×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.8°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
15. septembris, 2013
Drukāt

Spānijas premjers noraida Katalonijas lūgumu par neatkarības referenduma rīkošanu

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Spānijas premjerministrs Mariano Rahojs sestdien noraidījis Katalonijas premjerministra Artūra Masa lūgumu atļaut sarīkot šajā ziemeļaustrumu reģionā referendumu par tā atdalīšanos no pārējās valsts.

Rakstiskā atbildē Rahojs norādījis Katalonijas premjeram, ka “saites, kas mūs saista kopā, nevar tikt sarautas bez milzīgiem izdevumiem”, un apliecinājis, ka abiem politiķiem vajadzētu tikties sarunās.

Rahoja atbilde ir oficiāls noraidījums Masa jūlijā paustajam lūgumam dot atļauju referenduma sarīkošanai.

Simtiem tūkstošiem cilvēku trešdien piedalījās akcijā “Katalonijas ceļš”, sadodoties rokās un izveidojot 400 kilometrus garu dzīvo ķēdi, lai tādējādi demonstrētu savu vēlmi pēc neatkarības no Spānijas.

Saskaņā ar reģionālās valdības aplēsēm “Katalonijas ceļā” kopumā piedalījušies vairāk nekā 1,6 miljoni cilvēku, un dzīvā ķēde stiepās no Valensijas, kas robežojas ar Kataloniju dienvidos, līdz Francijas robežai ziemeļos. Saskaņā ar organizatoru teikto viņiem izdevies nodrošināt, lai dzīvā ķēde visā tās garumā būtu nepārtraukta.

Kataloņu neatkarības centieni ar lielu spēku uzvirmoja pirms gada, kad Nacionālajā dienā ielās izgāja pusotrs miljons cilvēku. Šobrīd kataloņi jūtas tā, it kā no neatkarības viņus šķirtu viens solis, taču Madride kategoriski iebilst pret provinces premjerministra Masa apsolīto referendumu par pašnoteikšanos, kuru paredzēts rīkot 2014.gadā.

Premjerministra Rahoja vadītā Spānijas labējā valdība vērsusies Konstitucionālajā tiesā, pieprasot atcelt 2013.gada janvārī Katalonijas parlamenta pieņemto suverenitātes deklarāciju, kas pasludināja reģiona tiesības uz pašnoteikšanos.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+