×
Mobilā versija
+6.6°C
Mirta, Ziedīte
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
27. marts, 2015
Drukāt

Spārītis par prezidentu neies, bet amatā gribētu redzēt akadēmiskās vides cilvēku (6)

Foto: LETAFoto: LETA

Optimālajā modelī prezidentam būtu jānāk no akadēmiskās vides, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) prezidents Ojārs Spārītis.

Viņš uzsvēra, ka akadēmiskajā vidē varētu atrast ļoti elastīgus, erudītus kandidātus prezidenta amatam.

“Šajā akadēmiskajā vidē mēs, ļoti iespējams, atrastu ļoti elastīgus, ļoti erudītus kandidātus,” teica LZA prezidents

Spārītis kā piemēru piesauca eksprezidenti Vairu Vīķi-Freibergu, kura arī nāca no zinātnieku vides un ļoti ātri spēja iekļauties jaunajā lomā.

Viņš atzina, ka arī pats ir uzrunāts prezidenta amatam, tomē norādīja, ka pašlaik nevēlas šo amatu ieņemt.

“Mani nepārliecina pēdējā brīža uzrunājums, kurā prezidenta pilnvaras un prezidenta rīcību ierobežo šī brīža varas sadalījums un reālie instumenti ietekmēt procesus” teica LZA prezidents.

Viņš arī atzina, ka diskusijas par prezidenta vēlēšanām, kas pašlaik notiek ar dažādām sabiedrības grupām, sabiedrību izglīto, bet, iespējams, ka aizkulisēs jau ir izlemti scenāriji par to, kurš tad šo amatu ieņems.

Ja vēstīts, ka pašreizējā Valsts prezidenta Andra Bērziņa prezidentūras termiņš beidzas jūlijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. O.Spārītis blakus E.Levitam, S. Kalnietei ir ļoti cienījams Valsts prezidenta amata kandidāts. No viņa nebūtu kauns. Tikai Spārītis pats tā dīvaini atrunājas: es ne, bet kāds cits no akadēmiskām aprindām. Kāpēc “es ne”? Jāiet!

  2. Nemainot ne vēlēšanu,ne nodokļu sistēmu,nav nepieciešamības mainīt arī prezidentu Bērziņu!

  3. Ja Spārīti nebūtu uzrunājuši ZZS un viņš nebūtu Lemberga cilvēks, tad varētu arī atbalstīt. Bet šī saikne nav patīkama. Viņš nebūs lēmējs. Diemžēl.

  4. Diez vai teorētiķis spēs efektīgi pārstavēt šo valsti. Par prezidentu ir jābūt cilvēkam, kuram ir attiecīga izglītība un pieredze. Latvijai ir jābeidz meklēt dakterus, baņķierus, dzejnieces, sportistus utt prezidenta amatam. Nu nevar dakteris kļūt par prezidentu. Sorry, bet prezidentam ir jābūt gan teorētiskām, gan praktiskām zināšanām politikā, starptaustiskajās attiecībās, likumdošanā utt. Nu ir mums daži profesori, kuri atbilst šim kritērijam, piemēram Juris Bojārs. Nu ko, par prezidentu viņu tagad?! Jāskatās ir kopumā, nevis pēc kautkāda viena parametra, ka piemēram izskata, vai popularitātes, vai grādiem..

    • Un pensionārus arī nē.

    • Un kas ir pašreizējais prezidents? Vai mums vajag radioinženieri ar kompartijas biedra stāžu? O.Spārītis ir ļoti cienījams kandidāts. Augsti profesionāls cilvēks. Nav mazsvarīgi – ar humanitāru izglītību. Spārītim jāsaņemas un jāpiekrīt. Citādi tā ir gļēvulība, kas nereti piemīt akadēmisko aprindu cilvēkiem. Vai tad labāk noskatīties, kā politiskie spēlmaņi – biznesa lobētāji – ieliek savu čomaku?

Draugiem Facebook Twitter Google+