×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.4°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
22. oktobris, 2013
Drukāt

Spārītis: Uzvaras piemineklis salīdzināms ar Brāļu kapiem vai Brīvības pieminekli (71)

Foto: LETAFoto: LETA

Uzvaras piemineklis Pārdaugavā pēc savas mākslinieciskās vērtības ir salīdzināms ar Brāļu kapu ansambli vai pat Brīvības pieminekli, otrdien intervijā Latvijas Radio atzina Latvijas zinātņu akadēmijas priekšsēdētājs, mākslas zinātnieks Ojārs Spārītis.

Viņš atzina, ka šobrīd politisko emociju virpulis, ko izraisījuši 10 tūkstošu iedzīvotāju paraksti par pieminekļa nojaukšanu, aizēno jebkuras iespējas izsvērt un izvērtēt tā mākslinieciskās vērtības.

“Neviens piemineklis iepriekšējā politiskā režīma laikos nav bijis tāda apmēra piemineklis, kas sev pakļauj 10 hektārus zemes, obelisku, baseinu, soliņus, podestu, skatuvi, pievadceļu un citus elementus. Šis obelisks un pieminekļa kompleksa skulpturālais ansamblis savulaik izgāja cauri vairākiem mākslas kritikas filtriem. To kontrolēja gan tā laika Mākslinieku savienība, gan kombināts “Māksla”, gan Kultūras ministrija un tā laika politiskie darbinieki,” norādīja Spārītis.

“Tas ir savā laikā izveidots komplekss, ko pēc mākslinieciskās vērtības var salīdzināt ar Brīvības pieminekli vai Brāļu kapiem,” viņš teica, vienlaikus atzīstot, ka šis piemineklis ar apkārtējo teritoriju tomēr rada savu māksliniecisko starojumu – tādu, kādu to prasījusi padomju gadu māksla.

Portālā “manabalss.lv” savākti desmit tūkstoši parakstu par iniciatīvu “Rīgas īstā Uzvaras laukuma atjaunošana”, kas ietver arī prasību demontēt esošo memoriālu. To plānots iesniegt Saeimā kā kolektīvo iesniegumu, kam ir īpaša izskatīšanas kārtība.

Pie Uzvaras pieminekļa ik gadu lielākoties krievvalodīgie 9.maijā svin Otrā pasaules kara beigu gadadienu. Rīgas domes mērs Nils Ušakovs (“Saskaņas centrs”) jau paziņojis, ka šī ideja kurina naidu un neiecietību un “garantējis, Rīgā netiks nojaukts neviens piemineklis”.

Pievienot komentāru

Komentāri (71)

 1. L. Grantiņš LRTT Atbildēt

  Varbūt “komiķis un satīriķis” Spārītis mums pastāstīs GULĀGA māksliniecisko vērtību ? Kā da Dvēsele mīt šajā “spārītī”, ja kaut ko tamlīdzīgu var žvadzēt. Asins un nāves simbolam piešķirt māksliniecisku vērtību un salīdzināt ar Brīvīnas pieminekli….. . No tādiem spārīšiem attiecīgos apstākļos rodas staļinisti un hitleristi.

 2. Mākslinieciskā vērtība ir otršķirīga lieta. Sabiedrībai ne prātā nav nācis vērtēt māksliniecisko vērtību…
  IDEOLOĢIJA IR JEBKURA PIEMINEKĻA GALVENĀ VĒRTĪBA un salīdzināt Pārdaugavas monstru ar Brīvības pieminekli ir zaimošana.
  Spārītis ir izteicis veidokli, kurš ir pretrunā ar sabiedrības vairākumu. Demokrātiskā sabiedrībā lēmumu nosaka vairākums.
  Piemineklis ir jānojauc/jāpārceļ uz citu vietu.

 3. This sort of comment by a professional person is beyond belief. Who can be so stupid, uneducated to see Soviet realism as something worthy of the name art? I apologize in not being able to say this in Latvian. This individual should be laughed out of existence; he is beyond stupid. How he can still call himself an art expert? Who accredited him, where did he receive his education? Who bribed him to say all this? Usikov is really getting desperate. What idiotic Soviet institute did he study in? The sheer bravura of his comment reveals this man has sold his soul for some euros. Poor idiot!!

