Uncategorized

Speciālas apliecības 0

Līdz šim izdienas pensionāriem bija tikai izziņas, bet no šā gada 1. marta Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA) viņiem izsniegs speciālas apliecības.

 

Labklājības ministrija atgādina, ka jaunums attiecas uz cilvēkiem, kuriem izdienas pensija piešķirta saskaņā ar nolikumiem “Par izdienas pensijām” un “Par iekšlietu iestāžu ierindas un komandējošā sastāva darbinieku pensijām (darba devēju pensijām)” vai likumu “Par izdienas pensijām Iekšlietu ministrijas sistēmas darbiniekiem ar speciālajām dienesta pakāpēm”.

Izdienas pensijas apliecības varēs saņemt ne tikai tie, kuri pensijā dodas šogad, bet arī tie 4,5 tūkstoši, kuriem šīs pensijas saskaņā ar nolikumiem piešķirtas līdz 2011. gadam, kā arī 740 bijušie Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes darbinieki, kuriem pensija piešķirta 2011. gadā.

Lai saņemtu apliecību, VSAA nodaļā būs jāuzrāda personu apliecinošs dokuments un jāiesniedz fotogrāfija (3 x 4 cm). Apliecību izsniegs tajā pašā dienā. Pēc personas lūguma piecu darba dienu laikā apliecību varēs arī saņemt pa pastu ierakstītā vēstulē. Ja apliecība būs nozaudēta, kļuvusi lietošanai nederīga, prettiesiski atņemta, mainījušies dati vai personas izskats, izdienas pensiju saņēmēji to varēs saņemt atkārtoti. Apliecības būs derīgas līdz brīdim, kamēr sasniegts vecuma pensijas piešķiršanai noteiktais vecums.

Pēc tam, kad Saeima pieņems grozījumus speciālajos izdienu pensiju likumos, paredzot Ministru kabinetam deleģējumu šādu apliecību izsniegšanā, tās varēs saņemt arī citi izdienas pensiju saņēmēji.

 

LA.lv
LE
LETA/LA.lv
Uncategorized
Maizes un konditorejas ražotājs “Canelle Bakery” modernizēsies par 420 000 eiro
25. oktobris, 2018
LE
LETA
Uncategorized
Konkursā skolēniem “Šodien laukos” klašu grupā uzvarējusi Priekuļu vidusskola
24. oktobris, 2018
LE
LETA
Uncategorized
Atcelta karantīna ap cūku mēra skartajām saimniecībām Saldus pagastā
24. oktobris, 2018

Lasītākie raksti

Par svarīgo

DK
Dace Kokareviča
Latvijā
“Šiva*, atkāpies no Vanagkalna!” Būt vai nebūt Zemes enerģiju parkam Baldonē?
6 stundas
LA
LA.lv
Latvijā
VIDEO. Bijušais policists pārsūdz spriedumu: noliedz vainu zēna notriekšanā
4 stundas
AL
Anda Līce
Latvijā
Anda Līce: Valsts pirmie simt gadi ir līdz malām pierakstīta lappuse
5 stundas
LE
LETA
Pasaulē
“Boeing” nav sniedzis ziņas par potenciālu tās jaunākās lidmašīnas bīstamību
4 stundas
LE
LETA/LA.lv
Sports
Meija turpina mest – “Dinamo” pirmo reizi sezonā trīs uzvaru sērija!
6 stundas