Mobilā versija
+4.9°C
Gusts, Gustavs, Tālrīts
Pirmdiena, 27. marts, 2017
19. septembris, 2016
Drukāt

Spasibo ģedu za pobedu. Asiņainās simbolikas kičs piepilsētas krāmu tirdziņā (19)

Foto - Baiba KārkluvalkaFoto - Baiba Kārkluvalka

Šosestdien nolēmu izmest līkumu tepat ap Rīgu un iegriezties vienā no internetā popularizētajiem krāmu-vairs-nevajadzīgu-mantu-antikvariāta tirdziņiem. Lai gan sevi uzskatu par tolerantu kā betona stabu, dīvainas izjūtas pārņēma, ieraugot teju pirmā un labāko vietu iesildījušā tirgotāja sortimentu, raksta lasītaja Baiba Kārkluvalka.

Pirmkārt, nekādi krāmi jau tie nebija: pēc pasūtījuma visnotaļ atzīstamā kvalitātē izgatavoti reklāmas suvenīri, ja tā to varētu nosaukt. Pa kreisi – viss ar Staļinu, Putinu, PSRS un tamlīdzīgiem “sarkanvaroņiem” saistītais – krūzītes, uzšuvītes, galvenokārt jau ledusskapju magnētiņi. Pa labi – tas pats, tikai ar nacisma simboliku.

Nav jau jāatgādina, ka Latvijā oficiāli atklāti šādas lietas ar likumu pieļautas netiek. Bet kālabad šeit, starp laikazoba iebukņītiem kapara traukiem, vectētiņa pulksteņiem un omammas servīzēm šie spīdoši, jaunražotie, nu, lai kāda liberāle es nebūtu, tomēr aci un sirdi maitājošie simboli?

Gan jau tirdziņam finansiālu pārbaudītāju netrūkst. Varbūt derētu arī kāds morāls mērs? Vēl jo vairāk tāpēc, ka asiņainos varoņus ne jau no vēstures pozīcijām piedāvātus redzam, bet gan spoži jaunos izstrādājumos, kas tapuši, visticamāk, tepat kādā mazā darbnīcā pirms/aiz austrumu robežas. Uzmanīgi apvaicājusies tirgotājam – vīram kā ozolam svītrainā “ķelogreikā” – uzzināju, ka šaubīgos suvenīrus, tāpat kā gan Latvijā, gan visā ES visnotaļ stingri aizliegtos dūčus viņus ievedis no tuvas kaimiņzemes. Katru nedēļu sastopams nebūšot, bet regulāri gan…

Pievienot komentāru

Komentāri (19)

 1. God.raksta autorei vai autoram :
  Vai tas varetu but ,ka Jus ,vel sim ;neesat pamanijusi ,pamanijis,ES un NATO Valsti Latvija ,9.maija, no Rigas Domes organizetas okupacijas orgijas Karatavu Laukuma ? Tur okupantu un vinu pecnaceju masas netrauceti riko orgijas ,slavinot slepkavu bandu noziegumu Latvija.
  Okupantu simbolika tur,noteikti,daudzkart parspej kramu tirdzina sortimentu.

 2. Redaktor, kur šī raksteļa autors ir “rāvis”, ka šī simbolika Latvijā ir aizliegta? Nevajag rakstīt blēņas!

 3. Raksta autors kļūdās sakot, ka Latvijā oficiāli atklāti šādas lietas ar likumu pieļautas netiek. Tieši pretēji. Latvijā šāda simbolika nav aizliegta, bet viss, kas nav aizliegts, ir atļauts. Nevienam nav tiesību aizrādīt, ja es pie savas mājas būšu izkāris nacistu vai padomju karogu, uzlīmējis šādu simboliku uz sava auto vai uzvilcis t-kreklu ar hitlera vai staļina ģīmi. Kāpēc cilvēki ir iedomājušies, ka tas ir aizliegts ?

