×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.1°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
7. decembris, 2016
Drukāt

Spāres muiža simtgadi sagaidīs cienīgi

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Bērni ar karavīriem no ASV komunicēja ar mīmiku un zīmju valodu, bet citi veiksmīgi lika lietā skolā apgūtās zināšanas angļu valodā.

Tuvojoties Latvijas simtgadei, Amatas novada Spāres muižas parkā tiek īstenota viena no iniciatīvas “100 darbi Latvijai” idejām – izveidot atpūtas vietu cilvēkiem ar īpašām vajadzībām.

Atzīmējot Spāres muižas Rakstnieku parka izveides iedvesmotāja Aleksandra Čaka 115. jubileju un turpinot viņa aizsākto, šoruden Spārē pulcējās rakstnieki, mākslinieki, Spāres internātpamatskolas bērni, personāls un viesi no tuvākās un tālākās apkaimes.

Latvijā zināmi rakstnieki papildināja parku ar deviņiem jauniem kokiem. Pēc rakstnieka Valda Atāla ieteikuma šoreiz koki tika stādīti, ņemot vērā druīdu horoskopu. Šis horoskops radies pirms vairāk nekā 2000 gadiem un balstīts uz ķeltu ticējumiem un ieražām. Senie priesteri ticēja, ka katram kokam ir savs raksturs un ka katram cilvēkam atbilstoši dzimšanas laikam ir savs noteikts koks.

Tā Valdis Rūmnieks un Inga Ābele katrs iestādīja pa pīlādzim, Valdis Atāls – osi, Jānis Rokpelnis – lapegli, bet Edvīns Raups – ābeli. Arī Čaks savā jubilejā saņēma dāvanu – osi, kas vairāk atbilst viņa horoskopam nekā ozols, kuru dzejnieks stādījis pirms 86 gadiem un kas joprojām priecē parka apmeklētājus. Jaunos kociņus Rakstnieku parkam dāvināja atkritumu apaimniekošanas uzņēmums ZAAO.

Pasākumu apmeklēja arī Rīgas internātskolas bērni ar dzirdes traucējumiem. Viens no skolēniem aizkustināja klātesošos, parādot A. Čaka dzejoli zīmju valodā. Arī Spāres internātskolas audzēknis Vitauts Ērmanis publikas priekšā drosmīgi deklamēja savu dzeju. Pateicoties sadarbībai ar ASV vēstniecību, Spārē ieradās karavīri no ASV. Kopā ar LLU Meža fakultātes studentiem viņi tīrīja parku un veidoja iecerēto pastaigu taku.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+