 4. mākslinieciskās vērtības ir salīdzināms ar Brāļu kapu?????? Vai vins ir traks? Saprot makslu no padomju lakiem? Nevaru ticet. Kas un cik daudz visnam ir samaksats lai vins runa sadas mulibas!!!

 5. Vienkārši sašutums un kauns, ka šāda niecība spārītis salīdzina šo okupācijas kauna stabu ar Brīvības pieminekli un Brāļu kapiem!!!

 6. Spārītis galīgi prātu izdzīvojis! Kur latviešiem rodas šādi deģenerāti! Ja mums ir šāda inetiģence, Tad rodas šaubas par nācijas nākotni!

 7. Noverst vajag celoni, nevis cinities ar sekam. Musu varas virsotnes un masu medijos joprojam domine kp/vdk nomenklatura.
  PARAKSTIES par čekas (VDK) maisu atvēršanu un publicēšanu!
  Portāls http://www.manabalss.lv.
  Promaskaviski elementi turpina stūrēt Krievijas virzienā un mēs naivi turpinām balsot par tiem. Čekas maisu atvēršana ļaus samazināt naidīgās kaimiņvalsts ietekmi. Deputati un DP zina, kas ir maisos, bet slēpj to no ierindas vēlētāja. Varu deret, ka maisos atradisies ari jansons, sparitis, berzins, eihenbaums un vina kolegi no kremla filiales Latvija, kas saucas AM.
  Aicini parakstīties radus, draugus, paziņas!

 8. Atvainojos, man gribas jautā: SPĀRĪTI, tu dumjš esi palicis..? Okupācijas pieminekli salīdzināt ar latviešu tautas svētvietu- Brīvības pieminekli, nudien, kā no trako nama iznācis latvietis vai – stukačs, kurš joprojām kalpo VDK un dots neprāta uzdevums tā salīdzināt?!

  Spārīt – trūkst vārdu raksturot, kas tu esi.

 9. Es gribētu zināt vai pie Brīvības pieminekļa un Brāļu kapos kāds masveidā lieto alkoholiskus dzērienu?
  Bet protams,uzvaras laukums ir kā radīts tam,bez maz vai kā pikniks brīvā dabā.

 10. Latvijas zinātņu akadēmijas priekšsēdētājs, mākslas zinātnieks Ojārs Spārītis. Vai te nav kļūda ieviesusies? Varbūt LPSR zinātnu akademijas priekšsēdētājs? Tā būtu ticamāk.

 11. Tad jau Spārīša k -gam ar steigu jāstājas SC vai GKR un jāiet pēc dotācijām uz Antonijas ielu.

 12. Tas nav vairāk kā nekaunīgi,okupantus slavējošu pieminekli salīdzināt ar tautas svētvietu?

 13. Padomisko vērtību pārvērtēšana,Spārīt!

 14. Visi revolucionāri, vai tas būtu cilvēks ar šauteni, vai dziesmotas revolūcijas tenors vai koloratūrsoprāns, allaž ir bijuši eksperti jebkurā mākslas un kultūras nozarē, it īpaši zinoši revolucionāri ir tādā valodniecības nozarē kā leksika

 15. Izcilas domas nedrīkst palikt nenovērtētas. Tāpēc varbūt nebūsim nepateicīgi un 28. oktobrī, kad kāreiz LZA atklās Letonikas 5. kongresu par itin atbilstošu tēmu – „Pētījumi par nacionālo identitāti: paveiktais un darāmais”, pirms plkst. 11, kad jāsākas Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidenta Ojāra Spārīša uzrunai, sirsnīgi sveiksim viņu par kultūrvēsturisko jaunatklājumu? Nav jau ar ziedu nešļavām augstu jākāpj – tikai 3. stāvs…

  • Ar izsvilpšanu sagaidīt un veciem tomātiem pavadīt.

   • Jā, arī mākslā, zinātnē un rakstniecībā talantīgi cilvēki, kā tas bija ar Vili Lāci un Augustu Kirhenšteinu, spēj ar vienu savu parakstu nolemt iznīcībai visu tautu…
    Bet tas nedrīkst vairs atkārtoties! Būsim modri!

 16. Komentāri lieki!

 17. Ak tad Spārītis arī ir iestājies valsts ienaidnieku partijā SC?!

 18. Nekādā gadījumā! Atbildēt

  Spārīša uztverē salīdzināms ar Brāļu kapu ansambli vai pat Brīvības pieminekli! Kā gan tādu milzīgu padomju mākslas vērtību var nojaukt!

