“Spartakam” sagrāve Novi Sadā 0

Latvijas futbola klubs Jūrmalas “Spartaks” ceturtdien ar neveiksmi sāka UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas turnīra otro kārtu, izbraukumā ar 0:3 (0:2) piekāpjoties Novi Sadas “Vojvodina” no Serbijas.
Līdz ar to “Spartaks” ceturtdien kā vienīgā Latvijas komanda atlases turnīra otro kārtu iesāka ar zaudējumu.
“Vojvodina” pamatus uzvarai ielika jau pirmajās spēles minūtēs, jo jau sestajā minūtē rezultātu atklāja Aleksandrs Staņisavļevičs, bet desmit minūtes vēlāk mājinieki arī otro reizi pārspēja pieredzējušo jūrmalnieku vārtsargu Aleksandru Koliņko, kad vārtus guva Miļans Mrdakovičs.
Serbijas klubam šajā mačā piederēja liels pārsvars, “Spartaks” vienībai vien retu reizi apdraudot sāncenšu vārtus, bet pašā pamatlaika izskaņā rezultāts kļuva jau 3:0 par labu “Vojvodina” – bumbu savos vārtos raidīja Romāns Mickevičs.
Līdz ar to “Spartaks” piedzīvoja pārliecinošu zaudējumu, tāpēc pēc nedēļas gaidāmajā atbildes spēlē būs jāpaveic neliels brīnums, lai uzvarētu divu maču summā.
Kā zināms, “Spartaks” pirmajā kvalifikācijas kārtā divu spēļu summā ar 3:1 pieveica Melnkalnes vienību Podgoricas “Budučnost”, kamēr “Vojvodina” ar tādu pašu rezultātu uzvarēja ungāru Budapeštas MTK.
Pērn “Vojvodina” savu simto dzimšanas dienu atzīmēja ar Serbijas kausa iegūšanu. Neraugoties uz ilgo vēsturi, komandai ir tikai divi panākumi vietējā čempionātā – 1966. un 1989.gadā izcīnītas uzvaras vienā no divām bijušās Dienvidslāvijas līgām.