“Spartaks” ar bezvārtu neizšķirtu tiek tālāk 0

Eirokausu debitante Jūrmalas “Spartaks” ceturtdien sasniedza UEFA Eiropas līgas futbolā kvalifikācijas turnīra otro kārtu.
Atlases turnīra pirmās kārtas atbildes mačā “Spartaks” komanda Jelgavā nospēlēja neizšķirti 0:0 (0:0) ar Melnkalnes vienību Podgoricas “Budučnost”, bet divu spēļu summā uzvarēja ar 3:1.
“Spartaks” futbolisti jau cīņas pirmajā minūtē pamanījās raidīt bumbu pretinieku vārtos, taču tika fiksēta aizmugure. Spēle turpinājās bez lieliskām vārtu gūšanas izdevībām abu komandu izpildījumā, tomēr pēc aptuveni nospēlētas pusstundas bumba trāpīja pa jūrmalnieku vārtu pārliktni, bet desmit minūtes vēlāk pēc teicamas “Budučnost” iespējas lielisks vārtos bija pieredzējušais Aleksandrs Koliņko.
Pirmais puslaiks noslēdzās bez gūtiem vārtiem, bet arī otrās 45 minūtes iesākās nedaudz miegaini, taču 81.minūtē vēlreiz spēlē bija jāiesaistās Koliņko, kurš glāba pēc viesu komandas sitiena. Savukārt jau nākamajā epizodē pēc neveiksmīga “Budučnost” stūra sitiena bumba tika raidīta tālu uz priekšu Romanam Mickevičam, bet noteikumus pārkāpa Podgoricas kluba aizsargs Momčilo Raspopovičs, par to saņemot sarkano kartīti. Turpinājumā cīņas liktenis vairs nemainījās, un “Spartaks” sasniedza UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas turnīra otro kārtu.
Kā zināms, pirmajā mačā pirms nedēļas, neskatoties uz mājinieku samērā lielu pārsvaru un agri zaudētiem vārtiem, “Spartaks” sensacionāli uzvarēja ar 3:1.
“Budučnost” komandai ir jau 90 gadu vēsture, bet salīdzinoši nesen izveidotās Melnkalnes valsts čempionātā tā uzvarējusi divreiz – 2008. un 2012.gadā. Iepriekšējā sezonā vienība nacionālajā čempionātā palika ceturtajā vietā, bet jaunā sezona sāksies vien pēc mēneša.
Pagājušajā sezonā UEFA Eiropas līgas pirmajā kvalifikācijas kārtā “Budučnost” pārspēja Sanmarīno vienību Falčiāno “Folgore”, bet pēc tam piekāpās Nikosijas “Omonoia”.
Zīmīgi, ka “Spartaks” pagājušajā sezonā Latvijas čempionātā ieguva tikai sesto vietu, tomēr licenci Eirokausiem neieguva ne ceturtajā vietā palikusī daudzsološā “Liepājas” komanda, jo tā vismaz trīs gadus nav nacionālās federācijas biedre, kaut cerēja būt kā “Liepājas metalurga” saistību un parādu pārņēmēja, ne piekto vietu izcīnījusī Daugavpils “Daugava”, kurai netika apstiprināta licence dalībai šīs sezonas Latvijas čempionātā.
Pagājušajā sezonā Eiropas Futbola federāciju asociācijas (UEFA) sankciju dēļ Eirokausos nevarēja piedalīties “Skonto” komanda, bet Rīgas un “Daugavpils “Daugavas” vienībām pienākošā nauda par dalību sacensībās netika izmaksāta, jo tās tur aizdomās par spēļu rezultātu sarunāšanu.
Pašlaik “Spartaks” virslīgā ar 13 punktiem desmit spēlēs kopvērtējumā ieņem piekto vietu.
Gatavojoties UEFA Eiropas līgas kvalifikācijai, “Spartaks” sastāvam piesaistīja arī pieredzējušo vārtsargu Aleksandru Koliņko, kurš pērn tika atzīts par Latvijas labāko futbolistu. Savukārt atbildes mačā “Spartaka” sastāvā laukumā devās nigēriešu leģionārs Abdultaofiks Ahmeds, kurš nepiedalījās pirmajā duelī.
“Spartaks” nākamajā kārtā tiksies ar serbu komandas Novi Sadas “Vojvodina” un ungāru Budapeštas MTK dueļa labāko komandu. Pirmajā mačā Budapeštā komandas cīnījās neizšķirti 0:0.