“Spartaks” debijas sezonu Eiropā pabeidz ar 1:1 pret “Vojvodina” 0

Jūrmalas “Spartaks” ceturtdien UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas turnīra otrās kārtas atbildes mačā Jelgavā nospēlēja neizšķirti 1:1 (0:0) ar Novi Sadas “Vojvodina” vienību no Serbijas, taču tik un tā izstājās no turnīra.
Divu maču summā Serbijas komanda tomēr bija pārāka ar 4:1.
Mača pirmajā daļā lielāks pārsvars piederēja “Vojvodina” futbolistiem, jūrmalniekiem liekot aizsargāties, taču ilgu laiku rezultāts palika nemainīgs. Pirmajā puslaikā pāris labas iespējas gūt vārtus bija Novi Sadas komandas futbolistiem, kas gan palika neizmantotas.
Otrajā puslaikā spēle starp abām vienībām izlīdzinājās, arī “Spartaks” futbolistiem dodoties iekarot sāncenšu vārtus. Tiesa, tas bija bez rezultāta un, tuvojoties pamatlaika izskaņai, jau atkal liels pārsvars piederēja “Vojvodina” komandai. Cīņas izskaņā viesi pamanījās trāpīt pa vārtu stabu, bet 86.minūtē rezultāts tomēr tika atklāts, kad pēc nesaprašanās Jūrmalas vienības soda laukumā vārtus guva Šaleta Kordičs.
Jau dueļa kompensācijas laikā “Spartaks” tomēr guva goda vārtus, kad no soda laukuma izcēlās Itālijas futbolists Frančesko Vivakva.
Zīmīgi, ka šajā mačā uz Jūrmalas komandtiltiņa nebija tās galvenais treneris Romāns Piļipčuks, bet viņa pienākumus uzņēmās pieredzējušais vārtsargs Aleksandrs Koliņko. Tikmēr “Spartaka” vārtus sargāja Pāvels Davidovs.
Pirmajā komandu duelī ar 3:0 savā laukumā pārāki bija Serbijas komandas futbolisti, jūrmalniekiem atstājot tikai teorētiskas iespējas kvalificēties nākamajai kārtai.
“Spartaks” šīs nedēļas laikā mačus neaizvadīja, kamēr “Vojvodina” Serbijas čempionāta ievadā ar 0:4 kapitulēja Belgradas “Čukarički”, neraugoties uz to, ka Novi Sadas vienības sastāvā bija teju visi spēlētāji, kuri pirms nedēļas uzveica jūrmalniekus.
Kā zināms, “Spartaks” pirmajā kvalifikācijas kārtā divu spēļu summā ar 3:1 pieveica Melnkalnes vienību Podgoricas “Budučnost”, kamēr “Vojvodina” ar tādu pašu rezultātu uzvarēja ungāru Budapeštas MTK.