 19. Pat Spārītis staro!

 20. Nevis vienkārši piemineklis okupantiem,bet gan īpašs-“ar māksliniecisku starojumu”! Izgājis cauri vairākiem (padomju) mākslas kritikas filtriem! Tāpat kā Brežņeva “Mazā zeme”!Tāpēc,saglabājams “mūžīgi mūžos”!

 21. Vajadzētu intensīvāk cīnīties ar reāliem nācijas apdraudējumiem no Krievijas un tās aģentiem (atklātiem un slēptiem) Latvijā, bet pieminekļus likt mierā. Kādēļ nesavākt 10 000 parakstu par tā Maskavijas infocentra filiales aizklapēšanu vai Gapoņenko izraidīšanu utt. Tas būtu reāls ieguldījums ”gaisa attīrīšanā” mūsu valstī un pamudinājums politiķiem padomāt par reālu valsts drošību.

 22. оярс спаритис Atbildēt

  Pilnīgi neadekvāts personāžs 🙂 tāds vada ZA? Kaut ko TIK debloīdu neatceros kopš deniņa atklāsmēm

 23. Uzdaavinam vinju krieviem uz Sochu olimpiaadi , transporteesanu apmaksaatu ushaks un ameriks no saviem 20% par RS iepirkumiem. Gan “milziigaa” kultuurveertiiba glaabta, gan piemineklis pie vietas pareizajaa valstii.

 24. Kremla agents sparitis pamodies, tikko vajag aizsavet okupantu intereses.
  Lietuva, Igaunija, Gruzija jau sen tadus komunistu monstrus novakusi.
  Mani parnem sausmas domajot par Latvijas zinatni, ja vadosie zinatnieki tadu .. vareja ievelet par prezidentu – vina politiska parlieciba un darbiba jau nav nekads jaunums un bija caurspidiga kops atmodas laikiem.

 25. Prieks, ka vismaz kaut kas var vienot nāciju . Uz šī fona finansējuma trūkums gada nogalē medicīnai nav pat ievērības vērts. Katastrofālie ceļi, sīkums . Nojauksim pieminekli, viss nokārtosies. Īstajā laikā pilsoņiem rokā iespieda grabulīti. Vismaz budžetu varēs mierīgi pieņemt.

 26. Nila Užakova atklāta vēstule ZOOrīdziniekiem. Atbildēt

  Paldies Jums, cienījamais Latvijas Zinātņu Akadēmijas Prezident, Dr. Hist. Spārīša kungs. Jūsu viedokli noteikti nodošu Puķina Kungam. Pilnīgi podģerživaju. Nu ko. Viss loģiski. Latviešus, demokrātus, Latvijas Patriotus, okupācijas tiesiskuma noliedzējus, 16. marta, 4. maija, 24. jūnija, 11. , 18. novembra, 23., 24.,25., 31. decembra apoloģētus, latviešu buržuāzistiskos nacionālistus, esesiešu pakalpiņus un citus kontrrevolucionārus elementus – apm. 1,5 mio latvijas kriminālnoziedzniekus jāievieto Rīgas ZOOdārzā. Ar Līdaku, ZZP un brigmani – viss saskaņots. Ja pietrūks vietas, pārpalikumu sūtīs uz Dižās Sibīrijas Brīnišķīgajām Ārēm. Māte Krievija latviešiem nekad nav liegusi „izmetinājumu”. Nav iemesla pārpalikušā kontingenta vajadzībām uzturēt Rīgas domes Valsts valodas centru. Austrijai nevajag Jūras Ministriju, Krievijai nevajag Demokrātijas Ministriju. Rīgai nevajadzēs Krievu Valsts valodas centru. Būvvaldei būs daudz darba, jo tukšos mājokļus vajadzēs apsaimniekot. Papildus kapacitāte noderēs. Po Russki, piedodiet, Krieviski visi pārpalikušie krievvalodīgie Rīgas iedzīvotāji māk, nav jēgas Dižās Krievu Rīgas Valsts Valodai izveidot otģeļniju kantori. Krieviem Rīgā nekas nav jāpierāda. Mūsu PriBaltika, Mūsu „Dinamo”rīga, mūsu Kalvītis, piedodiet, ŠlesAmeriks. Cieti. Tā lūk, Biedri Rīdzinieki. Ņe umeješ – naučim, ņehočeš – zastavim. Tā lūk, dorogije tovarišķi Fašisti. Jūsu Nīlucītis.

