP

Spānijā šodien gaidāma protesta akcija pret ārkārtīgi nepopulārajiem taupības pasākumiem.

Demonstrācija iecerēta Madridē pie Spānijas parlamenta ēkas, kuru mītiņa dalībnieki plāno aplenkt. Gatavojoties kārtības nodrošināšanai, jau pirmdienas vakarā pie parlamenta ēkas policija izvietoja barjeras, un ir pastiprināti drošības pasākumi. Mītiņa sākums iecerēts plkst.18.30 pēc Latvijas laika.

Finanšu krīzes dēļ miljoniem cilvēku Spānijā palikuši bez darba un daudzās ģimenēs būtiski krities dzīves līmenis. Cerībā uzlabot tautsaimniecības stāvokli Spānijas valdība veikusi sāpīgas ekonomikas reformas, tostarp algu samazināšanu un pievienotās vērtības nodokļa paaugstināšanu, taču demonstranti uzskata, ka vissmagāk taupības pasākumi skāruši nabadzīgākos iedzīvotājus. Pēdējo mēnešu laikā vairākas demonstrācijas Spānijā pāraugušas sadursmēs ar policiju, un likumsargiem nācies likt lietā gumijas lodes un stekus.

Kā vēsta Spānijas plašsaziņas līdzekļi, otrdien paredzētajā demonstrācijā par kārtību gādās vairāk nekā 1300 policistu. Saskaņā ar Spānijas likumiem – ja pie parlamenta ēkas notiek demonstrācija un tās dēļ tiek traucēts deputātu darbs, nekārtības cēlājiem var tikt piespriests līdz pat gadu ilgs cietumsods.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+