futbolavirsliga.lv

“Spartaks” no Podgoricas atved 3:1 uzvaru 1

Pie uzvaras UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas turnīra pirmās kārtas pirmajā mačā ceturtdien tika Latvijas futbola klubs Jūrmalas “Spartaks”, kas izbraukumā ar 3:1 (2:1) pamanījās pieveikt Melnkalnes vienību Podgoricas “Budučnost”.

Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem
Aivars Lembergs sašutis par kārtējo slogu uz Latvijas patērētāju kakla: “Tā mēs iegriezām Krievijai – pērkam dārgākus dārzeņus no Krievijas”
Numeroloģijas tests: aprēķini savu laimīgo skaitli un uzzini, ko tas par tevi atklāj 10

“Spartaka” labā divus vārtus guva komandas kapteinis Nauris Bulvītis.

Duelis iesākās Latvijas komandai neveiksmīgi, jo jau sestajā minūtē “Budučnost” komandu vadībā izvirzīja Milivoje Riačevičs, taču 22.minūtē Bulvītim izdevās panākt neizšķirtu. Lai gan lielāks pārsvars šajā spēlē piederēja mājiniekiem, “Spartaks” 42.minūtē jau izvirzījās vadībā, kad vārtus guva Romans Mickevičs.

Otrajā puslaikā lielu lomu spēlēja Jūrmalas vienības vārtsargs Aleksandrs Koliņko, taču viņš vārtos spēlēja droši, turklāt 73.minūtē noteikumus savā soda laukumā pārkāpa “Budučnost” vārtsargs Jasmins Agovičs. Līdz ar to uz mājinieku vārtiem tika nozīmēts 11 metru soda sitiens, ko realizēja Bulvītis, tādejādi panākdams jau 3:1 “Spartaka” labā.

Atlikušajās pamatlaika minūtēs jūrmalniekiem izdevās nosargāt pārsvaru un izcīnīt svarīgu, kā arī vēsturisku uzvaru. Līdz šim “Spartaks” savā pastāvēšanas vēsturē Eirokausos nebija spēlējis.

“Budučnost” komandai ir jau 90 gadu vēsture, bet salīdzinoši nesen izveidotās Melnkalnes valsts čempionātā tā uzvarējusi divreiz – 2008. un 2012.gadā. Iepriekšējā sezonā vienība nacionālajā čempionātā palika ceturtajā vietā, bet jaunā sezona sāksies vien pēc vairāk nekā mēneša.

Pagājušajā sezonā UEFA Eiropas līgas pirmajā kvalifikācijas kārtā “Budučnost” pārspēja Sanmarīno vienību Falčiāno “Folgore”, bet pēc tam piekāpās Nikosijas “Omonoia”.

Zīmīgi, ka “Spartaks” pagājušajā sezonā Latvijas čempionātā ieguva tikai sesto vietu, tomēr licenci Eirokausiem neieguva ne ceturtajā vietā palikusī daudzsološā “Liepājas” komanda, jo tā vismaz trīs gadus nav nacionālās federācijas biedrs, kaut cerēja būt kā “Liepājas metalurga” saistību un parādu pārņēmēja, ne piekto vietu izcīnījusī Daugavpils “Daugavai”, kurai netika apstiprināta licence dalībai šīs sezonas Latvijas čempionātā.

Pagājušajā sezonā Eiropas Futbola federāciju asociācijas (UEFA) sankciju dēļ Eirokausos nevarēja piedalīties “Skonto” komanda, bet Rīgas un “Daugavpils “Daugavas” vienībām pienākošās nauda par dalību sacensībās netika izmaksāta, jo tās tur aizdomās par spēļu rezultātu sarunāšanu.

Šosezon “Spartaks” ar 13 punktiem desmit spēlēs kopvērtējumā ieņem desmito vietu.

Zīmīgi, ka šajā pārī pirmo spēli bija plānots aizvadīt Latvijā, tomēr, tā kā “Spartaka” mājas spēle gaidāma Jelgavā, stadiona aizņemtības dēļ spēles tika samainītas vietām.

Gatavojoties UEFA Eiropas līgas kvalifikācijai, “Spartaks” sastāvam piesaistījis arī pieredzējušo vārtsargu Aleksandru Koliņko, kurš pērn tika atzīts par Latvijas labāko futbolistu.

Šī pāra uzvarētājs nākamajā kārtā tiksies ar serbu komandas Novi Sadas “Vojvodina” un ungāru Budapeštas MTK dueļa labāko komandu.