 27. Es dzirdēju šodien Spārīša interviju,un biju lielā šokā par tādu salīdzinājumu,prātam neaptverams ,ka latvietis var ‘tā izrunāties,salīdzināt pirkstu ar mums visiem zināmu (instrumentu). Kauns ka ir tādi tautieši !!!

 28. Boļševiki arī visus iepriekšējā vēsturiskā perioda pieminekļus jauca nost, baznīcas spridzināja utt. Barbariem tas ir raksturīgi, jau kopš nodedzināja Aleksandrijas bibliotēku. Vēl varētu sadedzināt visas padomju laikā izdotās grāmatas. 😉 Un ja kāds slēpj – pie sienas. 😉

 29. Krievu valodā šo “mākslas” darbu raksta ar trim burtiem .

 30. Kauns pa visu giimi,ka ar sho spariiti maaciijos vienaa skolaa-Priekules 1.videnee.Babtisti parasti ir praatiigi laudis,bet shis babtists nu gan paardevies.Spaariit nebrauc vairs uz IKARA sveetkiem Priekulee-dabuusi ar tupeli.

 31. Spārīša kungam, ar viņa ieņemamo amatu, nu gan vajadzētu zināt ka šis monstrs nav kāda konkrēta mākslinieka veidots ansamblis, bet pēc kompartijas darboņu boļševistiskās pārliecības veidots savārstījums no vairāku autoru krietni apgraizītiem un pārveidotiem darbiem. Un tā mākslinieciskā vērtība ir stipri apšubāma…

 32. Spārītim nav nemazākās sajēgas par pieminekļu māksliniecisko vērtību,ja K.Zāles ģeniālos darbus var salīdzināt ar to nožēlojamo stabu.

 33. “Latvijas zinātņu akadēmijas priekšsēdētājs, mākslas zinātnieks Ojārs Spārītis.”

  Un kur tādu “priekšāsēdētāju” atraduši???
  Ja atmiņa neviļ, tad gados ’88 – ’90, tie paši Latvijas PSR Mākslinieku savienības biedri bazūnēja, ka tam “fallam” nav NEKĀDAS MĀKSLINIECISKAS vērtības, šo “māksliniecisko vērtību” radīja tie paši padumijas celtnieki par naudu, ko “brīvprātīgā-piespiedu” kārtībā nozaga PSKP savai tautai, radīja ar buldozeru, torņa celtņu, ar visparastāko celtniecības tehniku no dzelsbetona.
  Un te, lūk, uzrodas “kompetents mākslas zinātnieks”, kuram nav pat kauna ” … ko pēc mākslinieciskās vērtības var salīdzināt ar Brīvības pieminekli vai Brāļu kapiem,”!!!!!!!!!!!!!!!
  Cik gan dziļi jādegradējas, lai kaut ko līdzīgu dabūtu pār lūpām! Kā senāk teica – “pat izdzerot kasti šņabja šitādi murgi nerādās!”.

  Kas mēs esam?! Uz kurieni ejam?!

 34. Māksla un politika iet roku rokā, bez politikas tā vērtība ir stipri zemāka, brīžiem tās sarkanās zvaigznes tur debesī ir nomācošas, pat smieklīgas un mna šķiet tālas no īstas mākslas, lai kāds eksperts to neiestāstītu…
  parasti padomju simboli, bet ne māksla
  Par to karavīru glābēju vēl varētu diskutēt…

 35. Lai vai kā, labāk lai VIŅI TUR noliek savas puķes, iedzer mēriņu un uzdejo, nevis kaut ko perina sazin kur.
  Paši vien vainīgi, ka lietas aizgājušas tik tālu, ar piemiekļa nojaukšanu nekas līdzēts nebūs.
  Nepratāt viņus padarīt lojālus, tad ļaujiet izpausties ārišķīgā un nekaitīgā nelojalitātē.
  Mākslas vērtības šai kontekstā ir mazsvarīgas.

  • Pārlasi, ko esi uzrakstījis! Tu pats saproti, par ko runā? ” šoreiz laikam ir tas gadījums, kad “labāk bija paklusēt”!

