AFP/LETA

Spānijas izlase zaudē arī Čīlei un noliek čempiones pilnvaras 0

Pasaules kausa izcīņā futbolā trešdien cīņu par trofeju pārtrauca kausa īpašniece un viena no finālturnīra favorītēm Spānija, kas B apakšgrupas otrās kārtas spēlē ar 0:2 (0:2) piekāpās Čīles valstsvienībai. Tādējādi Spānija piedzīvoja otro zaudējumu divās aizvadītajās B grupas spēlēs, kas neatsāj vairāk pat teorētiskas izredzes spāņiem kvalificēties izslēgšanas cīņām.

“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa,” plāno aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri 69
Māte ar šausmām atklāj, ka jaundzimušais bērns, par kuru viņa rūpējās slimnīcā, nav viņas bērns 19
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus 27

Līdz ar to vēl pirms grupas trešās kārtas izspēles vietu nākamajā kārtā jau nodrošinājusi Čīle un Nīderlande, kuras noslēdzošajā kārtā savā starpā arī izspēlēs apakšgrupas pirmās vietas likteni. Tikmēr Spānija un Austrālija trešās kārtas duelī aizvadīs vien formālu spēli.

Zīmīgi, ka Čīles futbolisti pirmo reizi vēsturē spējuši uzvarēt Spāniju, iepriekšējās desmit savstarpējās cīņās tika piedzīvoti astoņi zaudējumi, kā arī divreiz spēlēts neizšķirti.

Čīles izlases rindās vārtus guva Eduardo Varhass un Čārlzs Arangiss.

Spānijas izlases galvenais treneris Visente del Boske pēc iepriekšējā kārtā piedzīvotās sagrāves pret Nīderlandi sākumsastāvā veica divas izmaiņas – aizsarga Herarda Pikē vietā laukumā sūtot Havi Martinesu, bet pieredzējušo pussargu Ksavi Ernandesu aizstājot ar Pedro Rodrigesu. Savukārt Čīles valstsvienības vadība veica vienu maiņu sastāvā, kāds izgāja laukumā pirmās kārtas panākumā pret Austrāliju – pussarga Horhes Valdivjas vietā laižot cīņā aizsargu Fransisko Silvu.

Jau mača pirmajā minūtē lielisku uzbrukumu izveidoja Čīle, kad spāņu soda laukumā bīstamu sitienu ar rikošeta palīdzību izpildīja Varhass, taču bumba lidoja nedaudz garām vārtiem. Pēcāk čīlieši nekautrējās aktīvi presingot Pasaules kausa īpašniekus. Savukārt pirmā reālā vārtu gūšanas iespēja radās 15.minūtē, kad apjukumu Čīles soda laukumā izmantoja Ksavi Alonso, tomēr sitot spēcīgi virsū pretinieku vārtsargam Klaudio Bravo.

Spēles 24.minūtē rezultatīvu uzbrukumu izveidoja Čīles valstsvienība, kas ar ātru un precīzu saspēli tika līdz pat Ikera Kasiljasa sargāto vārtu priekšai. Epizodi ar precīzu sitienu noslēdza Varhass. Tādejādi spāņi nonāca bezdibeņa malā – zaudējums mačā vairs neatstātu pat teorētiskas iespējas kvalificēties nākamajai kārtai. Pēcāk spēle kļuva daudz nervozāka, spāņiem pārņemot teritoriālu pārsvaru mačā. Cīņas 27.minūtē Spānijas uzbrucējs Djegu Košta sita tikai nedaudz garām sāncenšu vārtiem. Bet 43.minūtē Čīle vēlreiz šokēja spāņus. Aleksa Sančesa tiešo brīvsitienu atsita Kasiljass, bumbu raidot tieši virsū Arangisam, kurš bija nekļūdīgs – 2:0.

Otro puslaiku azartiski iesāka motivētie spāņi, 48.minūtē lieliskā pozīcijā nonāca Košta, tomēr uzbrucējs pārlieku ilgi vilcinājās ar sitienu, pretinieku aizsargiem tiekot galā ar epizodi. Mača 53.minūtē pustukšos vārtos bumbu nespēja trāpīt spānis Serhio Buskets. 68.minūtē Čīle nonāca ļoti tuvu, lai gūtu arī trešos vārtus, komandas pretuzbrukumā pieslēdzās aizsargs Maurisio Isla, kurš nespēja raidīt bumbu pustukšos vārtos no asa leņķa.

Pamatlaika noslēdzošajās minūtēs Čīle sāka spēlēt tikai uz pretuzbrukumiem, koncentrējoties savai aizsardzības zonai. Noslēdzošajās minūtēs čīlieši izveidoja ļoti bīstamus uzbrukumus, kā arī aktīvi kavēja Spānijas izlases uzbrukumu ievadīšanu, kas plašu neapmierinātību radīja stadionā esošajos spāņu līdzjutējos. 84.minūtē lielisku tālsitienu izpildīja spānis Andress Injesta, pretinieku vārtsargam Bravo tikai ar pūlēm sitienu atvairot. Arī atlikušā laikā Spānijas futbolisti nespēja iekarot sāncenšu vārtus, piedzīvojot zaudējumu un neaizstāvot Pasaules kausa titulu.

Jau vēstīts, B grupas otrās kārtas pirmajā cīņā Nīderlande aizraujošā spēlē ar 3:2 pārspēja Austrāliju.

Tādējādi B apakšgrupā Nīderlandei un Čīlei ir pa sešiem punktiem, bet Austrālija un Spānija nav tikušas pie neviena punkta.