×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.2°C
Janīna, Linda
Otrdiena, 21. augusts, 2018
12. augusts, 2018
Drukāt

Spānijas iznīcinātāja nejauši izšauto raķeti Igaunijā turpinās meklēt no gaisa (2)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Ilustratīvs attēls

Spānijas iznīcinātāja nejauši izšauto raķeti Igaunijas Aizsardzības spēku kājniekiem nav izdevies atrast, un raķetes meklēšana turpināsies no gaisa.

Igaunijas Aizsardzības spēku preses dienests sestdien informēja, ka 1.kājnieku brigādes karavīri purvainā teritorijā Endlas dabas rezervātā valsts vidienē, izmantojot metāla detektorus, pārbaudījuši 600 hektāru lielu platību, bet pēc tam vizuāli pārbaudījuši vēl 200 hektārus, tomēr raķete tā arī nav atrasta. Tā kā detektori no augsnes virskārtas saņēmuši daudz maldīgu signālu, pusmetru biezā augsnes virskārta ar ekskavatoriem norakta, atsedzot mālu. Pabeidzot meklēšanu, augsnes virskārta iespēju robežās atjaunota.

Meklēšana tiks turpināta ar Igaunijas Gaisa spēku lidmašīnām, paziņojis Gaisa spēku komandieris pulkvedis Rīvo Valge. Viņš gan pieļāvis iespēju, ka raķeti varētu arī neatrast.

Jau vēstīts, ka Spānijas iznīcinātājs “Eurofighter” mācību lidojuma laikā otrdien virs Igaunijas teritorijas nejauši izšāvis “gaiss-gaiss” tipa raķeti AMRAAM. Incidents noticis plkst.15.44 virs Igaunijas dienvidrietumiem pie Otepē gaisa telpā, kas bija paredzēta mācībām.

Trešdien Igaunijas militārpersonas paziņoja, ka raķete, visticamāk, nokritusi purvainā un neapdzīvotā vietā Endlas dabas rezervātā valsts vidienē.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Var iedomāties,ko rakstītu mūsu un pasaules informācijas mēdiji ,jo to būtu izšāvis krievu iznīcinātājs.Mēnesi pasaule vārītos,tiktu ieviestas jaunas sankcijas,būtu jautri…

  2. Ko tur meklēt , gan jau kāds sēņotājs atradīs

Draugiem Facebook Twitter Google+