Mobilā versija
+3.1°C
Agnese, Agnija, Agne
Sestdiena, 21. janvāris, 2017
13. jūlijs, 2014
Drukāt

Spēcīgo lietavu dēļ Šveicē traucēta satiksme; viens bojāgājušais

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Spēcīgās lietavas Šveicē izraisījušas zemes nogruvumus un plūdus, kuru dēļ ir kavēta dzelzceļa un autoceļu satiksme galvaspilsētas Bernes tuvumā, kā arī saņemta informācija, ka viens cilvēks gājis bojā, 13.jūlijā paziņoja vietējās varas iestādes.

Kāda 82 gadus veca sieviete tika atrasta mirusi Toerizhauzas ciematā uz dienvidrietumiem no Bernes, bet netālu no tās esošajā Kēnicas pilsētā 200 ugunsdzēsēju strādāja visu nakti, lai novērstu zemes nogruvumu un plūdu radīto apdraudējumu, kā arī no vairākām mājām evakuēja iedzīvotājus.

Zemes nogruvums bloķēja dzelzceļa līniju starp Berni un Fribūru valsts rietumos, bet plūdi pārrāva dzelzceļa līniju starp Berni un Tunu, informēja Šveices federālā dzelzceļa kompānija.

Cits zemes nogruvums pārrāva dzelzceļa satiksmi starp Motrē un Cvaizimmenu Bernes pievārtē.

Kompānija informēja, ka dzelzceļa satiksme zemes nogruvumu skartajā teritorijā ir aizstāta ar autobusiem, lai mazinātu pasažieriem radītās neērtības.

Savukārt valsts autoceļu kompānija “Viasuisse” informēja, ka plūdu dēļ ir slēgti vairāki autoceļi Bernes apkaimē.

Berni un Fribūru skāra spēcīgas lietavas, kas sālās sestdienas vakarā un bez mitas turpinājās līdz nakts vidum.

Fribūras policija informēja, ka reģionā ir applūdušas 22 mājas, kā arī ir bijuši vairāki mazāki zemes nogruvumi, kas bloķējuši ceļus.

Par ievainotajiem netiek ziņots.

Spēcīgākais lietus reģistrēts Molesonas pilsētā Fribūras pievārtē, kur kopumā nolijuši 84 milimetri nokrišņu.

Pievienot komentāru

VIDEO: Itālijā pēc lavīnas atrod izdzīvojušosGlābēji Itālijā turpina meklēt apmēram 30 cilvēkus, kurus ceturtdien kalnu viesnīcā apraka lavīna. Itālijas ziņu aģentūra ANSA vēsta, ka glābēji lavīnas apraktajā
Interneta hits Igaunijā: "Esmu krievs, bet mīlu Igauniju" (6)Igaunijas interneta lietotāju vidū lielu interesi dažu dienu laikā izpelnījusies Narvas repera Jevgeņija Ļapina igauniski un krieviski dziedātā dziesma “Olen venelane” (“Esmu
Draugiem Facebook Twitter Google+