×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Sestdiena, 26. maijs, 2018
28. maijs, 2012
Drukāt

Spānija varētu lūgt ES finanšu palīdzību

spanu_bankia

Spānijas valdība varētu vērsties pēc palīdzības pie Eiropas Finanšu stabilitātes fonda (EFSF), lai stabilizētu tās bankas, ja tirgus aizņemšanās izmaksas saglabāsies pārāk augstas, pirmdien vēsta laikraksts “El Mundo”.

Laikraksts norāda, ka Spānijas valdībai, kas saņēmusi lūgumu no daļēji nacionalizētās bankas “Bankia” tai piešķirt 19 miljardu eiro (13,3 miljardu latu) palīdzību, varētu nākties banku sektorā iepludināt vēl 30 miljardus eiro (21,08 miljardus latu).

Ja aizņemšanās izmaksas saglabāsies augstā līmenī, “Spānija varētu lūgt EFSF palīdzību,” “El Mundo” citē kādu valdības amatpersonu. “Tā ir iespējamība, taču šobrīd katra hipotēze ir iespējamība.”

Tikmēr Spānijas Ekonomikas ministrijas preses pārstāve pavēstījusi, ka valdības politika nelūgt ārēju palīdzību nav mainījusies.

Procentu likme Spānijas desmit gadu obligācijām pirmdien rīta tirdzniecības sesijā sasniegusi 6,451% saistībā ar investoru bažām par situāciju valsts banku sektorā.

Šo obligāciju procentu likme biržas slēgšanas brīdī piektdien veidoja 6,311%.

Analītiķi norāda, ka Spānijas aizņemšanās izmaksas pietuvojušās līmenim, pēc kura sasniegšanas Portugāle, Grieķija un Īrija bija spiestas vērsties pēc starptautiskas finansiālas palīdzības.

“Bankia” nedēļas nogalē paziņoja, ka pērn strādājusi ar 2,98 miljardu eiro (2,09 miljardu latu) lieliem zaudējumiem, lūdzot papildu palīdzību bankas glābšanai.

Bankas vadītājs Hosē Inasio Goirigolsari preses konferencē pavēstīja, ka banka koriģējusi 2011.gada rādītājus, iepriekš ziņotās 300 miljonu eiro (210,8 miljonu latu) peļņas vietā atzīstot milzīgus zaudējumus.

Goirigolsari sacīja, ka bankai nepieciešama palīdzība 19 miljardu eiro apmērā, kas tiks izmantota zaudējumu segšanai un aizsardzībai pret tālākiem zaudējumiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+