×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
9. augusts, 2012
Drukāt

Spāņu fantāzija Dzintaros

flamenko_32

14. augustā festivāla “Summertime – aicina Inese Galante” ietvaros Dzintaru Mazajā koncertzālē gaidāms karstasinīgs spāņu un Latīņamerikas mūzikas, kā arī flamenko dejas koncerts. “Spāņu fantāzijā” aiznesīs Belēna Kabanesa, flamenko dejotāja un kastaņešu spēles virtuoze, kopā ar austriešu ģitāras meistaru Andreasu Mariju 
Germeku.

 

Belēna Kabanesa flamenko un kastaņešu spēles mākslu apguvusi dzimtajā Spānijā un līdz šim saņēmusi visus iespējamos sertifikātus šajā jomā. Viņa ir kļuvusi par augstākās raudzes mākslinieci, kas pazīst kastaņetes spēles noslēpumus, metodes, tradīcijas un paņēmienus. Belēna uzstājas solo un ansambļos ar ģitāristiem, pianistiem, čellistiem un arfistiem, koncertē un piedalās teātra uzvedumos. Turklāt viņa ir flamenko pasniedzēja Barselonas teātra institūtā un raksta grāmatas.

 

Īpaši nozīmīgs B. Kabanesai bija 1997. gads, kad viņa ieskaņoja savu pirmo CD, iepazinās ar Andreasu Mariju Germeku, izveidoja trio “Flamenco Camerata” un saņēma pirmo balvu sestajā Spāņu dejas un flamenko konkursā Madridē. Kopš tā laika viņas vārds ir stabili ienācis izcilāko mūsdienu flamenko izpildītāju sarakstā.

 

Savukārt Belēnas skatuves partneris Andreass Marija Germeks ir dzimis Austrijā, tur arī mācījies klasiskās ģitāras spēli. Taču, reiz sajutis flamenko kvēli, sapratis, ka tieši tas ir viņa aicinājums un viņa dzīves mūzika. Pirms 20 gadiem arvien biežāk sāka parādīties Spānijā, strādājot kopā ar izciliem spāņu mūziķiem un dejotājiem, aranžējot spāņu melodijas un komponējot. Savukārt ārpus Spānijas – ģitārspēles konkursos Vācijā, Amerikas Savienoto Valstu augstskolās, tostarp – arī prestižajā Ņujorkas Džuljarda skolā – viņš sniedzis meistarklases.

Kopā ar Germeku dzied, dejo un spēlē slavenākie Spānijas kastaņešu virtuozi. Pērn mūziķa skaņdarbs “Tiempo de Flores-Suite” flamenko ģitārai, flamenko ansamblim un simfoniskajam orķestrim tika atskaņots Vīnes “Musikverein” Lielajā zālē. Kopā ar B. Kabanesu izveidotais “Flamenco Camerata” apceļojis visu Eiropu, dejotājas un ģitārista sadarbība turpinās arī tagad.

“Kad Belēna Kabanesa vienkārši uznāk uz skatuves – tas jau ir skaisti. Kad viņa paņem rokās kastaņetes, zāle sāk jūsmot. Taču, kad viņa sāk dejot, tu aizmirsti visu uz pasaules. Turklāt viņa arī dzied!” cildina koncerta rīkotāji – Hermaņa Brauna fonds.

Uzziņa

14. VIII 18.00 Dzintaru Mazā koncertzāle.

Biļetes – “Biļešu servisa” tirdzniecības vietās, www.bilesuserviss.lv.

Cena Ls 5 – 25.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+