Mobilā versija
+1.8°C
Beāte, Beatrise
Otrdiena, 25. oktobris, 2016
13. jūlijs, 2014
Drukāt

Spēcīgo lietavu dēļ Šveicē traucēta satiksme; viens bojāgājušais

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Spēcīgās lietavas Šveicē izraisījušas zemes nogruvumus un plūdus, kuru dēļ ir kavēta dzelzceļa un autoceļu satiksme galvaspilsētas Bernes tuvumā, kā arī saņemta informācija, ka viens cilvēks gājis bojā, 13.jūlijā paziņoja vietējās varas iestādes.

Kāda 82 gadus veca sieviete tika atrasta mirusi Toerizhauzas ciematā uz dienvidrietumiem no Bernes, bet netālu no tās esošajā Kēnicas pilsētā 200 ugunsdzēsēju strādāja visu nakti, lai novērstu zemes nogruvumu un plūdu radīto apdraudējumu, kā arī no vairākām mājām evakuēja iedzīvotājus.

Zemes nogruvums bloķēja dzelzceļa līniju starp Berni un Fribūru valsts rietumos, bet plūdi pārrāva dzelzceļa līniju starp Berni un Tunu, informēja Šveices federālā dzelzceļa kompānija.

Cits zemes nogruvums pārrāva dzelzceļa satiksmi starp Motrē un Cvaizimmenu Bernes pievārtē.

Kompānija informēja, ka dzelzceļa satiksme zemes nogruvumu skartajā teritorijā ir aizstāta ar autobusiem, lai mazinātu pasažieriem radītās neērtības.

Savukārt valsts autoceļu kompānija “Viasuisse” informēja, ka plūdu dēļ ir slēgti vairāki autoceļi Bernes apkaimē.

Berni un Fribūru skāra spēcīgas lietavas, kas sālās sestdienas vakarā un bez mitas turpinājās līdz nakts vidum.

Fribūras policija informēja, ka reģionā ir applūdušas 22 mājas, kā arī ir bijuši vairāki mazāki zemes nogruvumi, kas bloķējuši ceļus.

Par ievainotajiem netiek ziņots.

Spēcīgākais lietus reģistrēts Molesonas pilsētā Fribūras pievārtē, kur kopumā nolijuši 84 milimetri nokrišņu.

Pievienot komentāru

Gruzijā nošauts cilvēks, kurš mēģinājis iekļūt NATO objektā (2)Gruzijā svētdien nošauts cilvēks, kurš nelikumīgi mēģinājis iekļūt stingri apsargātajā Gruzijas-NATO mācību centrā, netālu no galvaspilsētas Tbilisi, pirmdien pavēstīja Aizsardzības ministrija.
Draugiem Facebook Twitter Google+