Mobilā versija
Brīdinājums -0.8°C
Evija, Raita, Jogita
Sestdiena, 3. decembris, 2016
18. augusts, 2015
Drukāt

Spānijas pilsētā Taragonā neapzinīgos suņu saimniekus meklēs pēc mīluļu kaku DNS (1)

Foto: FotoliaFoto: Fotolia

Taragonas pilsēta Spānijas ziemeļaustrumos plāno izmantot suņu izkārnījumu dezoksiribonukleīnskābes (DNS) analīzes, lai atrastu suņu saimniekus, kas publiskās vietās nesavāc savu mājas mīluļu atstātos izkārnījumus, paziņoja vietējās amatpersonas.

Vidusjūras piekrastes pilsēta sadarbosies ar vietējo universitāti, lai izveidotu reģistrēto suņu DNS datubāzi, ko varētu izmantot dzīvnieka īpašnieka atrašanai, ziņu radiostacijai “Cadena Ser” teica Ivana Martinesa, kas pilsētā atbildīga par publiskās telpas uzturēšanu.

Uz ielas vai Taragonas parkos atrasta izkārnījumam tiktu veikta DNS analīze, kas ļautu atrast un sodīt reģistrēta suņa īpašnieku, Martinesa skaidroja plānu.

“Ja vien policists neatrodas notikuma vietā un īstajā brīdī, pašlaik ir ļoti grūti zināt, kurš tieši ir pārkāpis noteikumus,” norādīja pašvaldības pārstāve.

Bez soda naudas maksāšanas dzīvnieka īpašniekam būs jāsedz arī DNS analīžu veikšanas izmaksas.

Martinesa sacīja, ka pilsēta vēlas datubāzi izveidot “pēc iespējas drīzāk”, tomēr konkrētus termiņus viņa nenosauca.

Taragonā, kur dzīvo ap 135 tūkstošiem cilvēku un kas zināma ar bagātīgajām Senās Romas laika drupām, tostarp piekrastes amfiteātri, pašlaik ir reģistrēti vien 2800 suņu, liecina pašvaldības informācija.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Ka pie cilvekiem, kas sevi ciena un kuri var atlauties pienemt sev vajadzigus lemumus, jo tur ir demokratija, nevis partokratu sagrabata vara, ka pie mums.., un kuri ir perversi neliesi, kuriem patik sudaina apkartne, sakosti cilveki, jo nepienemot normalus sunu turesanas noteikumus, tie visdrizak sarga savus netiklos ieradumus, jo baidas pasi but soditie..
    Nav cita skaidrojuma

Poliju piemeklējis spēcīgs sniegputenis; daudzviet bloķēti ceļiSpēcīga sniegputeņa dēļ piektdien Polijā aptuveni 180 000 mājsaimniecību palikušas bez elektroapgādes un daudzviet valstī ceļus nobloķējuši nolūzuši koki.
Ceļā uz SKS pazudis Krievijas kravas kuģis (1)Īsi pēc pacelšanās ceturtdien pazudis Krievijas bezpilota kravas kuģis, kam bija jānogādā Starptautiskajā Kosmosa stacijā (SKS) 2,5 tonnas liela krava, tostarp pārtika
Draugiem Facebook Twitter Google+