Sports
Futbols

“Spartaka” futbola komandai Babajana vietā jāmeklē jaunu galveno treneri0


Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls.
Foto – LETA/Ieva Lūka

Latvijas čempiones futbolā Jūrmalas “Spartaka” galvenajam trenerim Samvelam Babajanam no Uzbekistānas Eiropas Futbola federāciju asociācija (UEFA) nav piešķīrusi nepieciešamo licenci, tāpēc viņš nevar vadīt “SynotTip” Latvijas virslīgas komandu, aģentūrai LETA atklāja Latvijas Futbola federācijas (LFF) Sacensību nodaļas vadītājs Arturs Gaidels.

Līdz ar to “Spartakam” dots laiks līdz 1.maijam, lai atrastu jaunu galveno treneri. Pagaidām šos pienākumus uzņemsies asistents Dmitrijs Kalašņikovs, kurš uz soliņa bija jau iepriekšējās divās virslīgas kārtās.

Pašlaik 46 gadus vecais Babajans iepriekš strādāja Āzijā, vadot arī Uzbekistānas izlasi un šīs valsts klubu Taškentas “Pahtakor”. Tiesa, Āzijas Futbola konfederācijā (AFC) treneriem ir cita licencēšanas sistēma, kas atšķiras no Eiropas.

Līdz ar to UEFA veikusi padziļinātu pārbaudi, lai lemtu par Eiropas licences piešķiršanu Babajanam, kas neesot noticis, tāpēc virslīgas klubu viņš vadīt nevar. Lai vadītu Latvijas augstākās līgas klubu, treneriem nepieciešama UEFA Pro licence, bet Kalašņikovam ir UEFA A licence.

Saistītie raksti

“Spartaks” komanda ir iepriekšējo divu gadu Latvijas čempione, bet šo sezonu iesākusi ar trim punktiem divās spēlēs, kas kopvērtējumā tai dod ceturto vietu.

Pērn jūrmalniekiem bija pat trīs galvenie treneri, līdz čempiontitulam komandu aizvedot lietuvieti Valdam Urbonam, kurš pēc sezonas “Spartaku” atstāja.

LA.lv