Pasaulē
Eiropa

Spānijas valdība aicina katalāņus pakļauties 0

Demonstrācija Barselonā 21.oktobrī. AP/LETA

Spānijas valdība svētdien aicinājusi katalāņus akceptēt tās lēmumu par Katalonijas reģiona autonomijas apturēšanu un neņemt vērā reģiona līderu aicinājumus pēc tam, kad viņi būs atstādināti no amatiem.

Spānijas premjerministrs Marjano Rahojs sestdien paziņoja, ka Madrides centrālā valdība uzsākusi Katalonijas autonomijas apturēšanas procesu, lai bloķētu katalāņu neatkarības centienus.

Viņš pavēstīja, ka valdība lūgs Senātam pilnvaras atlaist Katalonijas reģionālo valdību un parlamentu, lai sešu mēnešu laikā sarīkotu pirmstermiņa vēlēšanas.

Senātā sēde plānota piektdien.

Katalonijas reģionālās valdības premjerministrs Karless Pudždemons sestdienas vakarā paziņoja, ka nepieņems Spānijas lēmumu, pret ko protestēja arī tūkstošiem cilvēku Barselonas ielās.

Arī Katalonijas parlamenta spīkere Karme Forkadelja paziņoja, ka nepieņems Madrides lēmumu un apsūdzēja Spānijas premjeru “apvērsuma” plānošanā.

Spānijas ārlietu ministrs Alfonso Dastiss svētdien kategoriski noraidīja Forkadeljas pārmetumus.

“Ja kāds te domā par apvērsumu, tā ir Katalonijas reģionālā valdība,” intervijā raidorganizācijai BBC paziņoja Dastiss.

Viņš aicināja kataloņus pakļauties Madrides lēmumiem, uzsverot, ka centrālā valdība tikai ievēro konstitūciju un vēlas atjaunot tiesisko kārtību valstī.

“Mēs nodibināsim varasiestādes, kas lems par ikdienas lietām Katalonijā saskaņā ar Katalonijas likumiem un normām,” paziņoja ministrs, norādot, ka līdzšinējiem Katalonijas līderiem vairs nebūs tiesību dot nekādus norādījumus.

Mediji ziņo, ka centrālās varasiestādes gatavojas pārņemt kontroli arī pār Katalonijas reģionālo policiju un raidorganizāciju.

Dastiss intervijā BBC arī paziņoja, ka daudzi no attēliem, kuros atainota policijas vardarbība pret protestētājiem Katalonijas neatkarības referenduma dienā, ir safabricēti.

Centrālā valdība pēc referenduma atvainojās ievainotajiem demonstrantiem.

Saskaņā ar Katalonijas varasiestāžu datiem, medicīniskā palīdzība bija nepieciešama vairāk nekā 1000 cilvēkiem.

LA.lv