×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.1°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
15. oktobris, 2013
Drukāt

Spēcīgā zemestrīcē Filipīnās vismaz 93 bojāgājušie (papildināts plkst.18:12)

LETALETA

Filipīnas otrdien satricinājusi 7,1 magnitūdu stipra zemestrīce, kā rezultātā sagruvušas ēkas un gājuši bojā vismaz 93 cilvēki, paziņoja varasiestādes.

 

Zemestrīce reģistrēta plkst.8.12 (plkst.3.12 pēc Latvijas laika) Boholas reģionā, aptuveni 60 kilometrus no Sebu salas 20 kilometru dziļumā, informēja ASV Ģeoloģijas dienests (USGS).

Zemestrīce satricinājusi trīs Filipīnu salas – Sebu, Boholu un Sikihoru.

15 cilvēki zaudējuši dzīvību Sebu pilsētā, kas it otra nozīmīgākā valstī aiz galvaspilsētas Manilas. 77 cilvēki gājuši bojā Boholas salā un viens – Sikihoras salā.

Varasiestādes brīdina, ka galīgais bojāgājušo skaits var izrādītes lielāks, jo glābšanas dienesti izpostīto ceļu dēļ nespēj piekļūt vissmagāk cietušajiem Boholas rajoniem.

Sebu trīs cilvēki sabradāti līdz nāvei, pūlim panikā bēgot no sporta kompleksa, kur pēc valsts regulārajiem skaidras naudas pabalstiem bija sapulcējušies trūkumcietēji. Savukārt divi cilvēki zaudējuši dzīvību, kad pār viņu automašīnu sabrukusi daļa skolas ēkas.

Sociālajos medijos publiskoti attēli, kuros redzamas zemestrīcē izpostītas senas baznīcas un modernas ēkas, tostarp universitāte. Saārdītas arī ielas, elektroapgādes līnijas un traucēti telefonu sakari.

Zemestrīcē cietis arī Filipīnu vecākais dievnams un viena no Sebu lielākajām slimnīcām.

Tomēr varasiestādes paudušas atvieglojumu, ka nelaime notikusi valsts svētku dienā, kad daudzās lielajās ēkās, kas cietušas zemestrīcē, atradās mazāk cilvēku nekā parasti.

Zemestrīcei sekoja vismaz četri pēcgrūdieni, kuru stiprums pārsniedza piecas magnitūdas. Tomēr Klusā okeāna cunami brīdinājuma centrs neizsludināja cunami trauksmi.

Sebu un rajons ap to ir viena no populārākajām tūristu atpūtas vietām Filipīnās. Sebu sala, kurā dzīvo 2,5 miljoni cilvēku, ir Filipīnu vidienes politiskais, ekonomiskais, izglītības un kultūras centrs. Sebu atrodas valsts noslogotākā osta un lielākā lidosta ārpus galvaspilsētas Manilas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+