 4. Iespējams, ka tās sarkanarmijas bļembas ir nozagtas vai nopirktas Krievzemes armijas noliktavās, kur tādu varēja būt vairumā, bet kur un kas taisa jaunas un spožas, tas gan būtu jānoskaidro? Varbūt nopirka štances no padomijas militāristu ražotnēm. Bet kas taisa vācu ārmijas un ss zīmotnes un krāmus, tas gan interesanti? Atrunāšanās ar kolekcionāriem arī ir blefs. Īstam kolekcionāram vajag autentisku mantu, ne mulāžu un pakaļdarinājumu. Jautājums, vai greznošanās ar šādām militāristu emblēmām un nozīmēm nav aizliegtās simbolikas izmantošana ir jāpēta juristiem. Domāju, ka 9. maijā laba daļa no tiem bļambukiem ir pirkti šitajās bodēs.

 5. СПАСИБО ПУТИНУ ЗА ВЕЛИКУЮ РОССИЮ!!!

 6. Vispār jau tas ir nevis krāmu tirgus, bet kolekcionāru tirgus. Ja kāds krāj magnētiņus, tad tas ir viņa hobijs un ja viņš šādu magnētiņu lipina uz auto un vizinās apkārt, tad tā jau ir viņa atbildība.

 7. Protams: Spasibo ģedu za pobedu !
  Nebūtu pobeģījis, tagad atrastos nevis nāšā rigā, bet kādus 1 000 km uz austrumiem no lielajiem sīpoliem(Veļikije Luki) ar visām no tā izrietošajām problēmām.

 8. Protams: Spasibo ģedu za pobedu !
  Nebūtu pobeģījis, tagad atrastos nevis nāšā rigā, bet kādus 1 000 km uz austrumiem no lielajiem sīpoliem(Veļikije Luki) ar visām no tā izrietošajām problēmām.

 9. Ar aizliegšanu neko nepanāksi !
  Muitas, ienākumu … u.c. nodokļus un
  sodus par nenomaksātajiem varētu sakarināt tā,
  ka tā pabrekuška maksātu dārgāk
  par cara zelta piecnieku…
  Diez’, cik būtu to pircēju ??? 🙂

 10. Ja grib, lai tirgo. Kam vajag, lai pērk, ja jau aizliegtu pārdot, tad tie, kuri šādas lietas gribētu savās mājās tik un tā tās kaut kur nopirktu.

 11. Diemžēl viss likumīgi – nav pamata aizliegt, jo šādā izpildījumā simbolika neslavina ne vācu noziedzīgo nacismu, ne krievu noziedzīgo boļševismu, lai gan uz šīm bildēm un simboliku ir sāpīgi skatīties un redzētais izsauc negatīvas emocijas. Bildītes ar noziedzniekiem un Putinu Huilo drīkst drukāt un tirgot.

 12. Anonīms rakštelis par anonīmu tirdziņu. Kacināšanai?
  Ja kādam šos sūdus “pa lielam” sagribēsies, gan jau no Ķīnas pasūtīs …

Ejiet iekšā 20. gadsimtā… (3)Bija vīri, kas sociālistiskajā saimniekošanas modelī dabūja gatavu neiespējamo
Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Nu gan atklāji Ameriku!

Izdevīgie procenti

Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks pērn no ātro kredītu uzņēmumiem AS “4finance” un AS “Mogo” procentos guvis teju 200 000 eiro ienākumus, liecina Valsts ieņēmumu dienestā (VID) iesniegtā kārtējā gada deklarācija par 2016. gadu. Amerika ienākumi pērn veidoja vairāk nekā 273 000 eiro. No tiem gandrīz 27 500 eiro bija darba alga Rīgas domē un 50 000 eiro darba alga Rīgas Brīvostas pārvaldē. Savukārt 17 625 ASV dolārus jeb vairāk nekā 16 000 eiro Ameriks ieguvis procentos no “4finance”, bet 175 000 eiro procentos no “Mogo”.

Kas vairotu jūsu laimes sajūtu?
Atis Klimovičs: Ne viss tika pateikts 16. martā (87)Pietrūka Latvijas valdības oficiāla paziņojuma par Otrā pasaules kara izraisītājiem.
Draugiem Facebook Twitter Google+