Pasaulē

Spēcīgais orkāns “Patricia” sasniedzis Meksiku 16

Foto-LETA/AFP

Rekordspēcīgs orkāns “Patricia” (“Patrišija”) sestdienas rītā traucās pāri Meksikas rietumiem, izraujot no zemes kokus ar saknēm un izraisot dažus zemes nogruvumu, tomēr līdz šim postījumi ir krietni mazāki nekā varētu gaidīt no tik spēcīgas vētras, paziņoja vietējās amatpersonas.

Varas iestādes veica piekrastes iedzīvotāju un tūristu evakuāciju, kā arī slēdza ostas, lidostas un skolas vairākos štatos pirms “Patricia”, kas ir spēcīgs piektās kategorijas orkāns, sasniedza Halisko štatu.

“Patricia” dažas stundas pirms sauszemes sasniegšanas bija attīstījusies par spēcīgāko orkānu, kāds jebkad ir reģistrēts, radīt bažas par lielu upuru un postījumu skaitu.

Tomēr nepilnas piecas stundas pēc tam, kad orkāns sasniedza sauszemi, Meksikas prezidents Enrike Penja-Njeto televīzijā pārraidītā uzrunā tautai teica, ka pirmā saņemtā informācija “apliecina, ka postījumi ir bijuši mazāki nekā gaidāms no tāda spēcīguma orkāna”.

Viņš aicināja Meksikas iedzīvotājus palikt apmetnēs, vienlaikus brīdinot, ka “Patricia” joprojām rada draudus ar spēcīgu lietu, kas gaidāms Klusā okeāna piekrastē, kā arī Meksikas ziemeļaustrumu un centrālajā daļā.

Virzoties tālāk pa sauszemi “Patricia” zaudēja savu spēku, vēja ātrumam nokrītoties līdz otrās kategorijas orkāna līmenim, bet tiek prognozēts, ka tā pavājināsies līdz tropiskas vētras līmenim.

ASV prezidents Baraks Obama paziņoja, ka ASV katastrofu palīdzības eksperti ir Meksikā, lai nepieciešamības gadījumā varētu palīdzēt.

Meksikas Nacionālā Laikapstākļu komisija brīdināja, ka “Patricia” ir “tik liela un intensīva”, ka varētu šķērsot visu valsti, sasniegt Meksikas līci un ASV sauszemi.

LA.lv