Pasaulē
Eiropa

Spānijas valdība sāk Katalonijas autonomijas apturēšanas procesu 16

Foto Reuters/Scanpix/LETA

Spānijas premjerministrs Marjano Rahojs sestdien pēc kabineta ārkārtas sēdes paziņojis, ka Madrides centrālā valdība uzsākusi Katalonijas autonomijas apturēšanas procesu, lai bloķētu katalāņu neatkarības centienus.

Rahojs uzsvēra, ka Madridei nav citas izvēles, jo separātiski noskaņotā Katalonijas reģionālā valdība rīkojusies “vienpusēji, pretēji likumam un centusies izraisīt konfrontāciju”, par spīti Spānijas tiesas aizliegumam, sarīkojot neatkarības referendumu.

Viņš pavēstīja, ka valdība lūgs Senātam pilnvaras atlaist Katalonijas reģionālo valdību un parlamentu, lai sešu mēnešu laikā sarīkotu pirmstermiņa vēlēšanas.

Premjers norādīja, ka šāds bezprecedenta solis tiks sperts “kārtības atjaunošanai” Katalonijā, piebilstot, ka atlaisto reģionālās valdības locekļu pienākumus piedāvās uzņemties centrālās valdības ministriem.

Spānijas valdības lēmums, pieņemts, pamatojoties uz konstitūcijas 155.pantu, kas ļauj centrālajai valdībai apturēt kāda reģiona autonomiju, ja viena no valsts 17 reģionu valdībām pārkāpj Spānijas likumus.

Valdības lēmums vēl jāapstiprina Senātam, kura sēde paredzēta 27.oktobrī.

Atbalstu Katalonijas autonomijas apturēšanai un pirmstermiņa reģionālo vēlēšanu izsludināšanai izteikusi arī opozīcija.

LA.lv