×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.8°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Otrdiena, 22. maijs, 2018
20. septembris, 2015
Drukāt

Speciālists: Iespējamība bēgļiem Latvijā ievest infekcijas slimības ir ļoti maza (9)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Iespējamība, ka Latvijas uzņemtie bēgļi mūsu valstī varētu ievest infekcijas slimības, ir ļoti maza, aģentūrai LETA sacīja Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Infekciju uzraudzības dienesta vadītājs Māris Liepiņš.

Infektologs stāstīja, ka Eiropas Slimību profilakses un kontroles centram, kas apkopo statistiku par infekcijas slimībām Eiropā, nav informācijas, ka Itālijā, Grieķijā vai Ungārijā, kur šobrīd uzturas liels skaits bēgļu, būtu sācies “kāds uzliesmojums ar eksotiskām infekcijas slimībām”.

Liepiņš arī atzīmēja, ka ceļš uz Latviju bēgļiem ir ļoti garš, un, pat ja šie cilvēki ar kaut ko saslimtu, viņi tiktu “izķerti” pirms nonākšanas šeit.

Infektologs gan pieļāva, ka “problēmas” varētu būt ar bēgļiem no Afganistānas, jo šajā valstī ir zems vakcinācijas līmenis pret poliomielītu. Līdz ar to bēgļi teorētiski varētu šo vīrusu atvest uz Latviju, kā rezultātā tie cilvēki, kuri kāda iemesla dēļ pret poliomielītu nav vakcinējušies, varētu saslimt. “Bet iespējamība ir maza,” piebilda speciālists.

Tikpat labi infekcijas slimības uz Latviju varētu atvest arī vienkārši tūristi, ne bēgļi, piebilda Liepiņš.

Infektologs uzskata, ka runas par to, ka bēgļi Latvijā varētu ievest kādas infekcijas slimības, ir tikai “politiķu vai kāda cita” spekulācijas.

Jau ziņots, ka Saeimas Eiropas lietu komisija tomēr atstiprināja Latvijas pozīciju bēgļu jautājumā, kas paredz – Latvija piekrīt brīvprātīgi uzņemt papildu 526 patvēruma meklētājus. Kopumā Latvijai būtu jāuzņem 776 bēgļi.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. Jo vairāk bēgļu,jo lielāka iespējamība! Īpaši,ja vienlaikus no tik milzīgi plaša reģiona-visas Āfrikas,Tuvo Austrumu valstīm,Indijas,Pakistānas,Afganistānas,Vjetnamas!

 2. Kā var “izķert”šādus slimniekus pat garā ceļā,ja,piemēram,malārijas drudzis liek sevi manīt trīs mēnešu laikā,A-hepatīta pazīmju nav pat 2-6 mēnešus,bet B-hepatītam nav ne simptomu (tāpat kā lielai daļai C-hepatita slimnieku),ne specifisku medikamentu. Arī dzeltenā drudža inkubācijas periods ilgst pat līdz 6 dienām!Un,kas tad viņus tagad izķers,kad migranti jau nokļūst Eiropā pat bez reģistrācijas!

 3. “Uzliesmojums” nav obligāts! Saslimušajam vieglāk nekļūs uzzinot,ka viņš nav vienīgais inficētais!

 4. Bet kā tad Latvijā iekļuva Āfrikas cūku mēris,Āzijas gripa (1957.),Honkongas gripa (1968.)?
  Vai tad līdz Honkongai,piemēram,nav tāls ceļš?

 5. BEZ JEBKĀDĀM SPEKULĀCIJĀM!! Atbildēt

  “NĀVĒJOŠAIS EBOLAS VĪRUSS TICIS LĪDZ EIROPAI”,Kasjauns.lv,08.augusts 2014. “Lidmašīna “Airbus A310″ ar Paharesu šodien ieradās Spānijas galvaspilsētas Torrehonas militārajā lidostā,tviterī paziņoja Aizsardzības ministrija. Priesteris strādāja Libērijas galvaspilsētā Monrovijā esošajā Svētā Jozefa slimnīcā,kurā arī tika veiktas saslimšanu apstiprinošas pārbaudes. Ar militāro reisu tika evakuēta arī Spānijas mūķene Huljana Bonea Boe,kura strādāja tai pašā slimnīcā,informēja ministrija.”

 6. Ir vēl bīstamāka,mūs apdraudoša saslimšana Atbildēt

  “Vācijas psihoterapeiti: Vismaz pusei bēgļu ir vardarbības izraisītas garīgās veselības problēmas”,LA,17.09.2015. Un sekas:”Kliedzot “Allahu Akbar!”,migrants no Lībijas Maltā sadur 6 cilvēkus”,Kas jauns.lv,7.09.2015. “Eritrejas bēglis atzinies divu cilvēku slepkavībā IKEA veikalā Zviedrijā”,Diena.lv,14.08.2015. LETA/BBC utt. Lai ārstētu šo “vismaz puses”Latvijā uzņemamo bēgļu garīgās veselības kaites,samazināsim medicīnisko pakalpojumu kvotas mūsu pašu slimniekiem?

 7. =Speciālists: Iespējamība bēgļiem Latvijā ievest infekcijas slimības ir ļoti maza=
  teikšu tā- sū*īgs speciālists. Jebkura lieluma cilvēku kopumā (kāzas, dziesmusvētki,sporta spēles,muzikāli fest.,skolās utt..) izplatīties infekcijas slimībām iespēja ir ĻOTI liela!

 8. Kā tad,kas par muļķībām.Kas viņus pārbaudīs,pirms ievedīs Latvijā.Man vajag pierakstīties pie ārsta,bet pieraksts tikai uz nākošo gadu,kaut ganbīja nopietna operācija.Un 20 eiro es nevaru atļauties,sakarā ar mazo pensiju.KO DARĪT???????????

 9. ĀRSTS RUNĀ KĀ DZIED AR VIENU SAKA RISKS MAZS IEVESTS, BET OTRU KA SLIMĪBAS IEVED NO AFGANISTĀNAS, TAS IR VIENS UN TAS PATS, SKAIDRS IEVEST VAR.aTKAL CENŠAS STĀSTĪT PASAKAS

Draugiem Facebook Twitter Google+