×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
9. janvāris, 2013
Drukāt

Spānijas banku darbinieki protestē pret darba vietu likvidēšanu

Foto - AFPFoto - AFP

Krīzes skarto Spānijas banku darbinieki aicināja rīkot valsts mēroga protesta akcijas, lai paustu savu neapmierinātību par vairāku desmitu tūkstošu darba vietu likvidēšanu, vienlaikus paužot kritiku finanšu institūciju augstākā līmeņa vadītājiem.

Spānijas banku nozare joprojām cenšas atgūties no 2008. gadā piedzīvotā nekustamo īpašumu sektora tā dēvētā burbuļa pārsprāgšanas, kuras dēļ finanšu institūcijas piedzīvojušas slikto kredītu pieaugumu. Premjerministrs Marjano Rahojs pērn no Eiropas Savienības spēja iegūt aizdevumu līdz pat 100 miljardu eiro apmērā, lai rekapitalizētu valsts bankas, un pirmais maksājums 37 miljardu eiro apmērā jau ticis izmantots.

Arodbiedrības norāda, ka banku krīzes dēļ desmitiem tūkstošu vienkāršo darbinieku zaudējuši darbu. Tajā pašā laikā tādi augstākā līmeņa vadītāji kā bijušais “Bankia” priekšsēdētājs Rodrigo Rato (attēlā) un bijušais “Bankia” māteskompānijas BFA viceprezidents Hosē Luiss Olivass no soda izmukuši. Spānijas lielākās arodbiedrības CCOO un UGT trešdienas vakarā aicināja rīkot ielu protesta akcijas pie Spānijas Centrālās bankas galvenās biroja ēkas Madridē un citās pilsētās, tostarp Barselonā un Valensijā. UGT vēsta, ka kopš 2008.gada likvidētas vairāk nekā 30 tūkstoši darba vietu, un prognozes liecina, ka nākamo piecu gadu laikā likvidēs vēl 20 tūkstošus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+