×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.9°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
4. oktobris, 2012
Drukāt

“Sparks” Latvijā dzirksteļos divatā


ReklāmfotoReklāmfoto

5. oktobrī Ventspilī teātra namā “Jūras vārti” pirmoreiz Latvijā koncertēs populārais amerikāņu duets “Sparks”. Latviju leģendārie mākslinieki apciemos pasaules turnejas “Two Hands, One Mouth Tour” (“Divas rokas, viena mute”) ietvaros. 


 

“Sparks” darbība cauri apvienības četriem pastāvēšanas gadu desmitiem vienmēr sakņojusies tās dalībnieku (un ekscentriķu), brāļu Rona un Rasela Maelu, raibajās savstarpējās attiecībās, kas kļuvušas par augsni arī inovatīvai pieejai mūzikā. Grupa, dibināta 1971. gadā, piedzīvojusi elpu aizraujošas stila pārmaiņas no glemroka līdz deju mūzikai, kas daudzos citos gadījumos nozīmētu tikai vienu – grupas bojāeju, taču tas nav “Sparks” gadījums.

Atskatoties vēsturē, redzam, ka grupas pirmsākumos “Sparks” mēģināja līdzināties saviem britu elkiem – “The Who”, Sidam Baretam un “Pink Floyd”. Zināms, ka vienā Losandželosas klubu tūrē viņi pat izlikās par britu grupu un, visbeidzot, pat apmetās uz dzīvi Anglijā. Arī grupas nosaukums – “Sparks” – svaidās starp abiem kontinentiem, jo amerikāņi šo vārdu lieto, runājot par dzirkstelēm, taču briti ar to vairāk apzīmē švītus vai frantus.

Jāatzīst, britiskajai kaislībai dzirkstošo frantu muzikālajā karjerā nebija lemts ilgs mūžs, proti, ne vairāk par nepilnu gadu desmitu. Jau septiņdesmitajos šis stils pilnībā zaudēja svaigumu, brāļi atgriezās Losandželosā un gribot negribot pieņēma arvien vairāk tā dēvēto rietumkrasta skanējumu. Tomēr arī tad mūziķi nejutās apmierināti – joprojām grupai nebija trāpīgas personības jeb savas sejas. Šajā laikā grupas skanējums mainījās gluži dramatiski – “Sparks” attīstīja ārkārtīgi oriģinālu elektronisku skaņu un priekšnesuma manieri, kas ietekmēja daudzu nākamā gadu desmita grupu skanējumu. Turpinot ekskursu caur gadiem, jāpiezīmē, ka deviņdesmitajos gados apvienība ar albumu “Gratuitous Sax & Senseless Violins” gāja vēl tālāk un ielauzās deju un “tehno” mūzikas arēnā.

Par spīti nemitīgajām pārmaiņām, “Sparks” saglabājuši sava stila unikalitāti, radot izsmalcinātus dziesmu tekstus un priecējot ekstravagantu priekšnesumu cienītājus. Nav noslēpums, ka viņu koncertos uz skatuves norisinās asprātīgs teātris, kurā sastopami visi aktiermākslas elementi – tērpi, mīmikas un jau iepriekš iedalītas raksturlomas – atraktīvais solists Rasels allaž ir pretstatā savam vienmēr nopietni ieturētajam brālim, grupas taustiņinstrumentālistam Ronam.

“Sparks” 2012. gada koncerttūres nosaukums “Divas rokas, viena mute” patiesībā ir gluži burtisks, jo Rons un Rasels uz skatuves šoreiz darbojas tikai divatā, izmantojot vien sintezatoru un vokālu. Šāda pieeja un muzikālie aranžējumi grupas vēsturē būs dzirdami pirmo reizi.

 

UZZIŅA

Koncerta sākums – 20.00.

Biļetes – “Biļešu servisa” kasēs, kā arī HYPERLINK “http://www.bilesuserviss.lv/”www.bilesuserviss.lv.

Cena: Ls 13.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+