  • Prātīgi vārdi! Lieciet mierā pieminekli, sakopiet paši sevi un domājiet skaistas domas.Neceliet naidu! Spārītim taisnība.

 36. TIE TIEŠĀM IR PRĀTAM NEAPTVERAMI SECINĀJUMI!!!??? AR TO CILVĒKU KAUT KAS TOMĒR NAV KĀRTĪBĀ!!!

 37. Tā zaimot Brāļu kapus, Brīvības pieminekli un maestro Kārli Zāli!!! Šoreiz tiešām elpa aizraujas un trūkst vārdu. Mākslinieciskais starojums!!! Un kādu ideoloģisko starojumu tas izstaro Spārīša kungs,Jūs zaimojat augstākos latviešu tautas ideālus!

 38. Pēc šāda Spārīša komentāra jāsāk vākt 10 000 parakstu par pašu Spārīti!

 39. Negaidīti jocīgi. Jābrīnās, kas Spārītim noticis. Varbūt slims!?
  Lai nu ko viņš teiktu, bet mākslinieciskas vērtības tam klucim nav nekāda. To pieminekli pat netaisīja viens mākslinieks.
  Tur nav viens stils. To varbūt varētu dēvēt par pagājušā gadsimta raksturīgu ideoloģisku kompozīciju, bet ne vairāk.
  Nav nācis par labu viņam tā sēdēšana staļiniskajā arhitektūras pērlē.

 40. Dana 22. oktobris, 2013 13:25 Atbildēt

  Ja okupanti prastos un pie sava pieminekļa ierastos tikai ar ziediem, kā parasti civilizētas tautas piemin kritušos, varbūt šis jautājums pat nepaceltos.
  ——————-
  Dana, kritušos piemin brāļu kapos, kur atdušas kristušo kareivju pīšļi, arī Krievijas kareivju pīšļi. Viss kas notiek tagad ir politiska propoganda un brutāla politiskās ietekmes palielināšana Latvijas valstī, un nekas vairāk.

 41. Kādi muļķi tie čehi,viņiem sociālistiskie kaimiņi uzdāvāja 20 metrus augstu Staļina pieminekli Prāgā uz augstā krasta. Gan apkaime bija iekārtota, gan papildus komunistu galvas izkaltas, gan apkārtne pakļauta iedarbībai. Bet šie, nelieši, uzspridzināja gaišā dienas laikā jau ”Prāgas pavasarī”. Tas bija tur, kur tagad tas metronoma makšķerkāts šūpojas. Būs Spārītis Čehijā, lai iesaka atjaunot. tad gan nāksies ātri bēgt.

 42. Nu es saprotu kāpēc Latvijas zinātne ir tik nožēlojamā stāvoklī! Kamēr vecie komunistu poļitruki sēž pie grožiem šī jomā neattīstīsies un diemžēl mums nebūs iespējas izveidot tādu uz zinātnes un augstas pievienotās vērtības balstītu ekonomijas modeli kā Singapūrā vai Dānijā.

  • Viņš nav “vecie komunistu poļitruki”. Viņš gan okupācijas laikā bijis karjērists-pielīdējs, gan tagad ir palicis gļēvs bezmugurkaula radījums.

 43. Ja okupanti prastos un pie sava pieminekļa ierastos tikai ar ziediem, kā parasti civilizētas tautas piemin kritušos, varbūt šis jautājums pat nepaceltos.
  Tās orģijas, kas te tiek piekoptas, vazājot un demonstrējot nevalstisku simboliku un skaļu trokšņošanu, nav un nevar būt nekādā sakarā ar piemiņas pasākumu. Te tiek demonstrēta vienas tautas necieņa pret otras – pamattautas ciešanām.

  • Dana rakstīja- Ja okupanti prastos un pie sava pieminekļa ierastos tikai ar ziediem, kā parasti civilizētas tautas piemin kritušos, varbūt šis jautājums pat nepaceltos.
   Ai valoda, valodiņa, jautājums nevar pacelties kā lidmažīna vai putns spārnos, jautājumu var uzdot, vai nav nepieciešams uzdot…

 44. nu gan Spārītis sarunāja galīgās muļķības. Nu kāda gan mākslinieciskā vērtība ir tam betona bluķim, ja neskaita ekskomunistu ikgadējās tikšanās vietas nozīmi? Spārītis , izrādās , ir Latvijas Zinātņu akadēmijas priekšsēdētājs. Kādu gan zinātni viņš pārstāv? Laikam gan tikai tāds “zicpriekšsēdētājs “vien ir.

