×
Mobilā versija
Brīdinājums +16°C
Vineta, Oļegs
Piektdiena, 17. augusts, 2018
28. janvāris, 2013
Drukāt

Speciālas apliecības

Līdz šim izdienas pensionāriem bija tikai izziņas, bet no šā gada 1. marta Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA) viņiem izsniegs speciālas apliecības.

 

Labklājības ministrija atgādina, ka jaunums attiecas uz cilvēkiem, kuriem izdienas pensija piešķirta saskaņā ar nolikumiem “Par izdienas pensijām” un “Par iekšlietu iestāžu ierindas un komandējošā sastāva darbinieku pensijām (darba devēju pensijām)” vai likumu “Par izdienas pensijām Iekšlietu ministrijas sistēmas darbiniekiem ar speciālajām dienesta pakāpēm”.

Izdienas pensijas apliecības varēs saņemt ne tikai tie, kuri pensijā dodas šogad, bet arī tie 4,5 tūkstoši, kuriem šīs pensijas saskaņā ar nolikumiem piešķirtas līdz 2011. gadam, kā arī 740 bijušie Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes darbinieki, kuriem pensija piešķirta 2011. gadā.

Lai saņemtu apliecību, VSAA nodaļā būs jāuzrāda personu apliecinošs dokuments un jāiesniedz fotogrāfija (3 x 4 cm). Apliecību izsniegs tajā pašā dienā. Pēc personas lūguma piecu darba dienu laikā apliecību varēs arī saņemt pa pastu ierakstītā vēstulē. Ja apliecība būs nozaudēta, kļuvusi lietošanai nederīga, prettiesiski atņemta, mainījušies dati vai personas izskats, izdienas pensiju saņēmēji to varēs saņemt atkārtoti. Apliecības būs derīgas līdz brīdim, kamēr sasniegts vecuma pensijas piešķiršanai noteiktais vecums.

Pēc tam, kad Saeima pieņems grozījumus speciālajos izdienu pensiju likumos, paredzot Ministru kabinetam deleģējumu šādu apliecību izsniegšanā, tās varēs saņemt arī citi izdienas pensiju saņēmēji.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+