Foto – AFP/LETA

Spānija titula aizstāvēšanu sāk ar neizšķirtu pret Itāliju 0

Eiropas futbola čempionāta finālturnīra C apakšgrupas pirmās kārtas pirmajā spēlē svētdien 2010.gada Pasaules kausa uzvarētāja, kā arī iepriekšējā Eiropas čempionāta spēcīgākā vienība Spānija cīnījās neizšķirti 1:1 (0:0) ar 2006.gada Pasaules kausa ieguvēju Itāliju.

Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi”
Magnētiskās vētras 2024. gada aprīļa beigām – visbīstamākās dienas

Itālijas izlases labā vārtus guva Antonio di Natale, bet Spānijas vienības rindās izcēlās Fransesks Favregass.

Spānijas izlase laukumā devās bez neviena nomināla centra uzbrucēja un sešiem pussargiem, tādējādi cerot nodrošināt pārsvaru bumbas kontrolē. Tomēr Itālijas izlases spēlētāji ātri pielāgojās spāņu spēles stilam, kamēr esošie pasaules un Eiropas čempioni pirmo 45 minūšu garumā izveidoja tikai vienu bīstamu situāciju pie pretinieku vārtiem – bumba pēc Andresa Injestas sitiena lidoja virs Džanluidži Bufona sargātajiem vārtiem.

Visa puslaika garumā Spānijas izlases vārtsargs Ikers Kasiljass regulāri bija spiests iesaistīties spēlē, bet pašās pirmā puslaika beigās arī glāba savu komandu no teju droša vārtu zaudējuma, kad spēja atvairīt Tjagu Motas raidījumu no tuvas distances.

Otrais puslaiks iesākās saspringtā cīņā, bet tajā virsroku pirmā spēja gūt Itālijas izlase, kad tikko uz maiņu laukumā nākušais di Natale 61.minūtē izmantoja teicamu Andrea Pirlo piespēli un izgāja netraucēts pret Kasiljasu, raidot bumbu tālajā vārtu stūrī un atklājot rezultātu. Itālijas izlases prieki gan nebija ilgi, jo jau pēc trim minūtēm pēc acīgas Davida Silvas piespēles no Bufona vārtu priekšas neizšķirtu atjaunoja Favregass.

Di Natale kļuva par vienu no redzamākajiem spēlētājiem laukumā. Viņš laukumā bija devies Mario Balotelli vietā, kurš otrā puslaika sākumā nespēja izmantot lielisku iespēju atklāt rezultātu, kad pārāk ilgi vilcinājās ar sitienu un ļāva Serhio Ramosam likvidēt briesmas pašā vārtu priekšā. Otrā puslaika beigu daļā di Natale varēja gūt arī otros vārtus, taču viņa sitiens nebija precīzs.

Mača noslēgumā abas komandas azartiski meklēja iespējas izraut uzvaru, sagādājot daudz darba gan Bufonam, gan Kasiljasam. Abi vārtsargi gan bija savu uzdevumu augstumos, nosargājot savu vārtu drošību un parūpējoties par pirmo punktu abu pārstāvētajām vienībām.

Otrajā C apakšgrupas spēlē šodien Poznaņā Īrija sacentīsies ar Horvātiju.

Spānijas izlases sastāvs: Ikers Kasiljass, Hordi Alva, Serhio Ramoss, Herards Pikē, Alvaro Arveloa, Ksavi Alonso, Serhio Buskets, Ksavi Ernandess, Andress Injesta, Fransesks Favregass (Fernando Torress, 74.min.), Davids Silva (Hesuss Navass, 65.min.);

Itālijas izlases sastāvs: Džanluidži Bufons, Leonardo Bonuči, Džordžo Kjelīni, Daniēle de Rosi, Emanuēle Džakerīni, Andrea Pirlo, Klaudio Markisjo, Kristiāns Madžjo, Tjagu Mota (Antonio Nočerīno, 89.min.), Antonio Kasāno (Sebastjans Ginovinko, 64.min.), Mario Balotelli (Antonio di Natale, 56.min.).