 45. nabaga nožēlojamais zinātnieks,biju par viņa prātu augstākās domās.

  • Kremļa pakalpiņam jau daudz prāta nevajag. Jābrīnās tikai par tiem kuri tādu eksemplāru ievēlēja par Zinātņu akadēmijas prezidentu.

 46. Kā var abus pieminekļus salīdzināt vērtības ziņā? Brīvības pieminekli pa savu brīvprātīgi saziedotu naudu cēla latviešu tauta par godu Brīvības cīņām un Latvijas neatkarībai.
  Pārdaugavas piemineklis tapa par piespiedu-brīvprātīgiem “ziedojumiem”, atvelkot no algas pat nevienam piekrišanu neprasot.
  Piemineklis patreizējā veidolā uzcelts, neņemot vērā arhitektu iebildumus. Tas nav pat valsts aizsardzības objekts. Idejiski, pretēji Brīvības piemineklim, tas neatspoguļo tautas centienus un nesimbolizē valstiski brīvu Latviju. Tas ir vienīgi objekts, kas materializē otrreizēju Latvijas okupāciju un pie tā, ar izņēmumiem, neiet latviešu tauta, bet tikai tie, kas uzskata sevi par “atbrīvotājiem” un viņu pēcteči.
  Kā Spārīša kungs var likt vienlīdzības zīmi abu pieminekļu vidū?

 47. Berlīnē pēc kara arī bija daudz nacistu arhitektūras pieminekļu ar izcilu maksliniecisko vērtību. Kas visi tika iznīcināti kā režīma propagandas līdzekļi.

  Precīzi šis gadījums. Vien par to māksliniecisko vertību te var vēl pašaubīties.

 48. Kā var abus pieminekļus salīdzināt vērtības ziņā? Brīvības pieminekli pa savu brīvprātīgi saziedotu naudu cēla latviešu tauta par godu Brīvības cīņām un Latvijas neatkarībai.
  Pārdaugavas piemineklis tapa par piespiedu-brīvprātīgiem “ziedojumiem”, atvelkot no algas pat nevienam piekrišanu neprasot.
  Piemineklis patreizējā veidolā uzcelts, neņemot vērā arhitektu iebildumus. Tas nav pat valsts aizsardzības objekts. Idejiski, pretēji Brīvības piemineklim, tas neatspoguļo tautas centienus un nesimbolizē valstiski brīvu Latviju. Tas ir vienīgi objekts, kas materializē otrreizēju Latvijas okupāciju un pie tā, ar izņēmumiem, neiet latviešu tauta, bet tikai tie, kas uzskata sevi par “atbrīvotājiem” un viņu pēcteči.
  Kā Spārīša kungs var likt vienlīdzības zīmi abu pieminekļu vidū?

 49. Tie kas padomju laikos deva zaļo daismu šī brutālā veidojuma tapšanai bija savā garā pilnīgi atkarīgi no PSKP. Kā var salīdzināt šo safabricējumu ar Brīvības pieminekli vai Brāļu kapu ansambli. Tas ir pilnīgs Staļingradas murgojuma kopija un nevis godājama latviešu tēlnieka veidojums. Rādās ka pat zinātņu akademijas prezidents ir atkarīga no Maskavas vai arī pa blatiņu ieņem šo goda pilno amatu. Būtu kaunējies muti vārstīt.

 50. ko gan šis spārītis pīpē? Tā psrs okupācijas režīma atstātā kulta būve drīzāk ir salīdzināma ar atkritumu kaudzi Getliņu izgāztuvē, un to varētu iekļaut pasaules ķēmīgāko buvju topā, kopā ar betona bluķi Karalaučos, ko psrs okupanti uzbūvēja Prūsijas Ķēniņa pils vietā, kad to 1968. gadā uzspridzināja.

 51. ne jau piemineklis trauce,bet gan pedejo gadu lembasti ko riko tie kuriem nepatik latvija!ja nevar ievest kartibu tad tas jajauc nost vai japarcel cita vieta!neviena valsti tadi pasakumi kuros tiek neekstejosas valsts karogi,krievijas simbolikas,formas terpi lietoti!

  • Ja tev netraucē , tas nenozīmē , ka lielai daļai latviešu , es pat gribētu apgalvot , ka LIELĀKAI daļai , šis okupantu piemineklis ir kā ļauns murgs ,kas asociējas ar pusgadsimtu ilgo okupāciju un pazemošanu .

 52. Sparītis gan ir dumjš Atbildēt

  Tikai latviešu ienaidnieks vai galīgs idiots varētu taisīt tādu salīdzinājumu.

 53. Vairāk nekā ģeniāli, „mākslas zinātnieka kungs”! – „Uzvaras piemineklis Pārdaugavā pēc savas mākslinieciskās vērtības ir salīdzināms ar Brāļu kapu ansambli vai pat Brīvības pieminekli, otrdien intervijā Latvijas Radio atzina Latvijas zinātņu akadēmijas priekšsēdētājs, mākslas zinātnieks Ojārs Spārītis.” Protams, šāda vieduma priekšā jāpaklusē pat pad. laikos iznākušajai grāmatiņai „Padomju Latvijas memoriālie ansambļi” – „Atzīmējot arhitektoniskās kompozīcijas skaidrību un lakonismu, tomēr jānorāda uz tās zināmā mērā dekoratīvo, ne vienreiz vien redzēto un izmantoto risinājumu. Tāpat mūžsenā arhitektonisko un plastiski tēlniecisko elementu saistījuma problēma šeit palikusi vēl līdz galam neatrisināta, ko`,šķiet, vēl vairāk saasina divu ar dažādu plastisko rokrastu apveltītu tēlniecības meistaru darbs katram pie savas tik atšķirīgas skulpturālās grupas” (lai b. Spārītim nebūtu grūtības ar citāta atrašanu, – 122.-123. lpp.) Un nav pat runa par to, ka Aivara Gulbja sākotnējā iecere – māte ar bērnu – idejiskos nolūkos tika politiski izvarota. Un ļaujiet jel mierā gulēt Ļevam Bukovskim: nezinu, ko viņš darītu, dzirdēdams, ka Jūs viņu vienādojat ar Kārli Zāli. Kaut pret nelaiķiem jūtiet pietāti, „mākslas zinātnieka kungs”! Lai gan – velti cerēt, ka nosarksit.

  • Derdzīga ir Sparīša kunga spēja okupācijas režīmu maigi un mīļī nodēvēt par “iepriekšējo politisko režīmu”.

 54. Spārītis joprojām dzīvo okupācijas ietekmē. Laiks izrāpties no tās mēslu bedres un atgūt savu pašcieņu.

 55. “Uzvaras piemineklis Pārdaugavā pēc savas mākslinieciskās vērtības ir salīdzināms ar Brāļu kapu ansambli vai pat Brīvības pieminekli, otrdien intervijā Latvijas Radio atzina Latvijas zinātņu akadēmijas priekšsēdētājs, mākslas zinātnieks Ojārs Spārītis.”
  Piedod Spārīti, tu esi nojūdzies, vai jau pārdevies SC partijai un Krievijas Putina Vienotā Krievija.
  Šajā okupācijas simbolā, nav nekā makslinieciska, tas tīri ideoloģisks stabs, kas iedzīts katra latvieša sirdī , un nekādi to nevar pielīdzināt Brāļu kapu ansamblim un Brīvības piemineklim. Vajadzētu vismaz pakaunēties. Pēc šadiem spriedelējumiem, kā tevi Māte Zeme vēl ļauj staigāt. Tā var rīkoties tikai latviešu nācijas un Latvijas valsts nodevējs.

 56. Agri vai vēlu, bet padomju okupācijas režīma atstātsajiem salašņām nāksies aizvakties no mūsu zemes un padomju okupantu betona mēsls, tiks novākts.

  • Tas ir ārprāts,ka mūsu ZA galvenais “vadonis ” ir ar tādu kremlisku domāšanu Vēmiens nāk,skatoties uz šo krievnacistu aģenta paš apmierināto mūli ! Kas bija tie idioti,kas viņu ievēlēja ??? Līdz ar to var skaidri paredzēt,ka Latvijas zinātne tiks iznīcināta,ja reiz pie stūres ir ticis šis nekaunīgais kremļa aģents !!!

Draugiem Facebook Twitter Google+